Puiuti de Randunici 2008!! (338)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daciana.t spune:

Citat:
citat din mesajul lui aliceionescu

Salut!

Eu nu spun "La multi ani, Romania!" pt ca nu simt, din pacate...


Dar spun romanilor de pretutindeni, "La multa, multa rabdare! Candva...va fi bine."

Sunt pe-aici...si atat.


eu de dimineata eram foarte pozitiva, si am iesit totusi sa vad si eu parada militara in Bv, nimic, pur si simplu nimic, orasul era pustiu, cateva steaguri pe ici pe colo......asa ca iar imi vin ganduri sa plec...cat mai departe....de toate minciunile de aici

"dragostea e zarea libera si larga unde sufletul isi intinde aripile" Ch. Wagner
Te īnaltii cu adevarat nu cānd urci, ci cānd privesti drumul parcurs.

Claudia, mami de Daciana - 13.01.2008 o galushca mititica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

La multi ani,ROMANIA!!!

La multi ani,IOANA!!

Am vazut pe Amira la ferma,ce imi place cum e imbracata mereu
Wow,Andra e fenomenala
Clau,Rebe m-a zapacit cu racii aia:ai o fata curajoasa si frumoasa foc
La noi serbarea se tine cu parintii,deocamdata nu a fost inchisa nici o scoala din cauza gripei.

Sam nu a mai vomat,doar s-a invartit toata noaptea prin pat..se poate sa fi fost un fir de par ca imi cade destul de mult,dar sunt mereu atenta sa nu fie pe lenjerie,dar... ca v-ati gandit la noi!
Azi am spalat vreo 4 masini de haine,am de calcat,de aranjat hainutele lui David .Sarbatoresc prin munca

Simo cu ,mami de DAVIDsi de SAM




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Simo, foarte posibil sa fie de la vreun firicel de par, eu am patit-o cu Rebe de vreo 2 ori desi sunt cat pot de atenta...dar probabil ca mai scapa in patutul ei si daca cumva ii intra in gurita se ineaca instant. burtica si baietii frumosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Ia sa ma adun si eu nitel, ca poate mi-ati simtit lipsa...

Daciana, te inteleg...Cum mai e galushca cu pucii? Sanatate!

Zoze, bine ca ai aflat ce-i cu Suflet-blond. Sanatate amandurora!!

Mimo, dintre toate toatele, faza cu sotul si cu intersectia monitorizata-nemonitorizata m-a lasat. Toata viata mea am sperat (si inca mai sper), ca eu sunt cea rea si negativista si ca in Ro lucrurile merg, de fapt, inspre bine. Si inca mai sper ca eu sa fiu de vina...

Ursuleata, m-a topit Vlad al tau cat e de cuminte si simpatic! M-am amuzat copios cum zice el "cot-codac", cu accent pe "codac".:))) Thea zice "coco-cac":)))

Luny, ce sexoasa ai fost la petrecere! Bv. ca v-ati distrat!

Cata, Ilinca e super-super cu noua freza zbarlita iar Sebi (Ba Sebi:))) ramane dragostea mea! Cand il intrebai cum il cheama, Thea raspundea "Bebi" (nu "bebe", ci "bebi" ca asa poate ea zice la Sebi.:))).

Naty, ce surpriza frumoasa ti-a facut sotul cu terenul ala! Sa-l stapaniti sanatosi si sa va faceti casa mult visata acolo!

Simonette, nastere usoara sa ai!!!

Simo, cum mai e Sam, a mai vomitat?

Bubu, ce frumos petrec baietii tai!!!Suuuper!!!

Mihutza, ce sa mai zic de Andra? Decat ca e delicioasa!!!

Nicol, sa stii ca am si eu niste dubii (ale mele, doar), cu privire la laptele Dorna. Imi pare rau de pisic, sper sa se faca bine.

Ramo, suuuuupet tortul lui Andru!!

Ariel, bafta multa cu fardurile minerale! Poate reusesti in final!!!

Butucica,

Tonic? Tooooonic???Tonic!!!

Kya, m-ai terminat cu bunatatile tale! Unde ai gasit hartie de briose, in final? Ca si eu vreau, dar nu gasesc...Bine, m-ar tenta grozav niste forme de silicon, dar habar n-am nici unde sa caut, nici cat costa. Cand vrei, iti pot da o reteta de briose super simpla, cu faina integrala/faina alba, juma'-juma'.

Si nu in cele din urma:

La multi ani, Ioana!

Gata, ce-i mult, strica!


P.S.Nico, gata pozele? Ca eu astept...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

yellow!
Ce la multi ani Romania nene, ca mie mi-ar place s-o calce nitel nemtii, americanii, englezii ...careva Daca tot am imbatranit si n-am emigrat nu mai am decat o speranta, ca vine "muntele la Mahomed"
Noi am primit soacra in vizita cum se cuvine , ea ne-a adus Dragonul Rosu in sacosa , noi ne-am bucurat tare si pana la urma a plecat Gata cu vizitele anul asta In timp ce aveam musafiri am fost si f gospodina (am uimit-o cu harnicia ), am facut o supa pt Dudelle si am semipreparat restul mancarurilor. Apoi am oprit focurile si am fost la ferma animalelor (super tare, Rox nota 10 pt idee). Aer curat, animalute de toate felurile, topogane, nisip, galeti si forme din partea casei. Vreau sa va zic ca Dudelle a plans cand l-am luat de acolo, pana acum n-am mai patit asa ceva . Va recomand din inima sa mergeti
Am aterizat, am hranit si culcat copilul, am raportat si acum ma apuc de gatit in continuare.
Scrisorica mai tarziu. Deocamdata pupici si La Multi ani IOana!

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

La multi ani Romānia! La multi ani Romāni!

La multi ani Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Yupiiiii, plecam la 3 acasa. Merg, imi iau baietelul si vad pe unde mergem sa ne plimbam caci Rebi pana la 5 face nani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Raluca si eu i-am bagat un cui Mimonixei cu asiguratorul, i-ai spus si tu de acceptul asiguratorului ... cred ca deja are saraca un stres major.
Mimo nu te speria se indreapta fiarele.

Tuchi zau ca nu prea inteleg.
Eu inteleg ca incearca sa protejeze copiii de vreun eventual adult purtator de gr porcina, dar pt asta puteau sa zica ca pot participa doar parintii, nu si alte rubedenii venite special sa vada odorul familiei. Pt ca mie una, mi se pare stupid sa nu lasi parintii sa participe (dpdv al raspandirii gripei ca de asta e vorba) atata timp cat acesti copii nu sunt la internat, nu pleaca pe Luna dupa gradinita, ci ACASA unde oricum intereactioneaza cu parintii aka potentiala sursa de imbolnavire. Ori daca un parinte chiar e bolnav, copilul oricum o va lua si duce frumusel la gradinita. Deci, fie ca a intrat acel parinte in gradinita, fie ca a intrat doar copilul lui ... tot acolo se ajunge, atata timp cat copiii sunt primiti cu nitica febra, muci etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Gudinde, nu prea e de inteles cu serbarile astea fara parinti...si eu sunt in aceeasi situatie cu Razvan, dar este DIRECTIVA de sus cica, asa ca oricat ne-am zbate tot aia e situatia. Cel putin in Bucuresti asa sta treaba...

Am fugit acasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

LA MULTI ANI, IOANA, TOT CE-TI DORESTI!
ce faceti azi?...noi suntem cam la domiciliu...e obosit al meu sot, si nu cred ca ne duce in parc...asa as iesiiiii

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput