Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *116*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

ce vreme de cacao; dupa ce trei zile mi-au bazait astia elicopterele in creier.... acu' n-au putut sa le scoata la parada ; nasol!!!!
da' tot ies o fuga, poate gasesc deschis la miniblu, ca astia au program mereu, sa-i iau lu' mutzunic ceva frumoooooooooooos de ziua lui; am tot cautat carticele, dar n-am gasit; voi de unde le-ati luat??

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel la 7 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

Urez si eu La multi ani sarbatoritilior zilei...si tuturor romanilor de peste tot. Va doresc sanatate si mult noroc!



Mina si ... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicky09 spune:

In legatura cu legumele congelate- eu mi-am facut rezerve, pe care singura mi le-am congelat, asa ca ma incred in ele.De ce sa nu ii dau si congelat, daca proaspat nu este ca nu mai e sezon, inseamna sa nu ii mai dau nimic?
Eu mi-am luat de la piatza pastai, mazare, dovlecei, ardei grasi, si mi le-am congelat in pungute mici.Cand o sa am nevoie, mai iau de acolo, pana atunci...proaspat cat se poate.
Acum ma gandesc sa inlocuiesc carnea omogenizata de la borcanele cu carne proaspata,dar cu siguranta pe asta nu o voi congela.Ce sa fac?O sa il obisnuiesc cu carnea care e, cand bio cand mai putin bio, la fel si cu legumele si cu fructele, ca si noi tot cu astea traim.

Vreau sa spun ca familia asta la care eu muncesc, se hraneste bio, dar produsele lasa de dorit mult...au niste preturi exorbitante, iar gustul nu e pe masura lor, am ramas shocata cand am gustat niste morcovi bio, atestati: amari de i-am scuipat pe loc(e doar unul din produsele gustate).Sute de euro cheltuisc astia pt bio, iar copiilor cand le place cand nu....asa ca eu o sa il obisnuiesc cu ce este, cu ce mancam noi si gata.

Mina si ... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Multumesc pt sfaturi cativ, Dyana, Nichy problema este ca el se satura deja cu mancarea pe care i-o dau si lapte in plus nu i-as mai da, sa-i umflu de tot burtihanu, caci si-asa este grasut. As vrea sa-i dau mancare la program, dar nu vreau sa intrerup alaptatul. Insa ma gandesc ca nu am cum sa stau cu sanii plini de lapte de dimineata pana seara, asa ca o sa recurg la muls si facut provizii. Insa nu-mi place nici sa ma mulg, caci simt ca-mi traumatizez sanii Chiar nu stiu ce sa fac. Cand nu se satura, bineinteles ca ii dau completare lapte, dar cand se satura ce rost are. O sa mai studiez problema...

Manu bine ai revenit. Ce ma bucur cand apar mamici care nu au scris demult. Povesteste-ne despre voi, ce ati mai facut

Si acum veste mare: grasul meu, pe care il subestimam, s-a ridicat singur in fund Am inlemnit cand l-am vazut, caci nu ma asteptam la asa ceva din partea lui Sunt tare mandra de el Bineinteles ca l-am tot culcat sa mai repete figura, dar el mai tare s-a enervat si n-a mai vrut

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Olga, eu spun sa ii dai linistita san la 1 si legume mai dupa-masa, eu procedez deseori asa cu eva. Eventual pe la un 7 ii mai dai un iaurt si apoi lapticul de seara.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri
anamariame, ai fost in iasi si nu ai zis nimic...If you can't say something nice, then don't say nothing at all"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jacksonhttp://pisigri.blogspot.com/Mami de Ilinca (5.03.2009)
Pisigri, merg deseori la iasi, dar niciodata cu Eva. Uite, promit ca data viitoare te sun, da?Chiar as vrea sa vad pisilinca, dar sa fie si vremea frumoasa afara. Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Legat de legumele congelate - si eu ii dau: brocoli, fasole verde, mazare, dovlecei (congelati de mine - care deja s-au terminat), dovleac (tot de mine congelat) si carne, caci doar nu am crescatorie de gaini bio in curte sa tai in fiecare dimineata cate una

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Buna fetelor,

La multi ani si din partea mea tutror sarbatoritilor zilei

Eu mi-am facut rezerve de legume pe care le-am congelat eu: rosii, ardei gras, dovlecel, spanac si conopida.

Nu stiu ce sa ma fac cu Bia, de o luna nu mananca decat lapte, de cand i-a dat primul dintisor. Aveti vreo idee cum sa o fac sa manance iar? Ea inainte manca foarte bine iar acum deloc. Eu fac mancarea eu o arunc... Bogdan mananca asa si asa. Cand are zile cand mananca bine cand la fel ca Bia adica deloc.

Am urmarit si eu emisiunea de ieri de pe antena 2 despre diversificarea alimentatiei la sugar. Cine nu a vazut-o se poate vedea pe site-ul antenei 2 la "Traieste sanatos" emisiunea din 30 noiembrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Olga, eu spun sa ii dai linistita san la 1 si legume mai dupa-masa, eu procedez deseori asa cu eva. Eventual pe la un 7 ii mai dai un iaurt si apoi lapticul de seara.


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)





I-am dat un pic de san pe la 12 caci nu mai rezistam.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

2 intrebari tehnice pentru Novus:
1. la pensiune avem acces la vreun aragaz? sa stiu daca ii pot incalzi apa pt ceai sau pt cereale sau iau cu mine cana electrica.
2. am vazut in poze ca exista camere cu balcon; putem beneficia de una? ca Motanu meu fumeaza si mai pufai si eu cite o juma de tigara si e mult mai usor in balcon decit sa iesim din camera pina jos afara...

Scuze, eu incep deja cu pisalogeala. Abia astept sa ne vedem...


Aragaz nu stiu daca este , o sa sun maine sa intreb, cert e ca au restaurant deci o sa ne poata incalzi apa, eu asa o sa procedez

Cat despre balcon,o sa anunt sa va retina camera.

Si eu abia astept sa va cunosc si intreaba-ma linistita tot ce doresti, doar asta e rolul organizatorului !!


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput