Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *116*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka
Am o nelamurire: astazi a fost prima data cand i-aminlocuit complet masa de dimineata. A mancat la 7 laptic, pe la 10 fructe cu branzica, iar apoi s-a culcat. La 1 ar trebui sa-i dau masa de pranz, dar ce ma fac cu sanii mei, ca sunt cat casa deja. Pana diseara o sa crape daca nu-i dau. Ma mulg sau ce fac? sau sa-i dau la 1 lapte si pe la 4 masa de pranz.Voi cum procedati?

Olga, mamica lui David iepurasul


Eu cand am inceput serviciul asa procedam la inceput: ii dadeam tziti la 13 si pranzul la 16-17. Mai nou ii dau tziti la 07 si apoi pe la 17 si vad ca e ok, nu ma dor .

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui cativ13

La munte cum facem cu papa pt bebe? luam ustensile si provizii dupa noi? borcanele? fetele excursioniste, cum v-ati gandit sa procedati?

mami de Silvia Ioana



Eu iau borcanele + cereale
Din cate am povestit cu cei de la pensiune este un living unde o sa putem sta seara dar nu cred ca avem bucatarie, deci cu gatitul mai greu plus ca mergem sa ne relaxam,nu?!!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Multumesc pt sfaturi cativ, Dyana, Nichy problema este ca el se satura deja cu mancarea pe care i-o dau si lapte in plus nu i-as mai da, sa-i umflu de tot burtihanu, caci si-asa este grasut. As vrea sa-i dau mancare la program, dar nu vreau sa intrerup alaptatul. Insa ma gandesc ca nu am cum sa stau cu sanii plini de lapte de dimineata pana seara, asa ca o sa recurg la muls si facut provizii. Insa nu-mi place nici sa ma mulg, caci simt ca-mi traumatizez sanii Chiar nu stiu ce sa fac. Cand nu se satura, bineinteles ca ii dau completare lapte, dar cand se satura ce rost are. O sa mai studiez problema...

Manu bine ai revenit. Ce ma bucur cand apar mamici care nu au scris demult. Povesteste-ne despre voi, ce ati mai facut

Si acum veste mare: grasul meu, pe care il subestimam, s-a ridicat singur in fund Am inlemnit cand l-am vazut, caci nu ma asteptam la asa ceva din partea lui Sunt tare mandra de el Bineinteles ca l-am tot culcat sa mai repete figura, dar el mai tare s-a enervat si n-a mai vrut

Olga, mamica lui David iepurasul


David

Stai linistita ca o sa ti se regleze productia, eu dupa cum stii nu m-am muls niciodata pt ca nu suport !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

David Gabriel , Isabella Elena, Radu, Anastasia, Robert

Dyanna, DodoPui

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

La multi ani!

David Gabriel , Radu, Anastasia, Robert

Dyanna,
Multumesc tuturor pentru urari!



Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,BazarBogdan,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Am uitat sa va spun ca suntem harnici rau in ultima vreme, asa ca am mai adaugat poze:

http://picasaweb.google.com/Ioana.sima/282911

Pupici!

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=1670" target="_blank"> Un vot, va rugam

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente





Ana e o dragalasa!Cea in care va pupaciti e preferata mea! Un frumos moment de tandrete mama-fiica!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
7 luni
poze Giulia
nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka
Legat de legumele congelate - si eu ii dau: brocoli, fasole verde, mazare, dovlecei (congelati de mine - care deja s-au terminat), dovleac (tot de mine congelat) si carne, caci doar nu am crescatorie de gaini bio in curte sa tai in fiecare dimineata cate una Olga, mamica lui David iepurasul
Si eu la fel am patit. Am avut dovlecel, broccoli si alte cateva legume congelate, din surse cat de cat bio . Dar s-au terminat. Ce sa ii dau acum??La noi cartoful si morcvul sunt baza, cu galbenus sau carnita.Vreau sa ii dau si orez cu lapte si paste in viitorul apropiat.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Buna dimineata!!!

LA MULTI ANI ROMANIA!!!

LA MULTI ANI David Gabriel, Isabella Elena, Radu, Anastasia, Gabriel Robert!!!

Ieri ratasem pozele cu Ana, dar le-am vazut de dimineata. Frumoasa familie

Am o nelamurire: astazi a fost prima data cand i-aminlocuit complet masa de dimineata. A mancat la 7 laptic, pe la 10 fructe cu branzica, iar apoi s-a culcat. La 1 ar trebui sa-i dau masa de pranz, dar ce ma fac cu sanii mei, ca sunt cat casa deja. Pana diseara o sa crape daca nu-i dau. Ma mulg sau ce fac? sau sa-i dau la 1 lapte si pe la 4 masa de pranz.Voi cum procedati?

Olga, mamica lui David iepurasul


Parerea mea e ca ai putea sa-i amani masa pana la 4 ca sa-ti eliberezi sanii.Pana vor pricepe ca s-a inceput diversificarea vor produce lapte asa cum sunt obisnuiti!Se vor adapta si ei cu timpul si nu vor mai fi asa tensionati! Daca te mulgi nu cred ca rezolvi mare lucru, doar ca vei avea lapte cantitativ ca si pana acum!
!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
7 luni
poze Giulia
nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Pisik, am vazut si eu acum pozele cu Ana si sunt superbe!Piscina cu bile cum e? Ii place? Si de unde ai luat-o?Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Novus, multumesc ! Eu nu gatesc in deplasare (gateam, da m-am invatat minte...) asa ca doar asta imi trebuie, apa calda pt cereale si eventual un ceai (mai ales in ziua plecarii, sa am pe masina, de plictiseala, altfel sigur nu pune gura pe asa ceva ca e toxic), dar ma gindeam ca daca au bucatarie de restaurant poate nu vor sa se complice cu prostii de-astea. Noi am tot mers la pensiuni de-alea...home-like si ne-am gospodarit singuri (cu sandwich-uri....).

Anamariame, astept semn daca mai ajungi la iasi si e acceptabil afara, ca in mall nu duc fata .



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput