Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *116*

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Intram sa va salutam, nu prea avem timp sa stam, dar promitem sa recuperam.

Am fost in "minivacanta".

Ne perfectionam limbajul: "tatata", "mamm", "apa-papa" (mancare) si "tete" (telecomanda). Cam atat deocamdata. Dar azi am papat broccoli, asa ca... tineti-va bine.

Maine mergem la Kidex si Souveniruri, cu nasha. Mai mergem si sambata, cu tati. Mai vine cineva?

Revin.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Votati cu noi!!!



Noi venim!!! Unde se tine? Poate gasesc papucei pt David.

La ce ora?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Vreau sa va arat ceva super dragut my little fairy.

*~*.*~*.*~*.*~*.*~*.*~*.*~*.*~*.*~*.*~*.*~*.*~*.*~*.*~*.*~*.*
Luana 10 months *..*..*..* Light a candle for Alma *..*..*..* Sea drop Maria

www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005), Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009), Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God
You are the poem I dreamed of writing, the masterpiece I longed to paint.
You are the shining star I reached for in my ever hopeful quest for life fulfilled.
You are www.tickerclub.com/cache/7b89a83905.png" target="_blank">my child. Now with all things I am blessed.
Ce frumoasa e


Monica mami de Timeea Alexandra , avem 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Andiaroro, multumesc de lamurire. Deci oricum, laptele vostru de continuare nu e chiar lapte de vaca-lapte de vaca, e lapte de vaca adaptat. Merci ! Ce mi-e ciuda ca nu te cunosteam cind am fost eu la Paris...sa ne fi vazut...

Papucei eu am luat cu siret, de piele, sa tina glezna si sa aiba talonet, la recomandarea kinetoterapeutei. Cica asa e bine pina isi formeaza mersul. Si sa nu fie cu mai mult de un numar mai mare.



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui andiaroro

Ma enervati cu Titanul vostruvreau si eu acolo...Mi-e asa dor de "zona"
am uitat sa va zic; avem si noi un dinte de sapt trecuta( la gasit dr de la cresa) si cica mai sunt multi pe teava...cum ne-a marait ultimele 2 nopti( nu eram invatati), cred ca vin si aia curand.
pisigria-hai sa-ti zic ce stiu eu ca face lumea in franta cu laptele....In general, cine a dat formula cam continua cu etapele superioare (am vazut ca e pe numere ). Mare majoritate, apeleaza la faimosul lapte de crestere de la 10 luni la 3 ani, care e un lapte de vaca din care mai scot ce are vacaru prea mult in comp si cade greu lui bebe si mai adauga fier si vit d si ...nu mai stiu ce( iaca un tabel cu comparatia intre laptele de vaca integral si unu de crestere http://www.doctissimo.fr/html/grossesse/bebe/nourrir/articles/13103-lait-de-croissance-lait-entier-bebe.htm ). In rest aceleasi dileme ca si in ro...Eu cu alex am mers cat s-a putut pe lapte de crestere bio cu alaptat dim si seara, iar de pe la 2 ani am trecut la bio cu 50% grasime ca am obs ca ii placea mai mult ca faimosul si cum dl e un mare gurmand in rest mi-am putut permit sa uit de fierul si vit lor
papu-cii...cu arici. timpul e imp si oricum nu prea stau copii astia la incaltat
ana

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)



Felicitari pt dintisor

Eu un lucru nu inteleg: de ce lapte de vaca nu au voie, dar iaurturi si branzica care sunt facute tot din lapte de vaca au voie?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Am votat si eu fetele

Olga, mamica lui David iepurasul


Si pe noi??

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Votati cu noi!!!



Pe voi mai tarziu, de pe tel lui C.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui rivali

eu nu ma bag Alina. Am piticii bolmavi amandoi Stefan a facut duminica 39,6 Vlad azi 39,4 nas infundat si tuse. Nu vreau sa va dau si voua ce avem noi

Cu alta ocazie

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si Stefan Alexandru (17.03.2009)





Sanatate la copilasi

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Eu incaltaminte pentru Vlad iau BebeTom din Unirii. Pt Stefan nu am mai cumparat pt ca am de la Vlad.Sunt cam scumpe dar bune (mie mi-a recomandat firma un mwedic ortoped de la Medlife)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

Multumesc Millie ,Olishka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Intram sa va salutam, nu prea avem timp sa stam, dar promitem sa recuperam.

Am fost in "minivacanta".

Ne perfectionam limbajul: "tatata", "mamm", "apa-papa" (mancare) si "tete" (telecomanda). Cam atat deocamdata. Dar azi am papat broccoli, asa ca... tineti-va bine.

Maine mergem la Kidex si Souveniruri, cu nasha. Mai mergem si sambata, cu tati. Mai vine cineva?

Revin.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Votati cu noi!!!



Noi venim!!! Unde se tine? Poate gasesc papucei pt David.

La ce ora?

Olga, mamica lui David iepurasul


La Romexpo, de la 10-19, de joi pana sambata. Duminik e de la 10 la 18. In acelasi timp si Kidex este si Targul de Suveniruri, pt cadouri de Craciun.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Votati cu noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

rivali - insanatosire grabnica, grabnica sa va puteti intalni in parc

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 7 luni

Mergi la inceput