Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *116*

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

rivali - am retinut firma
tu cum ai cumparat primele incaltari? cu siret sau arici?



Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Neatza fetelor! (ca la mine abia acum e dimineata)

OLI papucei gasesti la Deichmann. Au de la masura 19-20 si nu numai papucei. Eu i-am luat lui Calin niste cizmulite (masura 22 e adevarat) din fas, inaltute, f.f. dragute. De zapada, dar cand va merge el bine vor fi tocmai bune. De acolo am luat si niste papucei (pentru baieti au niste modele de mori de inima) mai inalte care sa tina glezna, talpa e din cauciuc dar e destul de moale, se indoaie si nu mai zic ca sunt cu niste masinute care dorm...
Iar de iarna i-am mai luat pentru acum niste ghete de la Miniblu produse de Babyavus (au si site) cu blanita de oaie si piele in exterior. Si nu au fost nici catastrofal de scumpe (125 ron).

Gina2008, mami de CALIN NICHOLAS (maine facem 9 LUNI!!!)
www.picasaweb.google.ro/goodzilla2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

am cumparat cu siret, trebuie sa fie mai inalte sa tina glezna, sa aiba talpa moale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Noi am avut o noapte din aia... alba. L-am adormit la 22.30 si pana la 3 s-a trezit din juma' in juma' de ora, plangand. Eu tot zic ca e de la dinti, dar eu mai stiu... Ca am mai avut un episod de nopti albe acum vreo 2 saptamani si dupa aia s-au zarit cei doi dintisori de sus. Dar nici acum nu au spart gingia. Iar azi am vazut ca iar e rosie si inflamata gingia de sus. Dintii astia!
L-am culcat cu greu pe la 4 si ceva dar la 6 cine era iar treaz si plangacios? Am "convocat-o" pe dra pediatra vineri. Chiar sunt curioasa ce parere are.

Gina2008, mami de CALIN NICHOLAS (maine facem 9 LUNI!!!)
www.picasaweb.google.ro/goodzilla2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

"Balesc" si eu la Paltinis insa, din pacate, noi cu banii avem niste treburi acum de nici nu mai mai stim cum sa le dregem... Ne chinuim sa ne mutam in casa noua, inceputa ha-ha. Si acum suntem pe ultima suta de metri, a mai grea. Insa abia astept pentru ca stam inghesuiti ca naiba, piticul nu are si el spatiu de desfasurare...
Am fost la Predeal acum doua sambete, insa, cu el. A fost extrem de incantat la prima lui iesire. A adormit cand am iesit din Bucuresti si s-a trezit pe la Comarnic. Se uita atat de curios pe geam... incredibil! Iar la Predeal, am urcat cu el si era fascinat literalmente. Se uita la brazi, la case, la noi, iar la brazi, la cainii aia mari si frumosi de munte (si curati). Nici nu mai zic cat de tare astept prima zapada. O sa ies cu el afara la prima ninsoare, numa' noaptea sa nu fie .

Gina2008, mami de CALIN NICHOLAS (maine facem 9 LUNI!!!)
www.picasaweb.google.ro/goodzilla2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Intru rapid, inainte de aerobic doar sa anunt excursionistele vesele ca am vorbit la pensiune si : -toate camerele au balcon
- ne putem incalzi apa sau ce mai vrem la restaurant, bucatarie nu este

Revin dupa 22, va

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

mai vin cu o intrebare existentiala:

cum este mai bine sa cumparam papuceii pentru bebe? sa se incheie cu siretei sau cu clapite cu arici?
ca de vre-o luna tot ma organizez sa-i cumpar micsunicii si n-am reusit sa-i iau decat niste sosetele antiderapante , la papucei am ajuns in ceata

acum depinde de micsunica ta, daca sta la imbracat si nu se agita e bine cu siret, daca nu sta la incaltat si vrea sa scape repede si tu si ea cu arici 2 pe un papuc e ok. in unele cazuri nu e buna nici o varianta sau amandoua te-am lamurit pana-n gard

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui rivali

eu nu ma bag Alina. Am piticii bolmavi amandoi Stefan a facut duminica 39,6 Vlad azi 39,4 nas infundat si tuse. Nu vreau sa va dau si voua ce avem noi

\sanatate multa tuturor

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Rivali, Gina multumesc pt info

Novus super Vad ca esti pusa bine pe treaba. BRAVO!!!! Si eu as face ceva aerobic, dar n-am nimic in zona fain, dar o sa caut. Dupa sarbatori sigur ma apuc si eu

I-a sunat socrella pe cei de la indemnizatii si i-au zis ca n-au avut bani si ca ai nostri au itrat mai tarziu. Ma duc maine sa verific. Oricum este pt prima data cand aud asa ceva. De ce sa nu aibe bani tocmai pt noi?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Intru rapid, inainte de aerobic


ah, ce bine ti-o fi

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput