Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *116*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

mai vin cu o intrebare existentiala:

cum este mai bine sa cumparam papuceii pentru bebe? sa se incheie cu siretei sau cu clapite cu arici?
ca de vre-o luna tot ma organizez sa-i cumpar micsunicii si n-am reusit sa-i iau decat niste sosetele antiderapante , la papucei am ajuns in ceata

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 7 luni


Si noi tot la sosetele antiderapante am ramas. Ieri am fost la cumparaturi si l-a, incaltat in tebnesi cu siret, dar a ramas descult Chiar nu stiu de unde sa-i iau papucei, caci i-am cautat si nu am gasit. Sugestii?

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

A, am uitat sa zic: ne bagam si noi la Titan, daca se incumeta mai multe fete care nu sunt din zona.

Citeam din urma ca Pililinca a avut probleme de la conopida. Eu i-am mai dat inainte, dar azi a fost cosmar. Dupa masa de pranz am culcat-o ca murea de somn si intr-o juma de ora s-a trezit in urlete. Acuma poate fi ori de la dinti, ca asa a facut si azi noapte, fara sa pape conopida, ori de la conopida, ca tragea si parturi ca mitraliera. Cert e ca i-am dat cu Calgel si i-am dat si un pic de Debridat (mai folosesc in cazuri din astea) si a adormit la loc si acum doarme de la 15

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=1670" target="_blank"> Un vot, va rugam

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente





Haideti fetelor din Titan, cand mai organizati o iesire? Deja suntem 3 doritoare


Zici ca nu i-a facut bine conopida? Hmmmm...vroiam sa-i dau si eu zilele astea.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Ma enervati cu Titanul vostruvreau si eu acolo...Mi-e asa dor de "zona"
am uitat sa va zic; avem si noi un dinte de sapt trecuta( la gasit dr de la cresa) si cica mai sunt multi pe teava...cum ne-a marait ultimele 2 nopti( nu eram invatati), cred ca vin si aia curand.
pisigria-hai sa-ti zic ce stiu eu ca face lumea in franta cu laptele....In general, cine a dat formula cam continua cu etapele superioare (am vazut ca e pe numere ). Mare majoritate, apeleaza la faimosul lapte de crestere de la 10 luni la 3 ani, care e un lapte de vaca din care mai scot ce are vacaru prea mult in comp si cade greu lui bebe si mai adauga fier si vit d si ...nu mai stiu ce( iaca un tabel cu comparatia intre laptele de vaca integral si unu de crestere http://www.doctissimo.fr/html/grossesse/bebe/nourrir/articles/13103-lait-de-croissance-lait-entier-bebe.htm ). In rest aceleasi dileme ca si in ro...Eu cu alex am mers cat s-a putut pe lapte de crestere bio cu alaptat dim si seara, iar de pe la 2 ani am trecut la bio cu 50% grasime ca am obs ca ii placea mai mult ca faimosul si cum dl e un mare gurmand in rest mi-am putut permit sa uit de fierul si vit lor
papu-cii...cu arici. timpul e imp si oricum nu prea stau copii astia la incaltat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Am votat si eu fetele

Olga, mamica lui David iepurasul


Si pe noi??

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Votati cu noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

andiaroro - pupacim bebelusa cu dintisor proaspat
notat - papucei cu arici
stiu ca e o problema cu incaltatul insa nu stiam cat de bine le tine piciorusul

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Am votat si eu fetele

Olga, mamica lui David iepurasul


Si pe noi??

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Votati cu noi!!!



si pe voi

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

pai haideti in titan....numai sa gasim o zi frumoasa
Shasa,Bubu,Lys,Monvas,Rivali-ce ziceti?

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!
un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

multumim pentru voturi

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!
un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

eu nu ma bag Alina. Am piticii bolmavi amandoi Stefan a facut duminica 39,6 Vlad azi 39,4 nas infundat si tuse. Nu vreau sa va dau si voua ce avem noi

Cu alta ocazie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Rivali multa sanatate pticilor

Apropo de conopida pe Time a durut-o burtica vre-o 2 zile dupa ce i-am dat asa ca momentan nu o mai servim
Votat si eu fetele


Monica mami de Timeea Alexandra , avem 8 luni

Mergi la inceput