Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *116*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

saby - ne prezentam luni de dimineata cu pumnisorii stransii
(daca vrei sa stii ca-i putem tine asa de pe acum, numai sa fie bine)


Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Monica, multumesc de pont. O sa intreb, ca mor cind stiu cu precizie cind trebuie sa verse . E foarte draguta imaginea

Eu am dat ficatel si mazare deja, am mai spus. Nu cred ca implinise 8 luni cind i-am dat prima oara. Dar putin si rar...

Cit despre apa de robinet..... E drept ca apa plata e de multe ori bogata in minerale (poate prea bogata pt bebelusi?). Dar apa de robinet, cel putin in iasi, e plina de giardia.
Apa de fintina din cite stiu eu e pericol sa fie bogata in nitrati si nitriti, care nu patesc nimic oricit o fierbi; fiertul distruge microorganismele si-atit. Dar poti testa apa de fintina sa vezi ce e cu ea. As fi folosit si eu, dar fintina "noastra" are apa ff dura (pe testatelea) deci nu e recomandata. Deci in final as merge pe apa de robinet fiarta si racita sau apa plata



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Novus noi avem 42cm la capusor

dintre fetele care merg la Paltinis cine sta cel mai aproape de Titan sa-mi ia si mie caciulita de la Novus(in speranta ca va fi gata pana pa intalneala)

eu nu vin ca e ziua mea atunci

oli- titan = dristor,drumul spre mare...
gaza-am fost in titanel-e un parc mai mic langa policlinica Titan

Mami fericita!!!
Crestem mari!!!
un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Hello!

Am fost la plimbare, am papat si acum papusica doarme si am intrat sa recuperez.

GEORGEGIULY, ANAMARIAME, MIHAELACG, GAZA, multumim de complimente

ANAMARIAME, ai vazut ca am raspuns in legatura cu piscinuta.

MONICA, ce dulce e zana cu par lung

BEBE_STRUMF, sanatate multa. Eu ii fac laptele cu apa plata Dorna. Cand fierb legume pe aragaz sau la merele coapte pun tot de asta. La steamer (asa fac legumele deobicei) pun apa de la robinet. SI carnea tot in apa de la robinet o fierb.

SABY, multa sanatate Maiutei

OLI, oau! Da ne-ati luat-o bine inainte. Si mai ziceai de David ca e lenes, sa vezi ce bataita iti dau

MOR DE CIUDA ca nu mergem la Paltinis. Na. ca trebuia sa imi vars oful, acum redevin civilizata

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=1670" target="_blank"> Un vot, va rugam

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

am votat pt alina si pisik


Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Saby o sa tinem si noi pumnii stransi

Gianina

Pisik David poate dar ii este lene. Crezi ca de ieri s-a mai ridicat? Decat o data, si-asa cam pe jumatate. Sunt convinsa ca si Ana este mai puturoasa, dar este istetuca foc

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

A, am uitat sa zic: ne bagam si noi la Titan, daca se incumeta mai multe fete care nu sunt din zona.

Citeam din urma ca Pililinca a avut probleme de la conopida. Eu i-am mai dat inainte, dar azi a fost cosmar. Dupa masa de pranz am culcat-o ca murea de somn si intr-o juma de ora s-a trezit in urlete. Acuma poate fi ori de la dinti, ca asa a facut si azi noapte, fara sa pape conopida, ori de la conopida, ca tragea si parturi ca mitraliera. Cert e ca i-am dat cu Calgel si i-am dat si un pic de Debridat (mai folosesc in cazuri din astea) si a adormit la loc si acum doarme de la 15

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=1670" target="_blank"> Un vot, va rugam

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

mai vin cu o intrebare existentiala:

cum este mai bine sa cumparam papuceii pentru bebe? sa se incheie cu siretei sau cu clapite cu arici?
ca de vre-o luna tot ma organizez sa-i cumpar micsunicii si n-am reusit sa-i iau decat niste sosetele antiderapante , la papucei am ajuns in ceata

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Intram sa va salutam, nu prea avem timp sa stam, dar promitem sa recuperam.

Am fost in "minivacanta".

Ne perfectionam limbajul: "tatata", "mamm", "apa-papa" (mancare) si "tete" (telecomanda). Cam atat deocamdata. Dar azi am papat broccoli, asa ca... tineti-va bine.

Maine mergem la Kidex si Souveniruri, cu nasha. Mai mergem si sambata, cu tati. Mai vine cineva?

Revin.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Votati cu noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Am votat si eu fetele

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput