Burtici cu flori de liliac de mai - iunie 2010(21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Uf, voi va culcati, aici e ziua !

N-am apucat sa mai dorm de pranz...

Somn usor!

Ioana,
~6ani, ~6ani, 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Salutare fetelor,

intru si eu mai tarziu azi. La multi ani tuturor celor ce poarta numele Sf Andrei. Eu ma chinui groaznic cu nas infundat si stranuturi. Nu mai suport. Oare cat o sa mai dureze toata situatia? Cand respir suier mai ceva ca o locomotiva. Nimic nu isi face efectul. mai stiti voi ceva remedii?

Arturicii ce frumos, ca a nins. Vreau si eu.

Virginia ce ma bucur, ca e totul bine. Cat despre placenta mai ai un pic rabdare, poate nu o fi praevia. Si chiar daca cu o monitorizare atenta nu e chiar asa de rau, doar ca stiu ca se impune repaus la pat.

Rocsy felicitari pentru caruciorul albastru.

Noapte buna!

Sabina 19+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cusa spune:

Nu toata lumea doarme, la mine abia e 20, pana la 22 mai avem un pic...

Cornelia
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Voiam sa va mai zic ceva. In seara asta ma uitam la Aniela si la un moment dat era muzica populara, iar Ekaterina mea a inceput bataiala, pe cand Iustina liniste. Asa ca va trebui sa ma orientez pentru muzici pentru amandoua. Alexandra e fan muzica house, de cate ori mergeam cu masina si dadea ta-su drumul la radio incepea o bataiala ceva de speriat, de ma ratoiam la el sa opreasca, iar acum pe unde prinde muzica house opreste si danseaza.

Si una din perlele lui Ale. O intreaba ta-su> Tati tu votezi cu Geoana sau cu Basescu? Fii-mea sta serioasa si raspunde cu propozitie intreaga> Tati eu votez cu Tom si Jerry.



Sabina 19+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy

Cristina_26 : parerile despre nasterea naturala si cea prin cezariana sunt oricum impartite.
La primul control ( atunci cand am aflat ca sunt insarcinata )doctorita mi-a spus ca sunt candidata la nasterea prin cezariana, eu avand miopie -4,75 si asta fiind considerata mare. Cred ca expresia fetei mele a fost una nu foarte ok pentru ca a adaugat ca daca vreau o nastere naturala trebuie sa am avizul oftalmologului.
Stie cineva ceva despre asta?



Eu am miopia aproape dublu decat cea cea pe care o ai tu. Si am nascut natural de 2 ori, dupa cum am scris. Dar asta pentru ca oftalmologul mi-a spus ca am retina buna, si mi-a dat unda verde. Vederea nu a scazut dupa nasteri, desi m-am scremut de credeam ca-mi sar ochii din cap, mai ales la prima nastere. Pana la urma tu si medicul tau hotarati aceasta intrebare. Important e sa fiti in final ambii sanatosi(ma refer la tine si bebe)!

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de minunea Camelia-Nicole si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Ana, felicitari pentru rezultate bune si pentru carut albastru!

Sabina ce dulce e Ale... cu Tom si Jerry!

Virginia, pupam bebele perfect si multa sanatate in continuare!

Eu azi am fost la o lectie de yoga. Ma cam dor acum muschii, a fost OK, dar cred ca totusi o sa merg la aerobic pentru burtici. Zic eu ca e mai sigur asa.

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de minunea Camelia-Nicole si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Sabina, pai va asteptam la o bulgareala!!!!!
(acu' cand scriu ma gandesc de ce oare se zice ... bulgar??? ...
am cautat definitia...Io ma gandeam ca e vreo legatura cu...bulgarii din Bulgaria :-)

BÚLG#258;RE, bulg#259;ri, s.m. Bucat#259; compact#259; dintr-o materie solid#259; oarecare, mai ales de p#259;mânt; grunz. [Var.: búlg#259;r s.m.] – Et. nec.)

Nati, super cu aerobicul!!!!! Sa ne povestesti cum si ce faci acolo.

Voi cum mai stati cu foamea? Ca pe mine ma termina! Nu stiu ce am dar ma loveste cate un val de foame de ma darama.

LA MULTI ANI ROMANIA !!!


Ioana,
~6ani, ~6ani, 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elybub spune:

Buna dimineata ma adaug si eu voua o burticutza mica de 17 saptamani cu DPN 5 mai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariam79 spune:

Neatza burtici. Azi mai matinala, ca doar stam acasa, nu trebuie sa mai ajungem pana la birou.

La capitoul foame, eu as manca non-stop, am zile cand mananc de 5 ori, si tot mi-e foame. Curios ca am pus doar 1 kg pana acum. Doctorita a zis ca e bine, si ca oricum abia de acum incepe bebe sa creasca.

Vreau si eu zapada!!! Mi-e dor de iarna cu zapada! Poate gasim putina la munte, ca mergem in weekend.

Ana 16+
bebica mea mica si scumpica

ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Neata si de la mine!!!

Mira, capitolul nou se deschide relativ usor: deschizi capitol nou, unde copiezi prima postare de la capitolul vechi, apoi te duci la sfarsitul capitolului vechi si pui link-ul de la capitolul nou, iar la capitolul nou, treci capitolul vechi sus, unde sunt numerotate ..

Eu am facut ieri o greseala( asa e cand faci 10 lucruri de-odat), link-ul de la cap nou era de fapt de la cel vechi..Nati, multumesc de atentionare.

Anamaria, felicitari pentru !

Si noi am fost aseara la eco si bebe a ramas in continuare , e sanatos , jucaus si, se pare ca seamana mai mult cu tati.

Virginia, felicitari !! Placenta se mai poate ridica..oricum trebuie avut grija cu efortul fizic .

Arturicii, zapada!!!...yupiii, vrem si noi!!!Cu foamea si eu as manca non stop, dar macar de vreo 2 saptamani nu ma mai trezesc si peste noapte sa mananc. Dar ma asigur ca mananc exact inainte de a ma baga in pat.

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 16+ cu


Mergi la inceput