Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Si totusi.....imi explica si mie cineva cum poti sa fii gravida si sa nu stii?

Mirela 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Citat:
citat din mesajul lui PrettyBaby

Andre_lina e de ajuns burticoaso nu te speria ori pantaloni cu piciorus ori salopeta cu sosete alegi oricum ti-am spus la inceput in spital stau mai mult infasati nu prea ii lasa sa se destrabaleze

Diana 31+


salopetele sunt toate cu piciorus... bine ca m-ai linistit.

36+ cu Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
primele poze
poze burtica
toate pozele

AMR ....4 SAPTAMANI... NUMAI DUMNEZEU STIE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PrettyBaby spune:

miremia si eu m-am mirat si inca ma mir dar uite ca exista femei...te poti uita la emisiune sau daca nu prinzi...uite de exempluun caz care la aratat acum 5 min una care avea ciclu neregulat si probleme a avut o ruptura de chist ovariana si i s-a spus ca nu va mai avea copii si nu a avut simptome decat niste dureri de burta si a slabit mult si arsuri dar s-a gandit ca e tot de la acel chist si intr=o zi s-a trezit ca o doare mai rau burta si cand s-a dus la spital ce sa vezi era dilatata 6...naste..interesante cazuri..daca te poti uita e ff mijto

Diana 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui PrettyBaby

miremia si eu m-am mirat si inca ma mir dar uite ca exista femei...te poti uita la emisiune sau daca nu prinzi...uite de exempluun caz care la aratat acum 5 min una care avea ciclu neregulat si probleme a avut o ruptura de chist ovariana si i s-a spus ca nu va mai avea copii si nu a avut simptome decat niste dureri de burta si a slabit mult si arsuri dar s-a gandit ca e tot de la acel chist si intr=o zi s-a trezit ca o doare mai rau burta si cand s-a dus la spital ce sa vezi era dilatata 6...naste..interesante cazuri..daca te poti uita e ff mijto

Diana 31+


Ma uit dar tot mi-e greu sa inteleg.....Eu cateodata sar in sus cand ma loveste micuta sau mai nou are obiceiul sa impunga cu capul de parca vrea sa iasa prin burta. Mi-e greu sa cred ca nu au simtit copilul niciodata!!

Mirela 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PrettyBaby spune:

39 de saptamani sa nu stii nnimik si noi numaram zilele..si marcam ce face bebele...si ne facem griji sa nu mancam nu stiu ce sa nu bem acidulat sa nu luam pastile si asa mai departe...

Diana 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Si totusi.....imi explica si mie cineva cum poti sa fii gravida si sa nu stii?

Mirela 30+


eu nu am acest post in pachetul de programe tv...
si totusi e o enigma a vietii mele.
nu iti mai vine ciclul, iti creste burta,,, ai simpotme... totusi!!!

36+ cu Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
primele poze
poze burtica
toate pozele

AMR ....4 SAPTAMANI... NUMAI DUMNEZEU STIE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PrettyBaby spune:

una la mana nu toti bebei sunt asa activi si alta la mana uiteca se poate si fara simptome sau unele simptome ca de exemplu varsaturi dureri de burta oboseala care se pot lega si de unele boli nu neaaparat de sarcina si mie imi era greu sa cred dar uite ca se poate si uite ca astora nici burta nu le-a crescut

Diana 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Fetele am gasit asta:
www.bebe-strumf.ro/produse/cadita-cu-suport-willy-63-primi-sogni/" target="_blank">Caditza
Nu mi se pare scumpa si arata f bine cum vi se pare?

29+ Yannis Andrei

Poze



Nu mai stiu cine zicea ca si-a luat-o pe cea de la Inglesina http://www.inglesina.ro/eshop/product.php?id_product=63 la targ era mai ieftina parca 130? off nu mai stiu cine a zis ca a luat-o eu oricum tot pe asta vreau sa o iau mi se pare cea mai stabila si sigura dintre toate

31+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

buna din nou tuturor burticilor. Ati fost taaare harnicutze dupaamiaza asta!
La mine au venit 2 prietene si am stat de barfa pana pe la 9 juma 10 si am rontzait chipsuri, cartofi de martipan, turta dulce cu glazura de cioco, bomboane de pom de la alpenliebe, bomboane cu crema amaretto si nutella cu biscuiti! PARADIS!

vikinga tare frumos la voi!
daria de dastefa muulta intelepciune dovedeste! tati chiar nu are lapte!
Andrelina, bine ti-au mai zis fetele, stai mai mult la pat si faci capricorn ca daca nu esti cuminte iti da DD ce meriti
ratusca io am auzit ca sunt canapele frumu si la pretz bun (extensibile) de buna calitate la dedeman ca si o prietena cauta ca ei au gars si dorm p canapea ca nu au loc d pat si akl a gasit numa sa ii placa. Poti sa incerci daca tot nu ai fakt proforma
mariucasara Deci tu iei mandarinele de la raft cand nu mai gasesc eu !!! te-am prins! si eu mananc cate 1 kil un kil juma odata! nu stu ce am cu ele. La billa au f frumoase si dulci!

PENTRU CE SACULETI CU TARATE????

31+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Astazi e ziua intrebarilor pt mine. Scuze daca va stresez.
Am cautat si eu aseara la Real chestiile de care spunea larisel ca sunt waterproof si poti sa lasi bebelul la aerisit pe ele (am uitat denumirea exacta). Tot ce am gasit era un pachet de 5 paturici absorbante....alea sunt? Si avea doar de la Happy.

Andre_lina spuneai sa fac poze la trusou.....care trusou? Am fost atat de lenesa ca nu detinem decat 2 body-uri, o paturica, finet si 2 perechi de sosetute. Poate dupa kidex sa avem si noi ce arata.

Mirela 30+


Da alea sunt da nu stu daca larisel are neap de la hapy

31+ Yannis

Mergi la inceput