Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lia_2009


miremia a mai scris cineva despre ele chiar de cele de la happy. cred ca le-ai gasit poti sa-mi spui ce dimensiuni au si ce pret?



32 sapt


La dimensiuni nu m-am uitat dar pretul era de 8.5 ron pachetul de 5 bucati. Eu nu le-am luat pt ca nu stiam daca sunt alea. Si tot in real m-am uitat pt termometru de baie si forfecuta de la chicco. Sunt mai ieftine decat in farmacii. Termometrul e 20 ron (cel din poze de la larisel) si forfecuta e 25 ron.

Mirela 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Citat:
citat din mesajul lui lia_2009

andre lina si pantalonasi nu ai pus? ai body dar jos cu ce il imbraci?

32 sapt




peste body, salopeta.

eu am luat pompitza de nas dar prietena mea, mamica de 4 luni a zis ca e buna de aruncat si tb sa cumpar batista bebelusului... nu am inteles clar ce e, dar cica e vreo 50 lei si e chestia aia de se foloseste cu aspiratorul.



36+ cu Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
primele poze
poze burtica
toate pozele

AMR ....4 SAPTAMANI... NUMAI DUMNEZEU STIE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_2009 spune:

nu mai e nimeni? toata lumea a plecat?
am citit cat de importanta e miscarea in timpul sarcinii sa facem zilnic 1 ora gimnastica. Acum intreb cum se impaca gimnastica cu statul la pat? Mi-e mie frica de contractii. Miscarea e buna pt dezvoltarea bb dar mie una mie frica sa mai fac vre-un efort dupa ce am patit. Daca sterg praful sau fac mancare imi e de ajuns. Mai stau si 2-4 ore in scaun la calculator e destul zic.
Atentie la ce mancam sa nu ne facem poftele cum am inceput eu de vre-o 2 sapt cum se si vede rezultatul am cu 4 kg mai mult.
burticile si ne vedem maine la o cafea.

32 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Ratusca_mica daca faci cezariana vei avea lohii dar nu ai nicio rana sau cusatura "down there" asa ca probabil sunt ok si tampoanele always night. Nu stiu sigur.

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 31+ Sebastian Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PrettyBaby spune:

am vrea noi sa adormim..dar nu am cum:) si oricum de abia a inceput schimbul III..cel putin pt mine:)

Diana 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Citat:
citat din mesajul lui lia_2009

nu mai e nimeni? toata lumea a plecat?
am citit cat de importanta e miscarea in timpul sarcinii sa facem zilnic 1 ora gimnastica. Acum intreb cum se impaca gimnastica cu statul la pat? Mi-e mie frica de contractii. Miscarea e buna pt dezvoltarea bb dar mie una mie frica sa mai fac vre-un efort dupa ce am patit. Daca sterg praful sau fac mancare imi e de ajuns. Mai stau si 2-4 ore in scaun la calculator e destul zic.
Atentie la ce mancam sa nu ne facem poftele cum am inceput eu de vre-o 2 sapt cum se si vede rezultatul am cu 4 kg mai mult.
burticile si ne vedem maine la o cafea.

32 sapt


Ce gimnastica?? Mie imi pocnesc toate oasele cand merg, ma doare spatele de zici ca am tras la caruta toata ziua... si ma oftic ca nu merg macar la un innot... dar cu 85% dintr-un salariu si asa mic, cu atatea cumparaturi inainte de marele eveniment,,, cu costul nasterii si restul intretinerii... innotul e un vis neimplinit.
Am mai facut putin pilates acasa, insa de marti de cand cu interdictia de efort- ce sa mai zic... se pupa ca nuca in perete..

de papa si pofte ce sa mai zic, de cateva zile nu mai rezist deloc, eu care m-am tinut totusi tare pana acum...

36+ cu Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
primele poze
poze burtica
toate pozele

AMR ....4 SAPTAMANI... NUMAI DUMNEZEU STIE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PrettyBaby spune:

e o emisiune tare mijto pe travel&living..discovery se numeste i didn't know i was pregnant ff mijto..mie imi place....cazuri de femei care nu stiu ca sunt gravide pana aproape de termen..interesant...

Diana 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Citat:
citat din mesajul lui PrettyBaby

lia a pus salopete sunt ok are ce sa-i puna in jos oricum la spital stau mai mult infasatzi

miremia asa se numesc paturici absorbante si sunt fff bune si de folos

Diana 31+


chiar nu am decat o pereche de pantaloni cu talpa... de asta nu am pus si cu salopeta zic ca fac fatza...sper

36+ cu Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
primele poze
poze burtica
toate pozele

AMR ....4 SAPTAMANI... NUMAI DUMNEZEU STIE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui PrettyBaby

e o emisiune tare mijto pe travel&living..discovery se numeste i didn't know i was pregnant ff mijto..mie imi place....cazuri de femei care nu stiu ca sunt gravide pana aproape de termen..interesant...

Diana 31+


Ms ca ne-ai zis! Incerc de mult sa o prind dar niciodata nu am fost pe faza.

Mirela 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PrettyBaby spune:

Andre_lina e de ajuns burticoaso nu te speria ori pantaloni cu piciorus ori salopeta cu sosete alegi oricum ti-am spus la inceput in spital stau mai mult infasati nu prea ii lasa sa se destrabaleze

Diana 31+

Mergi la inceput