Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (58)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui lia_2009




La dimensiuni nu m-am uitat dar pretul era de 8.5 ron pachetul de 5 bucati. Eu nu le-am luat pt ca nu stiam daca sunt alea. Si tot in real m-am uitat pt termometru de baie si forfecuta de la chicco. Sunt mai ieftine decat in farmacii. Termometrul e 20 ron (cel din poze de la larisel) si forfecuta e 25 ron.

Mirela 30+


Serios?? Si de ce pe site la chicco sunt toate f scumpe? foarfeca 30 ron termometrele peste 45 ron??? io ziceam ca mai ieftin ca la sursa nu sunt si tit ce vreau de la chicco sa iau direct de la chicco

31+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

buna din nou tuturor burticilor. Ati fost taaare harnicutze dupaamiaza asta!
PENTRU CE SACULETI CU TARATE????

31+ Yannis


Am citit eu ca sunt f bune pt pielea bebelusilor, ii scapa de iritatii si de cojite. Inainte stiu ca ii spalau cu tarate sa-i albeasca.

Mirela 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza
[
Serios?? Si de ce pe site la chicco sunt toate f scumpe? foarfeca 30 ron termometrele peste 45 ron??? io ziceam ca mai ieftin ca la sursa nu sunt si tit ce vreau de la chicco sa iau direct de la chicco

31+ Yannis


Exact asta m-am intrebat si eu cand le-am vazut in real. Le cautasem pe net, si pe site la chicco erau mult mai scumpe.

Mirela 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

miremia poate ca astia de la real iau en gros si au discount mare si isi permit sa le dea mai ieftine tu la ce real mergi? io la asta din vitan merg.
Vreau si io finet de la OBOR!!! cu ursuleti!!! unde? ca na m-ati innebunit cu finetu cedez! ii dau lu mami sa faca asternuturi!

31+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

miremia poate ca astia de la real iau en gros si au discount mare si isi permit sa le dea mai ieftine tu la ce real mergi? io la asta din vitan merg.
Vreau si io finet de la OBOR!!! cu ursuleti!!! unde? ca na m-ati innebunit cu finetu cedez! ii dau lu mami sa faca asternuturi!

31+ Yannis


Si eu tot la ala din vitan. Stam aproape, eu locuiesc in P.Muncii. Finet gasesti in multe locuri in obor. Eu de ex am intrat pe la intrarea de langa Mac, si am facut stanga. Pe undeva pe acolo l-am gasit si avea vreo 8 modele, iar pe metru am dat 11 ron. Cred ca e mai scump decat ce ziceau fetele care au luat dar e si f dragut.

Mirela 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Prezent la schimbul trei. Fac cinste cu un laptic cald.

Alexutzzza, postez din nou linkurile. Evident ca prima data le-am matrasit. Asadar trusou bb si diverse .

Andre_lina, merci frumos de poze si de listuta (care BTW e o mare listoaie). Asa mai vin de-acasa tampoanele, nu mai mari de 15 cm... ca de 50... Chestia cu tamponul pe sub ele n-o stiam. Dar stau si ma gandesc - always-ul n-o fi el la fel de bine sterilizat, dar faptul ca punem mana pe vata si pe fasa sterila cand confectionam tamponul nu-i strica sterilitatea? Ce crema ai luat pana la urma pentru cusatura?

Fetele care s-au uitat la I didn't know that I was pregnant - am vazut si eu putin din el. N-as vrea sa fiu in pielea lor. Si nici a copiilor lor.

Vikinga, frumos la tine acolo. .

Lorex si alte amatoare de produse bio. E targ undeva in centrul capitalei (am vazut la stiri era in aer liber) - si aratau si detergenti, sapunuri etc. Nu au dat locatia dar parca era in fata la Casa poporului...

Si pentru pofticioase, la polivalenta e targ de dulciuri.

Si mai e si Gaudeamus la romexpo (la care o sa ma duc maine ca tre' sa iau cadou de mos la sot).

Hai ca nu mai plictisesc schimbul trei...

Ne mai citim maine la cafeluta.


32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

offf asa aproape? Si io ti-am pus mandarinele de la billa pe tava, aku raman si aia fara mandarine! LOOOOL! (e vb de billa nou din spate de la baba novac). Super ieftin 11 RON metru ptr asternuturi vine super ca au niste preturi asternuturile de bebei deeeee si ce latime are?

31+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

offf asa aproape? Si io ti-am pus mandarinele de la billa pe tava, aku raman si aia fara mandarine! LOOOOL! (e vb de billa nou din spate de la baba novac). Super ieftin 11 RON metru ptr asternuturi vine super ca au niste preturi asternuturile de bebei deeeee si ce latime are?

31+ Yannis


Masor acum...deh neuronul. Am si uitat

Editez: 1.5 m

Mirela 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Alexutzzza, eu am luat material pentru lenjerie foarte colorat (bleu cu Tweety) dar material normal, bumbac. Fetele ziceau ca peste asta sa pui bucatele de finet la capul lui bb cand regurgiteaza. Eu asa am inteles.

Ca am luat 5metri toti. Si lenjerii de patut trebuie multe .

Eu m-am gandit sa le fac pe modelul protectiilor de saltea, cu elastic dedesubt. Dar deocamdata nu am salteaua (si nici chef...).



32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

miremia mai...nu e rau vreau si iooooooo!!!! Ma uitam pe site la ikea, au cadita de baie ieftina numa 39Ron au seturi de aparatoare de pat la 50 ron o groaza, prosoape de baie haioase, saci de dormit, preturi accesibile, cred ca dau o tura odata.

31+ Yannis

Mergi la inceput