Ultrasii

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns serenity spune:

Citat:
citat din mesajul lui buli

hehehe, merita pus tot textul lui plesu, mai are si alte afirmatii bune. in afara de ce ai citat tu :)

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@


da-aaa , "foarte inspirate" ..in special cu tinutul de nas vis-a-vis de t.b :- ))))) & "in afara de ce ai citat tu :)"
Sa ai o seara buna !

Mai este si maine o zi !

************
Alexandra , mamica lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui vikinga
Cu siguranta daca citeai si altele vedeai ca Basesescu e vazut de media politica europeana bine, ca inafara i se recunosc meritele.





Da si tu un link, pliiizzzz......


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

cei ultra sunt de ambele tabere, geaba va masurati in ghioage si va imbranciti in tramvaiul 5, nu e nici o diferenta intre unii si altii. unii ii gasesc circumstante atenuante lu patriciu ca a furat, altii uita ca pustiul din clipul "trucat" ar fi putut fi propriul copil. toata lumea uita ca astia de-acum au supt la aceeasi tzata - comunismul, ca activisti de seama, nu ca bagatori de seama cu carnet si-atat. si ca isi impart averile tarii pe din doua.

nu, nu aveti ce alege, pentru ca atunci cand ati avut, ziua electorala a picat in duminica orbului. si dupa aia in joia schiopului, etc. acu pica in zodia trucajului, ghinion de nesansa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana07 spune:

Vikinga, nu inteleg de trebuie sa-ti versi frustrarile electorale pe un forum, si anume m-ai gasit pe mine. M-ai cautat mult?
Fii si tu mai relaxata. Uite, destinde-te un pic :
http://www.youtube.com/watch?v=_CUJXHkTOY4.

Iar daca nu-ti place cinematografia, poate-ti place poezia lirica (imi pare rau ca nu e audio, cu intonatia de rigoare):

"Māndra corabia, mester cārmaciul!", de Zaharia Stancu:
(http://atelier.liternet.ro/articol/8354/Serban-Foarta/Oda-la-Voda.html).

Si, ca sa trecem la lucruri serioase, apropo de istorie si bagarea ei sub presh:
Nu lasa istoria sa se repete!
(http://www.youtube.com/watch?v=rRxKLQ353Hc).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Roxana, am impresia ca intreci masura unei discutii civilizate.
Eu am observat ca nu altcineva decat tu insati ai efuziuni ultrase si de frustrari politice - te rog nu mai acuza pe vikinga. Am observat ca ea scrie foarte calm si la obiect.

multumesc pentru intelegere

**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxana07

Citat:
citat din mesajul lui serenity

In plus cei care vor avea un cuvant de spus in guvernarea tarii sant Liberalii , aceia care pastreaza adevarata traditie liberala .

Perfect de acord! Asa cum au guvernat cu succes cu vaporeanul si clica lui in spate, nu vad de ce n-ar guverna cu succes cu orice alt partid.


Eu, sincer, sper sa nu aiba ocazia liberalii prea curand sa ne mai dea o proba de guvernare. Nu stiu despre care succes vorbesti...dar la jalea asta de acum sunt, in mare parte, respunsabili Tariceanu si gasca lui. Am mai vorbit odata de traditia liberala...constat ca (tot)nu aveti nici cea mai mica idee despre ce a insemnat liberalismul...si ce a ajuns el sub "bagheta" fanfaronilor astia. Va asigur ca liberalismul nu e ceea ce vedeti voi si sustineti astazi, insa n-am cum sa va conving si nici nu cred ca va intereseaza.
Iar tie, roxana, iti raspund eu la intrebarea cu cine a pastorit (cu mare succes, deci...), in ultimii 5 ani, spitalele alea in care si parintii tai isi cauta sanatatea: in mare parte, liberalii. Ai uitat?
Eu nu!

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenity spune:

Rufus , iti respect punctul de vedere , DAR nu veni cu lectii de istorie a PNL-ului sa poate a PNT-CD-ului , am crescut in traditia acestor partide istorice care inca mai incearca sa salveze ceva , daca mai pot de travestitii si cripto-capitalistii PD-ei sau cum isi tot schimba numele , dupa diferite aliante .. ( care sant de fapt una din aripile fsn-ista , dupa ce fsn-ul iliescian s-a divizat ) .
Acei "liberali" de care vorbesti nu reprezinta adevaratul PNL istoric ori traditia liberala , sant doar acel L de la coada PD , acel ceva pe ca Basescu il foloseste ca un argument ca el este marele anti-comunist . Desigur , este de ajuns sa se intituleze asa , poza il prinde atat de bine si il tine la putere , prin care amana sa apare in fata Justitiei .
Tot atat de sigur ca va castiga si acum prin populism , demagogie , disperare , manele si circ la mare nivel ... asta este soarta "fericita" a Romaniei ...
Si nu in ultimul rand sper ca pot purta o discutie polemica fara jargon si argouri ... Cu respect! Alexandra Vlad

~~ din folclorul basescian ~~
http://www.youtube.com/watch?v=qqxXn5hd-0o

http://www.youtube.com/watch?v=uyp-0qWqiCQ
************
Alexandra , mamica lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dry_votka spune:

Tin sa mentionez ca nu sunt ultra -nimic
Nici liberalii nici taranistii nu mai sunt ce au fost candva, asta e clar
Mie personal nu-mi place nimeni din politica noastra, pentru mine sa merg sa votez e o chestiune suficient de grea
...si pe bune daca astia merita sa va certati, sau suparati

http://verze.ro
Simtul umorului inca nu a murit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vikinga

In situatia in care majoritatea romanilor merg cu leahamite la vot si simt ca oricum ar vota fac un compromis, si-i vezi si-i simti ca nu mai cred in promisiuni de nici un fel, mi se par atit de jignitoare aiurelile citite aici cu ultras(ce cuvint mai e si asta?!) sa-l traducem cu extremisti si sa trecem mai departe si sa citim de alaturarea de Hitler si de ce bun e comunismul norvegian ooh pardon si aici o zapaciram dar ce conteaza daca se numesc "sociale" ori is de stinga tre sa fie toate la fel si mai zicem si de hotii de buzunare si de jena de a fi roman si uite asa o imbolmojeala de asta de we poate lua si 5 puncte asa ca la eurovison intre prieteni si vecini!
De nemtii ar fi votat acum in toamna SPD ul cu rosii lor multi venind din fosta DDR cu conceptiile si nostalgiile aferente(ca dovada ca partea de est i-a si votat in marea maj) nu as fi fost deloc mindra, din contra! Pina si SPD-ul nemtesc cu "rosii" lor care au incercat comunismul nu poate fi comparat cu PSD-ul nostru romanesc cu atitea bube in cap, cu toate ca si aici nu stiu cum se intimpla dar cit au fost la guvernare in coalitie cu CDU-ul lui Merkel tot pe acelasi stil ca si cum li se cuvine cheltuira din banii publici pentru ceva luxuri personale si asta in plina criza! ca doamna ministra care fu cu masina blindata a ministerului in Spania in concediu cu sofer personal cu tot punind acolo de ochii lumii si o intilnire de juma de ora chipurile in interes de serviciu. Au fost sanctionati de alegatori si ma bucur sincer de asta! Si pentru ca programul lor nu a convins acum in revenirea de dupa criza.

Eu una nu votez ca nu merg in 9 luni de sarcina 400km pina in Berlin dar iti bat obrazul in numele parintilor mei care traiesc realitatea din Romania, aia cu spitale saracite de 20 de ani incoa, cu saracie si viata grea nu ifose de 3 hoti ce fac sa roseasca doamnele bine ca-s romance, parinti care au mers mereu la vot si merg si acum si voteaza in sila cu Basescu in lipsa de altceva mai bun.
Pt noi e simplu: in timpul revolutiei ne-a fost omorit un membru al familiei, tinar soldat nevinovat pe atunci intr-o situatie lasata sub pres si zgindarita taman in astia 4 ani de Basescu si pe urma in timpul mineriadelor ne-a fost nenorocit si schilodit si fizic dar mai ales sufleteste datorita umilintelor, altcineva si uite ca noi ne incapatinam sa nu uitam ca vinovatii inca stau si rinjesc la noi. Eu cind vad imaginile de la mineriade si discursurile netrucate deloc(!), a lui iliescu de pe atunci, simt fiori reci pe spate. Pe urma bani munciti pe brinci inca in buzunarele lui Vintu unde vor si ramine si pe urma mutrele tuturor rinjind nevinovate si increzatoare in spatele lui Geoana, care e picat asa ca din cer si de fraier intre ei. Dar pina la urma asa inocent nu e, ce facu el in vizitele ascunse de ochii publici, taman la moscova? La shopping cu nevasta, in vizita ori cum? Tre sa caut si eu ceva amanunte ca nu m-a interesat personajul pina acum intr-atit.

Cind citesc pe DC de atitia care merg de sarbatori in tara, la familie, la verisori multi, la reuniuni mari, oameni care au o familie mare inca Ro ma uit la a mea si o vad imprastiata in toata lumea, inafara de ai mei doi care oricum is mai mult la mine inca 2 rude in tara si cum eram si noi pe vremuri! Toti sunt oameni care au emigrat de sila si culmea vorbim romaneste peste tot nu ne mai rosim atita! Pt romani cu reuniuni de familie ba colo ba dincolo fostii comunisti nu au cum sa fie o solutie chit ca socilaii cistigara dear in norvegia. De aia suntem acum aliati ai lui Hitler! uhhh

Si daca Basescu chiar e vinovat de acea lovitura(cu toate ca o asemenea fapta trebuie temeinic dovedita, asa e normal nu ca imi e mie drag personajul..!) exact la fel de vinovati sunt si cei aflati de cealalta parte care au ascuns o asemenea fapta si care mai rau se folosesc de un copil lovit al carui nume si infatisare nu au avut bunul simt sa le protejeze cum s-ar fi intimplat intr-o tara normala, toate astea pt bani si putere ca doar nu de dragul si binele copilului! Plus ca se fac vinovati de parazitarea alegerilor in acest punct mizind pe sensiblitatea romanilor cu telecomanda in mina, lucru de neiertat! Ei bine din punctul meu de vedere merita din plin efectul de boomerang de care se pare ca o sa si aiba parte ca basescu crescu in sondaje. Daca se afla acum juma de an de ce a facut ori ar fi facut Basescu sunt sigura ca altfel ar fi stat lucrurile dar asa sa te simti fortat din spate de parca iti pun ei stampila in mina si te indeasa cu capul in foaia de vot, asa nu! E viol de acum! Violul mamelor si a parintilor de dragul copiilor, cica!



Vikinga 35+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burtica
AMR 5 saptamini





Mirela, poate nu citim acelasi forum. Am copiat mesajul mai sus. Nici nu pot extrage ceva anume, cam tot e o intreaga increngatura de jigniri, nici macar bine ticluite. Poate-mi explici tu ce-am putut eu spune inaintea ei de am infuriat-o in halul asta???
Se pare ca unii sunt mai egali ca altii. Cum se face ca n-ai observat nici una din jignirile personale pe care mi le-a adus inaioana???
Consider ca Vikinga, asa prietena cum iti este, poate sa-si ceara scuze si singura, nu cred ca are nevoie de ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

http://miscareaderezistenta.jurnalul.ro/

Decenta... s'a cam dus pe apa sambetei...

Decat Basescu mai bine nimic!

Mergi la inceput