Ultrasii

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita
unii ii gasesc circumstante atenuante lu patriciu ca a furat, altii uita ca pustiul din clipul "trucat" ar fi putut fi propriul copil. toata lumea uita ca astia de-acum au supt la aceeasi tzata - comunismul, ca activisti de seama, nu ca bagatori de seama cu carnet si-atat. si ca isi impart averile tarii pe din doua.


Nu Conchita, pt. ca eu nu imi lasam copilul singur de capul lui la un miting electoral!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Eu am observat ca nu altcineva decat tu insati ai efuziuni ultrase si de frustrari politice


Departe de mine acest atribut de ultas. Sunt doar anti-Basescu. Daca as fi ultra anti-Basescu, as lua avionul si as merge la Oslo sa votez. Consider ca un astfel de efort este usor exagerat.
Imi pare insa extrem de rau ca nu se organizeaza alegeri si in orasul meu. Cu siguranta m-as fi dus.
Nu incerc sa conving pe nimeni, departe de mine acest gand. Am tot spus si o repet: Jocurile sunt facute. Cine vroia sa se convinga se convingea deja pana acum.
Cred cu adevarat in libertatea de exprimare a opiniilor, de orice fel.
Marea mea nelamurire, pentru care am si deschis topicul (in speranta ca vreun luminat basescian ma va face sa inteleg) este urmatoarea:
Cum poate fi cineva Ultrasul lui Basescu? (si aici ma refer la cei care sunt si sunt foarte multi, marea majoritate - in afara de cei care-l voteaza cu "mana la nas"). Adica cum poate cineva fi fan inrait si NECONDITIONAT al lui Basescu?
Cam atat am avut de spus.
O zi buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

nu, nu aveti ce alege, pentru ca atunci cand ati avut, ziua electorala a picat in duminica orbului. si dupa aia in joia schiopului, etc. acu pica in zodia trucajului, ghinion de nesansa.


Ok, Conchita, iti dau perfecta dreptate. N-a iesit cine trebuia. Am ratat sansa reformarii clasei politice. Dar acum ce facem? Adoptam fatalismul mioritic, ne punem poalele in cap si spunem "Asta este!"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxana07

Citat:
citat din mesajul lui conchita

nu, nu aveti ce alege, pentru ca atunci cand ati avut, ziua electorala a picat in duminica orbului. si dupa aia in joia schiopului, etc. acu pica in zodia trucajului, ghinion de nesansa.


Ok, Conchita, iti dau perfecta dreptate. N-a iesit cine trebuia. Am ratat sansa reformarii clasei politice. Dar acum ce facem? Adoptam fatalismul mioritic, ne punem poalele in cap si spunem "Asta este!"?



pt unul care nici macar nu merge la vot te agiti prea mult.

cocnita macar a zis acu ceva timp ca ea nu se prea pricepe...dar spre mirarea mea constat avem un as printre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Citat:
citat din mesajul lui roxana07

Citat:
citat din mesajul lui conchita

nu, nu aveti ce alege, pentru ca atunci cand ati avut, ziua electorala a picat in duminica orbului. si dupa aia in joia schiopului, etc. acu pica in zodia trucajului, ghinion de nesansa.


Ok, Conchita, iti dau perfecta dreptate. N-a iesit cine trebuia. Am ratat sansa reformarii clasei politice. Dar acum ce facem? Adoptam fatalismul mioritic, ne punem poalele in cap si spunem "Asta este!"?



pt unul care nici macar nu merge la vot te agiti prea mult. cocnita macar a zis acu ceva timp ca ea nu se prea pricepe...dar spre mirarea mea constat avem un as printre noi.



Ai surprins esentialul, Guestus.

allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

pt unul care nici macar nu merge la vot te agiti prea mult.


Ti-au trebuit 5 (EDIT:8) pagini sa dai replica? Am zis in mesajul initial ca nu pot vota. Nu e vorba numai de luat avionul, mai sunt si alte detalii personale.

Discutam principii si idei. Eu cred ca asta se face pe un forum. Ca doar nu punem tara la cale .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Pai spune tu allinta...nu merge la vot dar se agita cit 30.
Sa mearga altii sa voteze asa cum vrea ea.......ca pe ea o costa deplasarea si nici chef nu are. Face subiect separat..se documenteaza pe net...incepe harta cu vikinga...care nici ea nu voteaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Pai spune tu allinta...nu merge la vot dar se agita cit 30.
Sa mearga altii sa voteze asa cum vrea ea.......ca pe ea o costa deplasarea si nici chef nu are. Face subiect separat..se documenteaza pe net...incepe harta cu vikinga...care nici ea nu voteaza



Daaa...Plictiseala mare pt unii...

allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Pai spune tu allinta...nu merge la vot dar se agita cit 30.
Sa mearga altii sa voteze asa cum vrea ea.......ca pe ea o costa deplasarea si nici chef nu are. Face subiect separat..se documenteaza pe net...incepe harta cu vikinga...care nici ea nu voteaza


Tocmai ce am spus mai sus:
"Nu incerc sa conving pe nimeni, departe de mine acest gand. Am tot spus si o repet: Jocurile sunt facute. Cine vroia sa se convinga se convingea deja pana acum.
Cred cu adevarat in libertatea de exprimare a opiniilor, de orice fel."
si
"Nu e vorba numai de luat avionul, mai sunt si alte detalii personale."

Alinuta, tot te plangi de plictiseala, dar te cam mananca sa intri pe aici .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

Pai spune tu allinta...nu merge la vot dar se agita cit 30.
Sa mearga altii sa voteze asa cum vrea ea.......ca pe ea o costa deplasarea si nici chef nu are. Face subiect separat..se documenteaza pe net...incepe harta cu vikinga...care nici ea nu voteaza



Mai dau un quote mesajului tau, ca e bestial.


allinta

Mergi la inceput