Ultrasii

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

In situatia in care majoritatea romanilor merg cu leahamite la vot si simt ca oricum ar vota fac un compromis, si-i vezi si-i simti ca nu mai cred in promisiuni de nici un fel, mi se par atit de jignitoare aiurelile citite aici cu ultras(ce cuvint mai e si asta?!) sa-l traducem cu extremisti si sa trecem mai departe si sa citim de alaturarea de Hitler si de ce bun e comunismul norvegian ooh pardon si aici o zapaciram dar ce conteaza daca se numesc "sociale" ori is de stinga tre sa fie toate la fel si mai zicem si de hotii de buzunare si de jena de a fi roman si uite asa o imbolmojeala de asta de we poate lua si 5 puncte asa ca la eurovison intre prieteni si vecini! De nemtii ar fi votat acum in toamna SPD ul cu rosii lor multi venind din fosta DDR cu conceptiile si nostalgiile aferente(ca dovada ca partea de est i-a si votat in marea maj) nu as fi fost deloc mindra, din contra! Pina si SPD-ul nemtesc cu "rosii" lor care au incercat comunismul nu poate fi comparat cu PSD-ul nostru romanesc cu atitea bube in cap, cu toate ca si aici nu stiu cum se intimpla dar cit au fost la guvernare in coalitie cu CDU-ul lui Merkel tot pe acelasi stil ca si cum li se cuvine cheltuira din banii publici pentru ceva luxuri personale si asta in plina criza! ca doamna ministra care fu cu masina blindata a ministerului in Spania in concediu cu sofer personal cu tot punind acolo de ochii lumii si o intilnire de juma de ora chipurile in interes de serviciu. Au fost sanctionati de alegatori si ma bucur sincer de asta! Si pentru ca programul lor nu a convins acum in revenirea de dupa criza.Eu una nu votez ca nu merg in 9 luni de sarcina 400km pina in Berlin dar iti bat obrazul in numele parintilor mei care traiesc realitatea din Romania, aia cu spitale saracite de 20 de ani incoa, cu saracie si viata grea nu ifose de 3 hoti ce fac sa roseasca doamnele bine ca-s romance, parinti care au mers mereu la vot si merg si acum si voteaza in sila cu Basescu in lipsa de altceva mai bun. Pt noi e simplu: in timpul revolutiei ne-a fost omorit un membru al familiei, tinar soldat nevinovat pe atunci intr-o situatie lasata sub pres si zgindarita taman in astia 4 ani de Basescu si pe urma in timpul mineriadelor ne-a fost nenorocit si schilodit si fizic dar mai ales sufleteste datorita umilintelor, altcineva si uite ca noi ne incapatinam sa nu uitam ca vinovatii inca stau si rinjesc la noi. Eu cind vad imaginile de la mineriade si discursurile netrucate deloc(!), a lui iliescu de pe atunci, simt fiori reci pe spate. Pe urma bani munciti pe brinci inca in buzunarele lui Vintu unde vor si ramine si pe urma mutrele tuturor rinjind nevinovate si increzatoare in spatele lui Geoana, care e picat asa ca din cer si de fraier intre ei. Dar pina la urma asa inocent nu e, ce facu el in vizitele ascunse de ochii publici, taman la moscova? La shopping cu nevasta, in vizita ori cum? Tre sa caut si eu ceva amanunte ca nu m-a interesat personajul pina acum intr-atit.Cind citesc pe DC de atitia care merg de sarbatori in tara, la familie, la verisori multi, la reuniuni mari, oameni care au o familie mare inca Ro ma uit la a mea si o vad imprastiata in toata lumea, inafara de ai mei doi care oricum is mai mult la mine inca 2 rude in tara si cum eram si noi pe vremuri! Toti sunt oameni care au emigrat de sila si culmea vorbim romaneste peste tot nu ne mai rosim atita! Pt romani cu reuniuni de familie ba colo ba dincolo fostii comunisti nu au cum sa fie o solutie chit ca socilaii cistigara dear in norvegia. De aia suntem acum aliati ai lui Hitler! uhhh Si daca Basescu chiar e vinovat de acea lovitura(cu toate ca o asemenea fapta trebuie temeinic dovedita, asa e normal nu ca imi e mie drag personajul..!) exact la fel de vinovati sunt si cei aflati de cealalta parte care au ascuns o asemenea fapta si care mai rau se folosesc de un copil lovit al carui nume si infatisare nu au avut bunul simt sa le protejeze cum s-ar fi intimplat intr-o tara normala, toate astea pt bani si putere ca doar nu de dragul si binele copilului! Plus ca se fac vinovati de parazitarea alegerilor in acest punct mizind pe sensiblitatea romanilor cu telecomanda in mina, lucru de neiertat! Ei bine din punctul meu de vedere merita din plin efectul de boomerang de care se pare ca o sa si aiba parte ca basescu crescu in sondaje. Daca se afla acum juma de an de ce a facut ori ar fi facut Basescu sunt sigura ca altfel ar fi stat lucrurile dar asa sa te simti fortat din spate de parca iti pun ei stampila in mina si te indeasa cu capul in foaia de vot, asa nu! E viol de acum! Violul mamelor si a parintilor de dragul copiilor, cica!Vikinga 35+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burticaAMR 5 saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui serenity

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Hai mai, chiar ma faci sa zambesc :)


... ei bine , si tu pe mine !

Ramane de vazut daca poti sa il votezi pe Basescu tinindu-te de nas , cum spunea parca Plesu .
Noi , cei de aici si din tara , anti-comunistul Muscel si nu numai , votam cu celalalt , cu sau fara Ilici . Oricum conexiunea intre si Iliescu a fost mult mai mare decat cea pe care o are celalalt .



Da, rezist doua minute fara aer. 5 ani nu pot. Aleg calea cea mai simpla, daca e la o adica.


Cu celalat nu poti vota fara Ilici, pentru ca celalat ESTE Ilici. A nabii cum se metamorfozeaza asa fara sa oboseasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenity spune:

Vikinga , nastere usoara si multa sanatate la toti a tai ! Noi vom merge sa votam in Malmö unde avem finii nostri , Raluca , fina nostra va naste si ea in curand al treilea copil .
Multumesc pentru ca esti de partea cealalta a barierei virtuale !
De fapt argumentele tale si rememorarea mineriadelor , a tot ce a facut Iliescu ... hmmm , totul este atat de adevarat ! Numai ca eu , Mircea - sotul meu , toti ai nostri , nu putem sa votam cu b . Nici daca ne tinem de nas ...hahah .. Pentru simplul motiv ca este un comunist travestit , un corupt care incearca cu seninatate uluitoare sa fraieresca o lume intreaga ..., care se agata de a ramane la putere ca sa nu ajunga acolo unde ii este locul -> in fata Justitiei . Basescu si-a inceput activitatea politica post-revolutionara ( dupa lunga activitate pcr-ista inainte de Revolutie, poate ca dosarul 3990/09-11-1973 , ii trezeste oaresce amintiri ) In 1991 a fost numit ministru al Transporturilor , de cine ? de tatucul Ilici . Acum s-a dezis si dezmeticit , acum este Superman care lupta cu monstrul coruptie , ah , ce da bine la public ! Mai ales cand zambeste sagalnic si pus pe sotii , dragul de el , anti-comunistul nostru viteaz ! Eu nu uit cat rau a facut Guvernului Ciorbea si PNT-CD-ului , toate masinatiile si tertipurile de a se catara la putere !

In fine , nu stau toata seara sa pun puncte pe I si sa agit spiritele basesciene , adevaratii ultrasi de care pomenea in titlu , Roxana .
Au modificat titlul incomod , fireste ...de ce nu , traim legea pumnului virtual sau nu , vremea manipularii directe ! Toate bune cu adevarat .


************
Alexandra , mamica lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenity spune:

Hoppa ...tot asa ... a dat-o pe manele super-duper ... ca la bodega .
Distractie , manele , gratare si circ la tot poporul !
Acuma toti basescienii sunt mare manelisti ...de ce nu ? Ca -ul anti-comunist and incorupt ia 80 % si toti o s-o duca "bine" !

Mai este si maine o zi !

************
Alexandra , mamica lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

vizionare si mai placuta:

http://www.youtube.com/watch?v=fws7lUPIeJ4 (daca tot ne batem in youtube)

serenity, nu pot decit sa ma distreze argumentele tale cum ca basescu e comunist de-al lui ilici, mama lui, pe cind geoana nici usturoi n-a mincat (a se citi iliescu n-a pupat), nici gura nu-i miroase. Tu chiar crezi ce zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui serenity

In plus cei care vor avea un cuvant de spus in guvernarea tarii sant Liberalii , aceia care pastreaza adevarata traditie liberala .

Perfect de acord! Asa cum au guvernat cu succes cu vaporeanul si clica lui in spate, nu vad de ce n-ar guverna cu succes cu orice alt partid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenity spune:

Citat:
citat din mesajul lui turturica

vizionare si mai placuta:

http://www.youtube.com/watch?v=fws7lUPIeJ4 (daca tot ne batem in youtube)

Tuturica , eu nu ma bat cu nimeni , nici macar in YouTube video , care , btw nu l-am postat eu . Distractie mare , oricum ... manele si fripturi !
Despre matrozel , ei bine ... mai pun odata linkul Wikipediei http://ro.wikipedia.org/wiki/Basescu , unde poti sa citesti libera despre originea : -)) si activitatea sa politica pana si dupa Revolutie , cand a aparut asa subit , adus de Ilici in guvernul FSN ( la paragraful 2 citeste : A fost membru al Partidul Comunist Român. Dup#259; c#259;derea comunismului a declarat c#259; s-a înscris în PCR doar pentru a putea face carier#259; în marina comercial#259;.

În primul guvern de dup#259; Decembrie 1989, Guvernul Petre Roman (1), a ocupat func#355;ia de subsecretar de stat în Ministerul Transporturilor.

Ministrul Transporturilor în Guvernul Petre Roman (2) (30 aprilie 1991 – 16 octombrie 1991)
Ministrul Transporturilor în Guvernul Theodor Stolojan (16 octombrie 1991 – 19 noiembrie 1992)
La alegerile legislative din 1992 a fost ales deputat de Vaslui din partea FSN (1992 – 1996 ) samd ). Prin '96 a sarit din FSN-ul divizat din psd in PD ( care este cu adevarat un fel de aripioara fsn-ista pretins anti-comunista ) .
Si tot asa din 1991 pana cand subit s-a "dezmeticit" si trezit "democrat" , insa pana in atunci a tot stat in umbra Iliescului batran , aidoma Ceauselului in umbra Dejului . Acuma s-a schimbat , lupta impotriva coruptiei ca un mare erou ... cu manele , circ si zambete sagalnic-seducatoare ! Pe cuvantul sau de mare anti-comunist ..
In fine .. mai bine mai asculta o manea pro-slavitoare ... nu stiam ca basescienii sunt manelisti ..hoppa ..

Seara buna la forum , mai este si maine o zi !

************
Alexandra , mamica lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenity spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marilena12

Citat:
citat din mesajul lui turturica

vizionare si mai placuta:

http://www.youtube.com/watch?v=fws7lUPIeJ4 (daca tot ne batem in youtube)


Whaaat?! Baseeeescu la moguuuul in studioooo?! Mi-a placut, multam!
In 2004 muma, in 2009 ciuma!
Acum nu stiu ce ai vrut tu cu asta dar ai nimerit-o: mie mi-a mers la inima!!! Iti dai seama? M-ai convins!
Ia mai asculta o data maneaua de mai sus , sa vezi de ce nu-l votez eu pe Guta....pardon, Basescu!


Marilena
Blogul meu


Marilena esti de milioane

************
Alexandra , mamica lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana07 spune:

Mai bine o cioara autentica, decat o cioara vopsita. Asa stii cum stai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citesc si ma minunez.

Mai fetelor, in caz ca ati uitat, e vorba despre Basescu si GEOANA. Deci, repet ca poate n-ati inteles: Geoana.

Basescu..of, vai mama lui, nu-i asa? Dar vai mama lui in comparatie CU CINE??? Cu Geoana? Cu Iliescu?Aici e comicul situatiei! Voi luati asa doua mere stricate , peste unul puneti haina stralucitoare si apoi radeti de celalalt.

Mergi la inceput