Ultrasii

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Faceti bine si nu va mai editati sau stergeti postarile. Daca nu va puteti asuma cele spuse nu le mai spuneti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenity spune:

Am corectat o greseala de tiparire si de asemenea un paragraf de pe site-ul Transparency International , care este scris cu caractere romanesti , pe care nu le am la tastatura si au aparut semne gen # , & % ¤ ..
Mi-am corectat/redactat mesajul fara sa iti dau explicatii ..

On topic : il aduci in discutie pe Ilici ? . Cine l-a adus de nicaieri de vasnicul luptator anti-coruptie , in care guvern a fost ministrul Transporturilor , pe cine l-a slavit a la Ceausica pe Dej ? Acum este marele democrat , mai sa fie , chiar asa ...pe cuvantul lui de onoare ...
Trebuie sa il credem , ca altfel vedem ori o lacrimioara , ori un pumn pus miseleste in fata .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui serenity

Citat:
citat din mesajul lui allinta

Inca nu ati inteles ca roxana07 se plictiseste ingrozitor ?

... cat timp ti-a luat ca sa ajungi la concluzia acesta atat de inteleapta ?



Vreo 2 pagini si jumatate.

allinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenity spune:

Asa ... ziua buna la toata lumea ... dupa cum bine observ toata lumea "relaxata" , plina de respect si amabilitate ...ca'asa-i in tenis / box ..
Revenind la mioara noastra anti-comunista si atat de anti-corupta ..Roxana nu trebuia sa il compare cu Hitler , desigur ca NU , ci cu un mare demagog si populist ... Stalin .
Pentru cei care cumpara imaginea dl. de mare anti-corupt si aparator al Justitiei , ar trebui sa mediteze doar o clipa si poate sant in stare sa isi puna un mare semn de ?
Ce a facut in acesti 5 ani importiva coruptiei ? Desigur NIMIC , numai declaratii si minciuni , conform Transparency International Romānia http://www.transparency.org.ro/stiri/comunicate_de_presa/2009/22iulie/index.html .
Este el un anti-comunist in afara declaratiilor sforaitoare si in afara batutului cu pumnul ( pe care de altfel in foloseste atat de las importiva unui copil ! ) in piept . Nu este de ajuns sa declari ca esti ori reprezinti ceva , FAPTELE SI TRECUTUL reflecta fara multe cuvinte ADEVARUL , NU minciuna pe care dl. in cauza o practica cu nonsalanta si cu un zambet sagalnic , care da atat de bine la popor . Am citit pe undeva pe forum , de ce sa nu il votam , este atat de sarmant !!!ahaha .. Chiar asa , "de ce nu"?
De ce taranistii si liberalii cu adevarat de traditie nu il sustin ? Bunicul meu , care inca isi aminteste de momentul cand l-a vazut la un miting PNT-CD pe dl. Coposu , nu il va vota ! Este bunicul si ( multe rude ale noastre )de la Campulung Muscel , sant dansii comunisti or simpatizanti psd ? NU , dar au instinctul si demnitatea de a respinge un demagog si populist , un dictator in devenire !
Care sunt dovezile Reale ca dl. nu este comunist ?? Ca declara el asa din 2004 , cand s-a trezit ca da bine la popor sa fie democrat ?
Ce motive am avea sa votam unul care minte cu sagalnicie si lacrimioare in coltul ochiului ca nu a lovit niciodata un copil ? Aha , este doar un trucaj , sigur ca da , ce altfel ??? Trucaj ???? Ma abtin sa spun mai mult , nu voi folosi niciodata jargonul de bodega al personajului in cauza !
In fine ... asta este ... si daca o sa invinga ( intru-un mod absolut necinstit 100 % ) avem sa spunem : ASTA ESTE ! Viata merge inainte ! Doar : Doamne salveaza ce a mai ramas de salvat din Romania !

O seara cat mai frumoasa , fara ura , inversunare si fara dusmanie , la toata lume buna de pe forum .
O floare in mod special pentru Roxana , IIleana , Concita si toate celelate din partea acesta a baricade virtuale !

************
Alexandra , mamica lui Mihaita

************
Alexandra , mamica lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui serenity

Am corectat o greseala de tiparire si de asemenea un paragraf de pe site-ul Transparency International , care este scris cu caractere romanesti , pe care nu le am la tastatura si au aparut semne gen # , & % ¤ ..
Mi-am corectat/redactat mesajul fara sa iti dau explicatii ..

On topic : il aduci in discutie pe Ilici ? . Cine l-a adus de nicaieri de vasnicul luptator anti-coruptie , in care guvern a fost ministrul Transporturilor , pe cine l-a slavit a la Ceausica pe Dej ? Acum este marele democrat , mai sa fie , chiar asa ...pe cuvantul lui de onoare ...
Trebuie sa il credem , ca altfel vedem ori o lacrimioara , ori un pumn pus miseleste in fata .




Dar tu de ce te certi cu mine?
Pai sigur ca il aduc in discutie pe Iliescu, taticul politicii din Romania post revolutionara. Ce frumos ii mai zambea lui Geoana in turul 1... Ca un tatic uns cu toate alifiile care se uita ingaduitor la fiul lui cel speriat. Huh...

Deci, tu crezi ca Base e comunist, de aia il votezi pe Geoana? OK Pana aici e clar. Dar ce te faci cu Ilici? Vesnic prezent, vesnic implicat?
Hai mai, chiar ma faci sa zambesc :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenity spune:

In incheiere ... apreciez modificarea titlului original al subiectului : Ultrasii lui BASESCU !
Totul este sub control si manipulare ... stiu asa din 2004 .

Toate bune , si maine este o zi !

************
Alexandra , mamica lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenity spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Hai mai, chiar ma faci sa zambesc :)


... ei bine , si tu pe mine !

Ramane de vazut daca poti sa il votezi pe Basescu tinindu-te de nas , cum spunea parca Plesu .
Noi , cei de aici si din tara , anti-comunistul Muscel si nu numai , votam cu celalalt , cu sau fara Ilici . Oricum conexiunea intre si Iliescu a fost mult mai mare decat cea pe care o are celalalt . In plus cei care vor avea un cuvant de spus in guvernarea tarii sant Liberalii , aceia care pastreaza adevarata traditie liberala .

************
Alexandra , mamica lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Serenity, care era structura guvernului pe 22 iulie 2009? Este real ca atat pnl cat si psd au participat la guvernare din 2004 pana de curand? Poti da vreun exemplu de efort in orice domeniu facut de oricare dintre reprezentantii celor doua partide pentru imbunatatirea rapoartelor UE privind Romania? (Eu am dat exemple ale unor asemenea masuri luate de membri ai pdl in colaborare cu societatea civila.)
De asemenea intrebi furtunos ce a facut impotriva coruptiei si iti raspunzi singura umpland pagina de brizbrizuri si emoticoane, desi nici macar nu te-ai obosit sa arunci un ochi pe contraargumente, daramite sa incerci sa le combati. Eu am spus ce consider ca a facut si nu aveai decat sa sustii argumentat contrariul, pe puncte si sa imi demonstrezi ca ma insel amarnic.
Pana raspunzi la astea (daca), imi dai voie sa pun si eu aceleasi intrebari in oglinda?

Ce motive am sa il votez pe Geoana care este marioneta lui Iliescu? Uite, de dragul demonstratiei , sa presupunem ca nu e deloc marioneta lui Iliescu&Co. Dar insasi aderarea lui la psd arata fara dubiu ca nu il considera pe Iliescu vinovat de crimele monstrouase pe care le cunoastem cu totii sau, mai mult, ca le aproba. Cum as putea sa votez un astfel de om? Ce altceva poate fi o mai mare dovada de lipsa a moralitatii?
Ah, cred ca stiu deja: si mai lipsit de orice urma vaga de moralitate este Crin, cel care nu a avut nici o jena sa isi schimba pozitia cu 180 grade in cateva zile. Ieri spumega la mincinosul de Geoana, azi merge cu el de mana la propriu in campanie.
Acest tandem este ceea ce imi propui drept solutie "anticoruptie" ? Cei mai evident coruptibili si lipsiti de coloana vertebrala politicieni din acest moment?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana07 spune:

Mda, si eu sunt mirata. Am avut un motiv cand l-am denumit "Ultrasii lui Basescu". Inca il mai am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Citat:
citat din mesajul lui serenity
In plus cei care vor avea un cuvant de spus in guvernarea tarii sant Liberalii , aceia care pastreaza adevarata traditie liberala .





Asa este, uite este descrisa minunat www.youtube.com/watch?v=lczbyzZruJo&feature=related" target="_blank">aici cat se poate de real si concret adevarata traditie liberala.

Mergi la inceput