Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (57)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

LA MULTI ANI GABRIELA77!!!!!!!!!!!!!

Poze
Bea 32+ cu Ivan Matei

Doamne ajuta sa am un bebe sanatos!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Bea asa zic si eu, ca ne raman amintirile si pozele... Nici eu nu stiu daca vom mai face un alt bebe, si sigur imi va fi dor de perioada asta... Asa macar ma uit la poze si-mi amintesc...

in legatura cu sortatul deseurilor... nu stiu daca si prin alte orase exista, dar in buc sunt pe strada containerele alea pt sticla, plastic si hartie... Le-am folosit si eu un timp, mai ales pt plastic si hartie, pana mi-a zis sotul meu ca aia cand vin sa le goleasca pun totul la gramada Apa o opresc cand ma spal de dinti sau la sapunat/samponat la baie Luminile in casa le oprim daca n-avem nevoie neaparata de ele... Nu aruncam gunoaie pe jos pe strada... Incercam sa aparam atat cat se poate mediul...

danasor si eu votez pt aripioarele de la kfc dar de cand sunt gravi nu am mai papat decat de vreo 3 ori, ca stiu ca nu-s prea sanatoasa Pizza in schimb as papa in fiecare zi, sunt mare fan

29+
poze gravi
trusou bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

asa e evyme................


feciorul acesta al meu e foarte activ azi...............
ooofffffffff
nu stiiu cand doarme.............

nu aspept seara.........
mi-e rau..........ca nu pot dormi..................
ooof offffffff

Poze
Bea 32+ cu Ivan Matei

Doamne ajuta sa am un bebe sanatos!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alicredo

gabriela77 sa fii fericita ! poate ne citesti
de o ora incerc ca sa va ajung....am ramas la pag 14 din cap 55

vineri seara...
bea imi plac mult coronitele pe care le-ai facut si obiceiul cu lumanarile...chiar ca simt ca se apropie craciunul.
lorex de cand sunt aici sortez plastic de gunoi...nu stiu ce o sa ma fac cand voi ajunge in tara.aici iti trimit saci gratis ptr plastic si hartie, gunoiul il platesc...si e 4 euro sacul noroc ca la 2 saci de plastic am unul de gunoi... in legatura cu brazii....am de 3 ani de cand sunt aici unul artificial...cand ajung in tara sper ca sa luam unul in ghiveci natural chiar daca e mai scump...
in legatura cu omega 3...eu iau aici pregnacare...si e 10 euro...si nu au vitA si calciul, deloc....sau cel putin asa scrie pe prospect.si pregancare cu omega3 e 20 euro.am luat in ultina luna...acum mi-ati dat de gandit.mai ales ca sunt vitaminele simple + inca o pastila rotunda care e omeda3.si ...sa-mi fie iertatat expresia...daca nu se duce in jos klumea pe gat ragai a peste pe urma
in legatura cu sexul....al meu vrea...eu parca nu mai am asa chef... ne mai iubim si noi macar o data pe saptamana...e disperat ca cica pruna mea nu o sa mai fie niciodata la fel....parca e branza sa se termine

30+


Din fericire si in Romania se separa reciclabilele de gunoiul menajer. Noi avem in scara pubela speciala pt reciclabile asa ca eu sunt obisnuita de vreun an sa tot sortez.
Si daca s-ar duce in jos ca lumea tot ai ragai peste. Si sotul meu ia omega 3 si tot asa pateste. Acum i-am luat de la farmacie omega 3-6-9 de la walmark si nu ii mai vin pe gat.

30+ (Amaris-Stefania)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Dupa atata cautat mi-a suras si mie norocul: in sfarsit am gasit finet asa ca am cumparat, de 2 feluri, vreo 8 metri in total . Din pacate nu e alb (tanti de la magazin mi-a spus ca de ani buni nu a mai vazut finet alb) ci e alb cu mov-ca si camera si alb cu albastru-ca si patutul. Saptamana viitoare merg la ai mei, deci o sa-i dau mamei mele de lucru: sa imi faca cearceafuri pt bebe din el. Abia astept sa le vad gata facute.

30+ (Amaris-Stefania)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Bea, nici al meu nu sta locului o clipa. Chiar ne intrebam cand doarme ca face tot timpul gimnastica in burtik cu organele mele.

Acum 32+ cu bb mic si scumpic Arthur


AMR - 8 saptamani !!!! (nu-mi vine sa cred)

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

lia_2009 Eu nu am legalizat copiile dupa concediul medical...intreb maine cand merg la birou daca le-au primit asha la Casa de Sanatate si te anunt.

cristies Nu recomand vaccinul antigripal, dar trebuie sa fac in schimb a doua doza de antitetanos .

doxa Mesajele tale sunt moderate si noi le citim cu intarziere (daca le mai citim). Mai scrie vreo 5-6 ca sa scapi de moderare si sa apari in timp real.
Legat de intrebarea ta privind morfologica de trim.III, eu de exemplu, nu am facut-o...fac eco la fiecare vizita la ginecolog (cam o data/luna pana acum) si mi-a zis ca nu este necesara daca totul este ok.

decenuela Este obligatoriu pt a beneficia de indemnizatzia de creshtere copil sa efectuezi minim 42 zile de concediu medical de lauzie. Pt asta ai nevoie de un medic de familie in evidentza caruia sa figurezi ca gravida (ma mir ca nu te-ai inscris la vreunul pana acum) care iti va elibera un certificat de concediu medical. Acesta se depune la firma angajatoare care la randul ei il va depune la Casa de Sanatate impreuna cu declaratzia privind concediile medicale. Cm cu codul 08 (sarcina si lauzie) se suporta integral de catre FNUASS (Fondul National Unic de Asigurari Sociale de Sanatate), dar tu ca salariat ridici banii la data salariului de la firma, urmand ca firma sa-si recupereze suma de la Casa de Sanatate.

lucia_2000 Primesti banii pe prenatal la jobul 2 daca depui acolo copie dupa concediul medical (originalul l-ai depus la functzia de baza)...se pare ca trebuie copie legalizata.

beatrice Ce frumoase sunt coronitzele...

PrettyBaby Cum nu te-a bagat nimeni in seama? Poate ca fetele nu stiau sa-ti zica ceva la obiect, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa mai scrii. Baga-te tu in discutzii si asha o sa ne cunoastem mai bine...

Am terminat capitolul 55...mai am unul...


35+ Katya Natalia si Sofia Alena

odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepotzeii mei, viatza la tzara, noi2

AMR maxim 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Larisel, fata harnicutza care a calcat toata ziua. Cred ca nu ar trebui sa te obosesti atat de mult, sa te gandesti ca nu mai e mult si trebuie ca bebelinele sa mai stea la caldurica.






Acum 32+ cu bb mic si scumpic Arthur


AMR - 8 saptamani !!!! (nu-mi vine sa cred)

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

catalutza Sunt pe prima pagina instructziuni de "facere" a capitolelor.

danasor Caut lenjerii pt patul nostru matrimonial...il schimbam pe cel vechi si asta nou are alte dimensiuni.
Alezele sunt "paturicile absorbante" de care ma intrebase alexutzzza. Se gasesc la metro, selgros, real etc.

Eu nu mai fac baie in cada de cand am vazut testul pozitiv, iar dushurile le fac cu apa caldutza-calda, in nici un caz fierbinte.

vikinga Felicitari pt bb-lusha grasunica! Insanatoshire grabnica!

preetybaby Sa nu fie de deochi, da' eu de vreo 2 nopti ma trezesc doar o data si nu mai bantui ca pana acum, ma culcushesc la loc pana dimineatza la 7.

al3csa Daca bb are piciorushele mai scurte inseamna ca o sa fie mai scund. Care e pb?

nicolcriss Super arata patutzul. Si camashile sunt haioase...mai ales aia cu pisica...

cris.dogarel Alezele le gasesti pe langa pampersi.

Eu am citit pe pampersii pe care i-am cumparat (si verzi si albi) "made in poland". E ok?


35+ Katya Natalia si Sofia Alena

odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepotzeii mei, viatza la tzara, noi2

AMR maxim 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

la ceas de seara


Nu am avut net 2 saptamani si am ramas rau in urma sper ca macar ultimele 2 capitole sa le parcurg sa vad ce ati mai facut intre timp.


Noi,suntem relativ bine,bebe e ok,dar eu incep sa fac tensiune ,am avut si la prima sarcina si am ajuns cu bine la termen sper sa ajung si acum cu bine si sa nu afecteze bebe


Va pupam,merg sa citesc din urma

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd
Raluca,mamica Sonia Andreea si 27+Andrei Casian

Mergi la inceput