Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

La multi ani, Gabriela 77!! Nastere usoara si bebe sanatos.

ratusca mica, io tot nu pricep. chiar daca ai ovulat tarziu, DPN, nu e maxim 40 sapt fata de UM? sau doar la cilcul de 29-30 de zile e asa?

elena, pai asa a fost vorba?


Cris, 31+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 8 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Alexutzzza, pai nu am mai fost de cand sunt la dieta desi imi e cam pofta.

Acum 32+ cu bb mic si scumpic Arthur


AMR - 8 saptamani !!!! (nu-mi vine sa cred)

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

La multi ani, Gabriela 77!! Nastere usoara si bebe sanatos.

ratusca mica, io tot nu pricep. chiar daca ai ovulat tarziu, DPN, nu e maxim 40 sapt fata de UM? sau doar la cilcul de 29-30 de zile e asa?

elena, pai asa a fost vorba?


Cris, 31+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 8 sapt.!!



Of, nu stiu cum sa explic. Teoretic, DPN-ul meu este 25 ianuarie 2010. Insa cel real este 08 februarie (bine, acum a mai luat avans bebe si s-a decalat la 02 februarie). Deci, e ca si cum in loc sa fi avut ultima menstra pe 20 aprilie, am avut-o pe 4 mai.

Ratusca 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

danyelana nu-i bun io azi am luat si nu m-a innebunit avea un gust fad, nu stu ce am da in ultima vreme ma bucur f tare de branza smantana decat de scovergi dastea de fast food sunt defecta! clar!

31+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

ratusca_mica io am priceput de la inceput!!!! vezi daca hranesc neuronu cu dulce tine mai mult...crisdogarel ametzeste neuronu cu sexul si de aia (ma roade invidia)

31+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

eu votez cu aripioarele picante de la KFC sau McD, o data la o luna doua, altfel nu mananc deloc de la restaurant, prefer "home made", mai ales de cand sunt insarcinata parca am innebunit, chiar daca dupa ceva, de ex pizza, nu pot manca

ne vedem in schimbul III, mai ales ca intre 19 si 20 eu am

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

ratusca_mica io am priceput de la inceput!!!! vezi daca hranesc neuronu cu dulce tine mai mult...crisdogarel ametzerse neuronu cu sexul si de aia (ma roade invidia)

31+ Yannis


bine, mai, recunosc: e mare dezechilibrul: ducliuri zilnic, de mai multe ori pe zi chiar,si la mine, iar sex ... saptamanal. deci te iau doar cu vreo 8 partide MAXIM (vrabia ....viseaza potentza pana la termen). deci nu sunt de la lipsa de dulciuri, ci doar
si nu ma mai invidia, ca stiu eu ca esti fata inventiva si-l pacalesti pe tati cumva, chiar daca nu ajunge pe directe la manutza lui Yannis, precum batzul de la eco. gasiti voi ceva sa treaca pohta

Cris, 31+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 8 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

bubu_bu Si azi nu ai fost la dr? Posibil sa fii avut o crestere brusca de tensiune...oricum nu suna bine...

aylin_tarcan Bine ai revenit! Ti-am trimis pm.

lillyka Eu intentzionez sa-mi iau mameloane de silicon dar nu stiam ca si alea sunt pe masuri.

alexutzza Aleze se mai numesc...poti sa le folosesti cand schimbi bb-le de pampers, dar si daca il mai lasi in funduletzul gol sa mai respire si el. Si am citit ca sunt bune si pt mamici la spital sa nu se pateze cearceaful. Eu le-am luat de la metro...5 buc la pachet, vreo 8-9 ron pachetul.

Pampersii nr 1 new born cica sunt pt 2-5 kg. Chiar or fi bb-i mai mari pt nr 2 din prima?

lia_2009 Tu pt cic o sa depui o situatzie a veniturilor nu a prezentzei. Fiind vorba de contract civil nu cred ca influenteaza ca se suprapune cm de la jobul 1, dar nu stiu sigur.

cristies Sa-l stapanesti sanatoasa! (pe robot )

irrinaa Initzial luam 1 dopegyt/zi dar acum sunt cu 2/zi. Aspenter nu mai iau de la 32 saptamani, dar fac clexane in continuare.



Off...am obosit si sa citesc...ma opresc la pagina 10 si continui maine. Azi am calcat toata ziua (cred ca lejer mai calc 3 zile in cap) si am fost la metro si real sa caut lenjerii de pat (pt noi), dar nu am avut succes...erau scumpe si uratzele.


Acesta este mesajul de aseara...


35+ Katya Natalia si Sofia Alena

odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepotzeii mei, viatza la tzara, noi2

AMR maxim 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

ratusca_mica io am priceput de la inceput!!!! vezi daca hranesc neuronu cu dulce tine mai mult...crisdogarel ametzerse neuronu cu sexul si de aia (ma roade invidia)

31+ Yannis


bine, mai, recunosc: e mare dezechilibrul: ducliuri zilnic, de mai multe ori pe zi chiar,si la mine, iar sex ... saptamanal. deci te iau doar cu vreo 8 partide MAXIM (vrabia ....viseaza potentza pana la termen). deci nu sunt de la lipsa de dulciuri, ci doar
si nu ma mai invidia, ca stiu eu ca esti fata inventiva si-l pacalesti pe tati cumva, chiar daca nu ajunge pe directe la manutza lui Yannis, precum batzul de la eco. gasiti voi ceva sa treaca pohta

Cris, 31+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 8 sapt.!!



daaaa inventam, gasim! acu e stresat ca un arici cu intalnirea la headquarter, vine decembrie ... adica bugetu da il prind la cotitura cu ceva!

31+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Astazi iar am calcat toata ziua si abia acum am reusit sa intru pe net, dar sunt in urma rau...voi aveti elice in pupa ...bravo!

La multi ani gabriela77!



Revin...


35+ Katya Natalia si Sofia Alena

odiseea noastra, trusou bbluse, ne pregatim
nepotzeii mei, viatza la tzara, noi2

AMR maxim 3 saptamani

Mergi la inceput