Dacian Ciolos - comisar pe Agricultura

Dacian Ciolos - comisar pe Agricultura | Autor: sirimie

Link direct la acest mesaj

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-6572171-ultima-ora-barroso-anuntat-lista-comisari-dacian-ciolos-este-comisar-agricultura.htm

Ma bucur.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns psichoMom spune:

In sfarsit, o veste buna din zona asta asa de gri de la o vreme a politicului!

Felicitari!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamaruta

si continuarea:

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-6573680-presedintele-comisiei-pentru-afaceri-europene-bundestagului-nominalizarea-lui-dacian-ciolos-agricultura-arata-greutatea-presedintelui-romaniei-bruxelles.htm

Cred ca l-a platit bine Basescu ca sa zica asa ceva.
Sau i-o fi tras si lui una in plex:)


Vreau screensaver cu fata lu' Domnu' Gadea.
Ofer recompensa!

Invingem impreuna Romania bunului simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamaruta

si continuarea:

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-6573680-presedintele-comisiei-pentru-afaceri-europene-bundestagului-nominalizarea-lui-dacian-ciolos-agricultura-arata-greutatea-presedintelui-romaniei-bruxelles.htm

Cred ca l-a platit bine Basescu ca sa zica asa ceva.
Sau i-o fi tras si lui una in plex:)


Nu era nevoie, Krichbaum e din PPE.
Care PPE normal ca-l sustine pe Basescu (PD-L e afiliat tot la PPE) asa ca nu-i de mirare ca-i mai da din cind in cind o mina de ajutor sa-si mai dreaga imaginea.
Ce-l costa pe Krichbaum sa dea declaratia?


Oricum, desemnarea in sine e un succes si Dacian Ciolos o merita .


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Si Dacian Ciolos a fost ministru in guvernul PNL



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Sa nu uit. Va mai aduceti aminte de precedenta odisee a desemnarii unui comisar european? De nominalizarea lui...Varujan Vosganian.
A fost un esec lamentabil, domnul VV, nominalizat orbeste de Tariceanu in ciuda avertismentelor ca nu va trece, fiind impachetat si trimis indarat la Bucuresti in cateva ore.

Nu doar evidenta (pentru europeni) incapacitate profesionala a contat in refuz ci si activitea literar-artistica a talentatului poet armean intr'o cloaca nationalist-legionara - Rost (parca).

In cele din urma, pe ultimul post ramas liber Comisarul European pentru Papetarie si Indosariere a fost nominalizat fratele domnului Orban.

Invingem impreuna Romania bunului simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Pai da, daca VV a fost trimis inapoi pachet e din cauza incapacitatii profesionale, dar daca Dacian Ciolos e nominalizat, asta nu e in principal meritul sau, a capacitatii sale profesionale, ci "e meritul lui Basescu". Afirmatie a unui presedinte de comisie a parlamentului german, si intimplator coleg de PPE cu partidul care-l sustine pe Basescu. Cam ce relevanta are?
Da, stiu, fara Basescu nici iarba nu mai creste.

Hai sa o lasam asa cum a cazut: felicitari, Dacian Ciolos!




Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Faptul ca numirea lui Ciolos este complet ocultata in presa "libera" vorbeste suficient de clar despre meritele lui basescu in sustinerea candidaturii sale. Fara negocieri la nivel (foarte) inalt, fara diplomatie de culise oricat de genial ar fi fost Ciolos nu era nominalizat. Nominalizare sa este si meritul lui Basescu, la fel cum este in egala masura al lui Diaconescu si al celor din PNL care l'a sustinut ca independent la ministerul agriculturii.

Alternativa propusa de tine - ca UE a acordat Romaniei unul dintre cele mai importante 3 portofolii europene in ciuda faptului ca Basescu e un dictator (Lukasenko ii spunea tariceanu) izolat international, e un argument schimonosit.

Sper sa'i acordam acestui eveniment, noi si presa, macar 1% din atentie pe care i'am dedicat'o la vremea respectiva lui ... Costel Busuioc sa zicem.

Invingem impreuna Romania bunului simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

...la fel cum este in egala masura al lui Diaconescu si al celor din PNL care l'a sustinut ca independent la ministerul agriculturii.

Pai vezi ca stii?


Citat:
citat din mesajul lui xenocid

...Alternativa propusa de tine - ...in ciuda ...

Unde am zis eu asta?
E o diferenta intre a fi incintat de primul articol citat - banuiesc ca toti sintem, chiar si www.mediafax.ro/politic/antonescu-nominalizarea-lui-ciolos-un-lucru-foarte-bun-pentru-romania-ii-urez-succes-5137248/" target="_blank">cine nu te-astepti, (si toti ii vom tine pumnii lui Ciolos in ianuarie la audieri), si a te impauna cu al doilea.


Citat:
citat din mesajul lui xenocid

...Sper sa'i acordam acestui eveniment, noi si presa, macar 1% din atentie pe care i'am dedicat'o la vremea respectiva lui ... Costel Busuioc sa zicem.

In viata ca pe forum. Topicul asta are 100 de vizualizari si 8 raspunsuri.
Spre deosebire de subiectele fluviu despre stirea de la ora 5, cu zeci de pagini si mii de vizualizari, in exact acelasi interval orar.


Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Invingem impreuna Romania bunului simt


Zau? :/


Triunghiul portocaliu *

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasacarmen spune:

Ciolos a fost sustinut de Basescu, dar nu e doar meritul sau pentru numire. Totusi nici nu trebuie indepartat de acest succes.


Mergi la inceput