Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (56)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Lucia2000, merci mult pt reteta.


Vikinga, bine ai revenit. Imi pare rau ca ai fost bolnavioara si sper sa ne scrii mi mult si mai des pt ca ne lipsesti.

Acum 31+ cu bb mic si scumpic Arthur

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Larisel ce fel de lenjerii cauti? am vazut la Selgros {Iasi} dragute cam la 50 Ron, cica de bumbac, dar si la Mobexpert f frumusele numai ca erau cam de la 250 Ron in sus ; ce sunt alea ALEZE?

Am fost ieri prin oras si m-am uitat dupa suporti de metal pentru cadite, si am vazut niste chestii pe rotite la 50 Ron, dar care nu-mi inspirau deloc incredere, desi pretul ar fi super convenabil, totusi mai bine mai caut decat sa fac o alegere gresita



31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti
vikinga... bine ai revenit!...... ne intrebam ce s-a intamplat cu tine?...mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 33+ www.flickr.com/photos/43575800@N02/?saved=1" target="_blank">poze
pe aici, mai mult citesc ca de scris nu e chiar multtimp mai ales de cind au plecat ai mei. de citeva zile am avut ceva mai mult timp ca ne-a tinut in casa un Orkan mititel dar uricios, inca nu a trecut, tot e furtuna. Am uitat sa ne laudam cu cele 2600gr la ecografia de sapt trecuta! Totul pare in ordine si sper sa ramina asa si pina ce nasc si o sa o tin in brate. Am ditamai burtoiul, probabil si mult lichid ca din ce zicea dr cica sta bebelina ca-n piscina, draga de ea:) beau multa apa, ceaiuri fac si nenumarate drumuri la baie in rest nu am dureri de spate cum am avut cu Nadja. Sportul asta..chiar se vede diferenta!Vikinga 34+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Danyelana merci de gindurile bune. De fapt numai Aldo a trecut de febra, acum tuseste mult, Nadja e cu nurofen sa vedem cum e febra in noaptea asta ca.i sarise de 39,5 acum o ora. Si eu racita cobza pe linga ei. Destul de greu imi vine dar asta e tre sa trecem noi si peste asta.Vikinga 34+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Vikinga, sanatate multa si tie si nazdravanilor mici.


Eu ma bag la patutz acum langa tati si sa speram ca si Arthur va vrea sa doarma ca acum face gimnastica.


Ne citim maine dimineata.


Pupici

Acum 31+ cu bb mic si scumpic Arthur

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Citat:
citat din mesajul lui vikinga

Ce faceti burticoaselor! Mai e putin! Decembrie e pentru mine luna a noua de sarcina, dupa ultimele masuratori bb ar trebui sa vina pe 30 decembrie, penultima oara 31 decembrie chiar. Sa vedem! Macar de Craciun sa-mi fac si eu o gentuta pt spital:))
Tre sa-mi actualizez semnatura, sunt in sapt 35 acum.
Racita bine dar am reusit doar cu ceai cu lamii pina acum, copiii au trecut si prin febra eu nu si sper sa nu ajung sa fac.


Vikinga 34+ cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burtica




Bine ai revenit!!! Ai vazut ca intrebam de tine, sau ti-a fost dor de noi??
Aveam acelasi dpn cu tine, dar s-a tot modificat! Deci aveti revelionul aranjat!!

35+ cu Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
primele poze
poze burtica
toate pozele

AMR ....5 SAPTAMANI... NUMAI DUMNEZEU STIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

felicitari pt bblusa grasunica...2600 gr?super! ...

mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 33+ www.flickr.com/photos/43575800@N02/?saved=1" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Cine a zis ceva de schimbul III??

Am facut o scurta pauza de odihna cu ocazia repaosului recomandat de medic... dar orice minune tine 3 zile!

Am revenit...

Azi am mai facut o runda de shopping... stiu stiu... trebuia sa fiu la pat... insa.............
Mai avem nevoie de caditza si carutz... dar din cate am auzit prin casa, o sa le am cand ma intorc din spital, deci nu imi mai bat capul.

Ma declar multumita si de acum stam la orizontala!!

PUPAM si revenim!!

35+ cu Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
primele poze
poze burtica
toate pozele

AMR ....5 SAPTAMANI... NUMAI DUMNEZEU STIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

somn usor si de la mine,fetele...ne citim maine...

mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 33+ www.flickr.com/photos/43575800@N02/?saved=1" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:



am auzit ca am fost data disparuta ......ideea e ca de cateva zile bune parca m-au parasit toti neuronii ...si ma tot chinui sa va ajung din urma ...acum sunt ratacita pe la pag 11 de la cap precedent ... ... aaaa...si am un somn ...as dormii non stop ...dar nici de dormit nu pot ...offff ...d-astea ...in seara asta sigur nu o sa reusesc sa va ajung din urma ca deja simt ca pic pe tastatura ... dar promit ca maine o sa dau tot ce pot ...




Elena, 30+
Poze concediu Thassos 2009
Burtica la 24 sapt
Burtica la 26 sapt
Lucrusoare bb

Mergi la inceput