Presedintele Romaniei lovind un copil

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

Trucaj...netrucaj... vad ca asta e subiectul principal al zilei.

Dar de ce nu vorbim oare despre raspunsul presedintelui la intrebarea "E posibil sa-l fi lovit?", raspuns care a fost ceva de genul "E posibil, daca m-a injurat, a facut ceva urat". Cred ca raspunsul asta nu poate fi negat de nimeni.

Ia sa ne inchipuim ca aceeasi intrebare ar fi fost pusa lui Obama sau lui Sarkozy sau Andreei Merkel. Ce credeti ca s-ar fi intamplat cu ei daca ar fi dat public un asemenea raspuns?

Cata vreme sunt atatia care cred ca filmuletul este un trucaj (eu personal sunt convinsa ca NU e, dar asta e optiunea mea personala), ma gandesc ca n-are rost sa ne punem intrebarea ce s-ar fi intamplat cu Obama, Sarkozy sau Andreea Merkel daca ar fi LOVIT efectiv un copil, chiar si numai in gluma. Sau daca ar fi spus unei ziariste "tiganca imputita"? Sau daca s-ar fi bazat mereu si mereu pe inregistrarea (ilegala) a telefoanelor si a convorbirilor adversarilor politici? Ups, la asta stiu raspunsul: era vorba de Nixon.

Ei, intrebari retorice, nu-i asa?

Bedrosmart

PS Apropo de trucaj: pare-mi-se ca victima, copilul lovit, a declarat ca A FOST LOVIT. Atunci de ce se mai discuta despre trucaj?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Da, Marilena, stiu toate raspunsurile la aceste intrebari. Si tu banuiesc ca le stii, asa ca nu inteleg exact sensul intrebarii.
(si nu, nu-l votez pe basescu, nici pe geoana, de altfel. si ma duc la vot, am mers de fiecare data)
parerea mea despre cei doi candidati din turul doi (despre ambii) n-o suporta forumul, asa ca ma abtin.

dar sa arunci gunoiul sub pres si sa-l scoti de-acolo cand iti convine se cheama santaj, razbunare si injunghiere pe la spate. Politica, desigur. De ce sa sprijin si sa incurajez asa ceva?

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

margele, margelute si chestiute

MARGELUTE NOI_NOUTE DE TOAMNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Bsescu nu a negat! Asta spune totul!

Intr-o tara civilizata, normala, un asemenea candidat nu ar mai fi votat nici macar de 5% din populatie!

Dar nah, traim intr-o tara unde unii vad realitatea cruda, altii vad realitatea trucata (de propriile convingeri)!


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap

Da, Marilena, stiu toate raspunsurile la aceste intrebari. Si tu banuiesc ca le stii, asa ca nu inteleg exact sensul intrebarii.
(si nu, nu-l votez pe basescu, nici pe geoana, de altfel. si ma duc la vot, am mers de fiecare data)
parerea mea despre cei doi candidati din turul doi (despre ambii) n-o suporta forumul, asa ca ma abtin.

dar sa arunci gunoiul sub pres si sa-l scoti de-acolo cand iti convine se cheama santaj, razbunare si injunghiere pe la spate. Politica, desigur. De ce sa sprijin si sa incurajez asa ceva?

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

margele, margelute si chestiute

MARGELUTE NOI_NOUTE DE TOAMNA



Respect din inima asa decizie, dar cand aud ca "voi vota cu Geoana, decat sa iasa Basescu", mi se zbarleste parul in cap!



Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Eliza, nu stiu despre ce a fost vorba, dar sper sa nu pleci de pe forum!!!


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

alinkav inteleg ca esti din Rep Moldova.
Iti inteleg aversiunea pentru comunisti si sustinerea pentru Basescu.

Dar sa stii ca pe aici ex-comunisti sint in toate partidele politice. Si da, s-au schimbat toti la fel de mult si in egala masura. Lupul isi schimba parul dar naravul ...

Nu e Basescu mai bun ca Geoana. Nu atit cit sa spui ca ti se ridica parul in cap


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Iliescu i-a "pocnit" pe aia din Piata Universitatii un strop mai tare si asta nu l-a impiedicat sa iasa presedinte de inca doua ori.
Indiferent ca filmul este sau nu trucat, el nu imi spune nimic nou despre Basescu, stiam ca e un reprezentant foarte bun al poporului roman pentru care lovirea unui copil sau tiganii imputiti sunt lucruri firesti. Imi spune insa ceva nou despre VantuVoiculescuPatriciu si anume ca sunt realmente foarte disperati, pot ajunge incredibil de jos si prestatia lor atat la tv acum cateva zile cat si prin filmuletul de mare efect emotional imi intareste convingerea ca Basescu are dreptate in tot ceea ce spune despre ei.
Reactia lui Basescu ("poate o fi injurat copilul") este de tot rasul si tragica pentru o tara normala, dar tara noastra nu e normala si sunt sigura ca in fapt exact asa gandeste si Iliescu-mai-animalule si cam 90% din populatie. Asa ca...

PS Mi-e jena sa recunosc, dar am votat Antonescu in primul tur, voi vota Basescu acum. Pentru mine Iliescu al patrulea mandat nu e o varianta.

Si inca ceva, Alinakav - nu toti oamenii au fost comunisti, te rog sa revizuiesti, e jignitor pentru multi. Daca nu crezi, consulta dosarele securitatii pe care mitocanul de Basescu a reusit sa le desecretizeze (in timp ce sugea sangele poporului, fireste).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Ma uit la realitatea. Liana Alexandru e incredibila. Cred ca vrea sa se sinucida in direct. Va reamintesc ca a fost trimisa la matinal pentru ca a refuzat sa faca o emisiune cu Adrian Paunescu. In 2008.


Invingem impreuna Romania bunului simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amely40 spune:

Nu sunt deloc surprinsa de reactia d-lui Basescu, in ceea ce-l priveste pe acel copil ... in urma cu cativa ani, pe cand dl. Presedinte era inca Primar, am asistat la o scena, care nu face decat sa confirme faptul ca reactia acestuia fata de acel copil nu a fost un fapt izolat, ci face parte din felul de a fi al d-lui Basescu.
Se intampla in Piata Romana la intersectie, aproximativ la miezul noptii, in timp ce ma aflam impreuna cu sotul meu la trecerea de pietoni. O Dacie veche era ramasa in pana pe una din benzi, asa incat a blocat banda de circulatie. Din spate venea un Volswagen Golf albastru, care a oprit in spatele masinii respective, desi mai erau inca 3 benzi libere si ar fi putut sa treaca pe prima banda mai apropiata, mai cu seama ca la acea ora era traficul foarte lejer ... din masina a coborat dl. Basescu care, spre stupoarea noastra, a inceput sa-l injure birjareste pe bietul om si sa strige la el sa-si dea masina la o parte , ceea ce acesta si incepuse sa faca! Am fost efectiv socati de acest comportament, care nu era demn de Primarul Capitalei, cu atat mai mult de un Presedinte de Stat!
Ceea ce e mai trist este faptul ca, desi dl. Basescu nu se afla la prima intamplare ( exemplu: „tiganga imputita”, „gaozar”, "pasarica" ), multi oameni nu vad adevarata fata a Presedintelui sau pur si simplu nu vor sa o vada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:



N-am avut rabdare sa mai citesc toate paginile scrise azi. Eu am deschis subiectul la generale pentru ca mi-as fi dorit sa mearga intr-o cu totul alta directie. Basescu s-a incriminat singur prin reactia sa.

Cei care vroiau oricum sa il voteze sunt convinsi ca fimul e trucat...foarte previzibil. Conteaza insa parerea celor ce mai pot fi cat de cat obiectivi. Am fost in pta Universitatii cu parintii mei la toate manifestarile anti Iliescu. Insa cei picati in admiratia lui Basescu (pentrui ce calitati ale acestuia zau ca nu pot sa-mi dau seama) il merita din plin pe Geoana presedinte. Noi restul nu-l meritam, dar sunt dispusa sa ma sacrific 5 ani. Daca lu Base nu i-a picat mana dupa ce a facut si daca il mai suporta pamantul la cat e de bou, si daca pe deasupra altii se uita la el ca la o icoana cred ca nu o sa-mi pice nici mie mana sa pun stampila pe Geoana.



Mergi la inceput