Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(54)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns csana spune:

neata !
Beatrice , sunt aici, citesc, dar nu mai scriu pentru ca nici eu nu mai stiu ce e cu mine, sunt prinsa de multe ganduri si caut solutii in mai multe directii, dar nu am ajuns la niciun rezultat deocamdata. dupa ce mi-a venit primul ciclu, am inceput stimularea pentru IA, dar cand sa facem IA, sotul avea prea putini gigei, si ori pierdeam cei 5 foliculi, ori era posibiltatea sa facem FIV. asa ca am intrat direct la punctie, insa doar 2 foliculi erau ovocite, dar, prost inspirata dr matei, as zice eu, in loc sa le faca ICSI, i-a lasat sa se fertilizeze de la sine ceea ce nu s-a intamplat. asa ca am trait o alta dezamagire.
apoi ceva zile am bocit unul pe umarul celuilalt, barabatamiu nu stie dc mai are rost sa incep o alta stimulare pentru FIV sau sa apelam la IA cu donor sau sa adoptam...oricum, toate solutiile acestea sunt greu de rezolvat ...e nevoie de timp, bani si rabdare.
acum m-am adancit in munca, dar am facut toate analizele necesare pentru FIV, mai astept cateva rezultate, si vom vedea unde ne indreptam. eu tind spre dr Dracea, dar e 3000 de euro FIV cu ICSI.de asta spun ca ma refugiez in munca ...pentru a strange bani.
cam atat...deocamdata. va pup pe toate si va urez sa vi se indeplineasca visul, asa, cat mai pe natural posibil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casamihaela spune:

neata fetelor...nu am mai scris de mult ca nu am mai avut ce dar de citit am citit mereu.
sunt in a 56 zi de la ultima injectie iar de saptamana trecuta am avut unele intepaturi la ovare am zis eu ca au inceput sa lucreze.
mai exact cred ca sa produs ovulatia ca am avut niste dureri in partea stanga foarte mari.eu simteam si inainte de tratament dar numai in stanga.
la voi cum sant durerile la ovulatie mai multe zile sau numai in ziua cu ovulatia?
e posibil sa doara mai rau atunci cand ovulez sau doare atunci cand cresc?
se poate sa se produca ovulatia si menstra mai devreme decat scrie pe prospect?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

mihaela, ce fericire!!!, mai ai asa putin..., poate-ti indeplinesti visul sa-i oferi sotului cadoul mult visat de ziua lui.
Cum ti-a mai fost dupa ultima injectie? Ai scapat de bufeuri? Eu sunt cu doar 28 de zile in urma ta. Vreau bb la tine luna asta si in ianuarie la mine( O sa-i daruiesc si eu sotului cadoul de ziua lui cu o intarziere de-o luna. Pana atunci, o sa primeasca acum cele mai frumoase povesti, sa aiba ce sa-i citeasca bblului )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casamihaela spune:

Tinuta bufeurile au inceput dupa a2 inj dar dupa a3 au fost tare greu de suportat.inca mai am dar foarte vagi si dimineata nu ma mai trezesc transpirata toata de imi schimbam si chiloti de uda ce eram si dupa aia imi era un frig ca ma incalzeam dupa o jumatate de ora.

sper ca mosu sa aduca cadoul mult visat tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Csana, pune-l si pe sot sa faca tratament!
De ce ai inceput asa de repede cu stimularile pt IA?Asa ai vrut tu?nu ai incercat deloc natural, dupa cum se pare. Poate si eu imi pierd timpul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Ce fac, fetele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_84 spune:

Buna!
Eu declar azi Z1. A trecut si a doua luna de incercari. Sper ca a treia sa fie cu noroc.

Trying for a baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

Salutare Fetelor,hai capu sus
Csana imi pare tare rau de ce ai patit, poate dupa atat stimulare ramai naturel
Beatrice ce faci ?cum decurg planurile?
Adita ai disparut?
Cristina las' ca poate luna asta e cu noroc, liniste concediu ....
va puup pe toate


didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

eu cel putin pana in febr ma tin de monitorizari si medicamente de la Plafat, dupa mai vad eu ce si cum...

Mergi la inceput