Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(54)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luca2008 spune:

Boo , crede-ma ca nu stiu cum va fi la stimulare( care mie imi pare destul de puternica) cu chistul endo acolo...si are 20 mm.
Mada fata draga.
Bea , serios nu este in regula cu sangerarile alea.Ai grija de tine.
Daca ai fost la Tutu la minitorizare , nu ti-a dat pregnyl?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Luca si eu la primul FIV aveam chist endo si nu a fost nici o problema. Dr mi-a spus ca e mai bine sa-l lasam acolo decat sa facem o laparo sa-l scoatem inainte. Ce se poate intampla e ca pe parcursul sarcinii sa scada in dimensiuni sau sa dispara. Sau, in cazul meu, m-au curatat la cezariana.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Mada23 un intarziat La multi ani cu multa fericire!si din partea mea draguta!
Turturica sa-ti traiasca bobocelul multi ani fericiti!
Boo data viitoare va fi asa cum ne-am imaginat!

Eu nu am mai intrat din lipsa de timp si din cauza vestilor nu prea bune. Incepusem tratamentul de FIV si totul parea ca merge bine, insa in z7 de stimulare nu aveam nici un folicul in curs de dezvoltare, asa ca am fost nevoita sa intrerup tratamentul. Acum iau Cyclo-proginova si dupa 2 luni reluam tratamentul. Nu am facut o tragedie din asta insa nu puteam accepta realitatea, nu-mi venea sa cred ce se intampla...acum m-am mai linistit si merg inainte, pentru ca alt drum nu cunosc!

www.onetruemedia.com/my_shared?z=3d83a89c375565f7f5a863&utm_source=otm&utm_medium=text_urll" target="_blank">Saint-Bernardul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor,
Beatrice ai grija cu sangerarea ..nu cred ca este normala adica sa ai hemoroizi e una, dar endo pe intestinul gros e cu totul alta, eu dupa ce am fost operata mi s-a spus sa fiu atenta atunci cand am scaun sa nu fac cu sange...deci exista o legatura cu endo, iar pe un forum din itali erau tipe carora li s-a extirpat centimetri din intestin....nu stiu ce sa zic, dar ar avea legatura cu endo daca pe perioada injectilor nu ai avut sangerarea respectiva....intreaba medicul....bafta
eu abia astep sa-mi vina , poate rezolv cu homeopatia
puup pe toata lumea

didi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Ionicule... off ce sa mai spun....nici nu am mai strigat dupa tine, am zis sa nu fac presiune, asteptam vestile bune...cea mai mare imbratisare din lume stiu ca e din ce in ce mai greu dar sunt convinsa ca va veni si ziua cand ne vom tine puiutii la piept
mersic mult de urari

*************************************************
Madutz

ingerash din ceruri, mami te iubeste 28.05.2009
www.pregnancy-layouts.com/style-Belly-MariaNectarie.jpg" target="_blank">astept a doua binecuvantare, ai mila de noi www.surebaby.com/community/plugins/tickers/widget.swf?client_id=4aae592d5132a&wt=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20alt=%22symptoms%20of%20pregnancy%22%20height=%22200px%22%20width=%22200px" target="_blank">
"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank"> NU RAMANETI INDIFERENTE, IMPREUNA PUTEM DARUI VIATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Da, l-am intrebat pe dr in legatura cu sangerarea, mi-a zis sa ma duc la proctolog, poate fisura anala, desi si eu am citit pe net ca asta ar putea avea legatura cu endo. S-a spart foliculul ala mare. A trecut prima luna de monitorizari, urmeaza alte doua!
Ioana, no comment!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

IOana off ce rau imi pare, chiar te-am sunat ca stiam ca trebuie sa incepi stimularea dar aveai tel inchis. Nu mai ai nr ala de vodafone? te pup

Mada La multi ani si din partea noastra, sanatate multa si multa incredere ca se va intampla minunea si pentru voi

www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Mamica de Natalia Maria 20.02.2008 si 32


prietene DC .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

salutare fetele
am bagat capul sa stiti ca inca mai exist ...pe aici prin forum, mai mult cititoare decat altceva...dar asta e, timpul bata-l vina, nu-mi ajunge orice as face.
noi suntem bine, Tudor e un flacau mare, e foarte dragut si istet, normal, invata pe zi ce trece cuvinte noi si tot felul de lucruri si e din ce in ce mai greu sa-l pacalesti cu ceva sau sa-l faci sa uite de poznele pe care-si pune in cap sa le indeplineasca. eu n-am vesti, slava domnului, adica sunt bine, fara dureri de CM, menstruatie regulata, n-am de ce sa ma plang. am zis ca trebuie sa-mi fac si eu vizita bianuala la T. dar pana in sarbatori nu vad sa am timp.
Felicitari Monica, am citit ca ai nascut, sa-ti traiasca minunea si sa fiti o familie implinitacum e cu 2? de 2 ori mai greu, sau ...o data jumate?
Lucia draga mea mi se pare ca pupa te mosteneste in intregime la expresie, e o frumoasa, lasa ca are ea timp sa fie fata cuminte cred ca e greu, dar toate astea fac parte din meseria de parinte, si trec repede, repede, nici nu vei stii cum cand privesti in urma. important e sa mai beneficiezi si de ajutorul mandrului, sa impartiti activitatile si neaparat sa ai si tu momente de respiro, in care sa-ti reincarci bateriile, fac minuni. Oricum, am vazut ca ai fost mai activa lately deci cred ca deja v-ati intrat in mana
alexia cum esti dragutza, cum e bebe? ai scris pe undeva si am ratat eu? pana la urma ce au mai spus ecografiile, e totul ok? m-am tot gandit la tine, am vrut sa o intreb si pe neonato, dar pana la urma am zis ca mai bine aflu de la sursa. Doamne ce putin mai ai si tu, nu-mi vine sa cred. mare pe burtica cu tudorica si inca un pentru natalia cea nazdravana.
ioana ii pare tare rau sa aud de vesti. nici nu stiam ca incepusei FIV-ul. banuiesc ca exista o explicatie, eu iti tin pumnii sa fie bine, sa ai putere si rabdare sa mergi inainte pe drumul vostru. m-am bucurat ca te-am revazut, sper sa te prin odata mai libera cat inca vei mai fi pe aici prin zona. eu tot astept sa deschideti noul local
beatrice casa de piatra!!! sa fie intr-un ceas bun si sa jucati cat de curand si la botez. citisem ca ai avut dureri destul de mari la CM, sa stii ca la mine primul dupa CM , care a fost si ultimul pentru inca un an si ceva ca a venit bebe, a fost extrem de dureros, m-am tavalit pe jos, imi amintesc ca tocmai ne mutam in noua casa si eu decoram apartamentul printre lacrimi de durere pana cand n-am mai rezistat sa ma tin pe picioare. deci nu e neaparat un semn rau. am ramas si gravi si nici n-am mai avut vreodata acele dureri fioroase.
aerlilian ce mai faci draguta? nu ti-am mai vazut de multisor nasucul prin zona...
madutz sa fii sanatoasa si sa ti se implineasca visul de a fi mamica cat mai curand!
magda iti tin pumnii sa vina moshul cu cadoul visat, de fapt tuturor aspirantelor le urez acelasi lucru
adelamaria sa stii ca mai ai de cititor fidel al blogului. ti-m mai zis, ai talent la scris si imi esti tare draga impreuna cu bonsaiul tau minunat!
...cred ca ma inscriu si eu din nou pe lista doritoarelor de la vara,desi in continuare oscilez...dar cochetez cu ideea


ralu- de bebe albastru
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Alexule.. wow ce a trecut timpul, mersic mult de urari, tare burtica si fetele
Raluuuuuuuuuuuuuuuu... lume nouaaaaaaaaa,mami de Tudorel frumos ce dor imi era ma bucur ca esti bine, fara dureri, pupici fetei ocupate, macar din cand in cand sa mai dai de veste, nu de alta dar te punem la disparuti
Magdutz dragutz... si aici LA MULTI ANIIIIIIIIIIII

poop gashcoteca

*************************************************
Madutz

ingerash din ceruri, mami te iubeste 28.05.2009
www.pregnancy-layouts.com/style-Belly-MariaNectarie.jpg" target="_blank">astept a doua binecuvantare, ai mila de noi www.surebaby.com/community/plugins/tickers/widget.swf?client_id=4aae592d5132a&wt=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20alt=%22symptoms%20of%20pregnancy%22%20height=%22200px%22%20width=%22200px" target="_blank">
"Te simti neincrezator, ingrijorat si nu esti sigur pe ce drum s-o apuci? Lasa-L pe Dumnezeu sa te calauzeasca. El cunoaste drumul. "

www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank"> NU RAMANETI INDIFERENTE, IMPREUNA PUTEM DARUI VIATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

RALU, la ovulatie am avut durerile astea fioroase. Imi era cumplit de frica ca nu vor inceta dupa acest proces de ovulatie, dar este ok acum.

Mergi la inceput