Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *111*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raaluca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

Citat:
citat din mesajul lui Raaluca

Am uitat sa zic ca noua ne place si cartoful dulce copt in combinatii cu diferite sucuri fructe (mere, pere, mango)
Cartoful normal nu l-am bagat inca pentru ca mi-e frica sa nu fermenteze.

Mami de LENA 30.03.2009


la cartoful dulce nu ati avut probleme cu fermentarea?
ca noi suntem patite cu cartoful obisnuit si acum ii dau ff putin din cel dulce



Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 7 luni

Gianina la cartoful dulce n-am avut nici o problema. Noi il mancam la masa de fructe (ca asa si este). L-am combinat cu sucuri de fructe. Sa stii ca asta dulce nu fermenteaza asa ca ala obisnuit.
In rest, am vazut ca fetele au dat ananas dar mie mi se pare cam intepator (chiar si ala copt). Voi nu simtiti intepaturi pe limba dupa ce beti suc de ananas? Oi fi eu mai sensibila ...

Olga

Fasolea verde e foarte bine acceptata de copii si e printre primele legume recomandate OMS. Lena o adora. Noi mai mancam ardei, dovlecel si clasicele pastarnac, patrunjel.
Morcovul fiert nu ne place deloc!!!

Eu am descoperit ca unele lucruri care i-au placut la inceput le-a refuzat. Asta e! Au si ei gusturile lor!

Mami de LENA 30.03.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

raaluca - multumesc mult
gata... trecem si noi la tot felul de combinatii

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

vai fetelor, mi-am pierdut 5 ani din viata azi; mi-a facut mutzu kk de 5 ori azi, si ultimele 2 dati cu fire de sange; am paralizat la primul scutec, am zis ca mor; avantajul meu a fost ca de 5 ani de cand stau cu surioara am tot auzit parinti disperati pe aceeasi problema, deci stiam ca la kkciosi asa se intampla.... da' cand a patit-o mutzu meu.... n-a mai fost deloc o chestie "normala" evident ca m-a calmat surioara in 2 miscari, am vorbit si cu cealalta neonatoloaga ca sa nu ma arunce sor'mea pe geam ca deveneam isterica (evident mi-a zis acelasi lucru, sa las copilul in pace); ii dau bifiform (bacterii) si fitomenadion ca sa opreasca sangerarea.... si astept inca cateva scaune cu sange; temperatura nu i-a mai trecut de 38.... dar sincer, daca nu-i ies dintii nici acuma eu ajung la balamuc
sa va zic ca mutzu n-are nici o treaba????????? adica acuma are un linguroi de plastic imens in mana cu care cafteste tot ce prinde, se agata de arcada de jucarii, pe care a rupt-o deja in mai multe locuri, nu a fost marait absolut deloc nici cand avea 38,6...
offfffff, iar a facut kk, imi e groaza sa ma uit in pemparas

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 7 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

dyana - tin pumnii sa treaca repede
stiu cat e de groaznic in astfel de momente

pupacim mutzunelul vioi

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

mi-a mai tras o tura de 38,8, o usoara maraiala... da' i-a trecut repede; acuma sa vad cum il conving sa pape niste zeama de orez si ceiut de menta... probabil cu seringa pe gat

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 7 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

eu i-am dat ioanei brocoli si nu a avut probleme. i l-am dat in piureul de legume, sau in budinca de brocoli.
cel mai mult i-a placut budinca de brocoli: brocoli fiert, sos bechamel, branza telemea si cascaval. se serveste cu ioaurt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Raaluca

Am uitat sa zic ca noua ne place si cartoful dulce copt in combinatii cu diferite sucuri fructe (mere, pere, mango)
Cartoful normal nu l-am bagat inca pentru ca mi-e frica sa nu fermenteze.

Mami de LENA 30.03.2009


Si Adela a mancat cu succes cartof dulce, cu dovlecel si curcan. A mancat kiar bine pt masa de legume. Tu cum il faci cu suc de fructe?

Si noua ne place roshu la hainutze, dar nu in politica

Azi i-am facut suc de mar+morcov, care a fost foarte apreciat: 170ml


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Noi mergem la cumparaturi, dupa ce se trezeste piciul. Vreau sa cumpar si sa inmcerc pt prima data: brocoli (gasesc proaspat?) si vita.

Olga, mamica lui David iepurasul


Am gasit brocoli proaspat dar se pare ca este bleah ... A mancat vreo 3-4 lingurite, sa strambat f tare si dupa aceea nu a mai vrut sa deschida gurita. Incearcati totusi, poate voua o sa va placa



purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Raaluca

Am uitat sa zic ca noua ne place si cartoful dulce copt in combinatii cu diferite sucuri fructe (mere, pere, mango)
Cartoful normal nu l-am bagat inca pentru ca mi-e frica sa nu fermenteze.

Mami de LENA 30.03.2009


Eu i-am bagat cartof in supica si a facut o diaree Ne-a tinut vreo 5 zile, timp in care a papat numai tzitzi (bucuria ei) iar acum am luat-o iar cu diversificarea de la 0 - nu ca am fi fost noi foarte diversificati



purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:



Teodor Constantin, bebe de Floryela
Fabian bebe de Aalina
Iulia Alexandra, bebe de Doranna
]Ian Alexandru, bebe de Inapreda
Alexandru Raul, bebe de carla28
Izia, bebe de Chatonel
Ana Miruna, bebe de claudela
Keutu, bebe de Kea
Mara Bebe de dannah
Eva Maria, bebe de anamariame
Teodora, bebe de Crisis81
Monica, bebe de Sirimie
Tudor, bebe de Rnico




purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009

poze

Mergi la inceput