Bucurii de sept-oct 2006 (175)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns trischa spune:



Salutare tuturor,

Eu nu stiu ce tot fac dar nu mai imi ajunge timpul deloc.
Ale, multa sanatate si sa se refaca repede piciorul.
Roxana,am vorbit cu amicul farmacist,Proxen saft este paracetamol fabricat in Austria.L-am rugat sa se documenteze un pic de diclofenac pt copii.El se gandea ca ar merge dat si pastile de diclofenac,ideea e ca trebui dozata concentratia.
Restul fetelor,va doresc sa aveti sanatate,copilasii sa fie sanatosi si soare in suflete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Salutare !

Gety si Beatrix multumim de cafea!

Beatrix- crede-ma ca si eu sunt suparata pentru ca tot amanam operatia, dar nu stiu ce sa mai fac. De ieri a inceput Dragos sa faca temperatura si rosu in gat. O sa cumpar si eu ridiche neagra cum spunea Gety- si o sa incerc.

Aseara m-am uitat la televizor si spre surprinderea mea am vazut ca a inceput seria 5 din serialul Anatomia lui Gray- este singurul serial la care ma uit. Asa ca aseara am avut o mare surpriza!




Cristina si Dragos (31.01.2004)+Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Eu incep incet incet sa-mi intind antenele dupa cadouri pentru cei de acasa. Nu e deloc usor...
Gety, multa sanatate Mariei.
Cris, multa sanatate si baietilor tai!
Beatrix, lui Eric!
Trischa, din cate am inteles de la Roxana, prefera siropul pentru ca Daria nu prea vrea sa ia pastile...
Restul fetelor, pe unde sunteti?

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Merci, Lexi!

Si eu ma tot gandesc la cadouri pentru cei apropiati, in fiecare an imi propun sa le cumpar din timp - dar nu ma organizez niciodata .

Cristina si Dragos (31.01.2004)+Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Revin,am uitat sa spun ca nu se fabrica diclofenac sirop.Explicatia ar fi ca substanta activa nu actioneaza in sirop,ma rog,asa cu vorbele mele.
Despre Proxen,noi luna viitoare plecam in Ro,si am putea opri in Austria la farmacie sa cumparam.Acum nu stiu de trebui sau nu reteta,ma gandesc ca paracetamol fiind nu ar trebui,dar nu stiu sigur.

Poate cumva aflam pänä atunci.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna fetele, abia acum reusesc sa stau un pic la pc; de dimineata tot treaba si iar treaba. Astept pensia
Mii de scuze pentru intarziere... Andra, la multi ani fericiti! Cu bucurii si impliniri pentru tine si gargarita ta.
Beatrix, noi suntem asa si asa, Narcisa de ieri tuseste urat, azi am tinut-o acasa; vad cum va decurge noaptea si maine daca e cazul, merg la doctor. Multumim de intrebare
Lexi, refacere rapida! Ce ghinion...
Cris, sanatate la copilasi! Anatomia lui Grey urmaresc si eu, imi place mult; dar seria asta am ratat-o, de cand ma culc odata cu gainile. Acum la ce ora se difuzeaza?
Gety, sanatate Mariei!
Ramo, ce-ti mai face Patri?
Trischa, si eu stau prost la capitolul timp liber, din pacate.

A, vad ca vorbeati de cadouri, eu am luat deja mare parte dintre ele. Sigur nu voi avea timp mai incolo.
Va pup, sanatate tuturor, am ceva de dat la cuptor. O zi buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

buna, fetelor!

Trisha, proxen saft are ca subst activa naproxenul. nu stiu sa fie paracetamol, dar nu pot pune mana in foc. dar oricum, se ia pe reteta, ca am incercat sa comand on line si, spre deosebire de alte medicamente, la asta iti trebuie reteta. in cazul in care nu voi reusi sa fac rost de el pana atunci, poate iti voi trim reteta scanata.

Ancutza are o colega care va pleca vineri in austria, asa ca ii voi da ei reteta. atunci voi vedea daca poate sa ia si in ce conditii. in cazul in care poate sa ia, sper sa-mi fac un stoc confortabil. multumesc Anca.

Mexxa, te voi suna. as vrea sa nu renunt definitiv la ce am vb cu tine, ca pana nu ma vad cu siropelul la purtator nu exclud nici o varianta de ajutor. te sun sa vb. sebicu.

fetelor, as vrea sa va spun, ca multe ziceti ca nu stiti cum ati reactiona in situatia mea, ca, in ciuda bolii, daria este un copil foarte fericit. pentru ea chiar si drumurile la spital fac parte din viata, nu sunt o intamplare nefericita. chiar si daca schioapata, ea de multe ori nu-si da seama. o intreb daca o doare piciorul ca schioapata si ea imi spune ca nu, asa merge ea. acum nu mai poate sa se urce nici macar pe un taburet la baie ca sa ajunga la chiuveta, ca nu are stabilitate in piciorul stang. dar eu o ajut si ea de fapt nu realizeaza ca ceva nu e in regula. cel mai mult o deranjeaza ca nu mai poate dansa si topai pe muzica cum o facea inainte. dar in rest este un copil fericit, rade mult, danseaza, canta, se joaca, spune poezii. iar eu am invatat sa apreciez mult mai mult partile frumoase ale vietii. si este adevarat ca copiii ne dau putere sa trecem si noi peste toate.

si cand ai doi copii frumosi, cuminti, destepti, iubitori, nu poti fi decat cea mai fericita mama din lume. si ma simt asa, chiar daca uneori mi-e ciuda pe boala asta, pe medici, pe nesansa dariei.

Itzy, pe unde esti? ce face papushica la gradi?

Roxana, mamica de Victor Andrei (23.06.2008) si Daria Elena (06.09.2006)
http://family.webshots.com/slideshow/570075285YYSlEe
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui licurici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Roxana, ce mult imi place cand scrii despre cat de fericita esti tu ca mamica si ce copii minunati ai! Ai dreptate, copiii ne ajuta sa trecem mai usor peste toate. Noi de sambata, de cand a plecat mama, ne plangem de mila cat de singuri suntem. Adevarul e ca singuratatea asta ne omoara, mai ales in weekend simti ca-ti cade casa pe tine, mai ales daca mai si ploua cu furie si nu poti scoate nasul pe afara. Dar aseara o tineam pe Maria in brate si mi-am dat seama ca ne-am simti infinit mai singuri daca nu ar fi ea. De fapt nu suntem singuri deloc, o avem pe ea. Asa ca suntem norocosi si fericiti.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet
PENTRU SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta_eu spune:

Buna fetelor!

Am trecut sa va salut, ca a fost destul de mare aglomeratia pe capul meu zilele astea

Andra La multi ani cu sanatate si tot ceea ce iti doresti sa se implineasca!!!!

Xandrinne multa sanatate Narcisei! Sper sa nu ajungeti la doctor.

Roxana multa sanatate Dariei si lui Victoras. Cat despre tine ... "Jos palaria!"
Fetelor, am vorbit cu Roxana la telefon si are o voce, un timbru, o tonalitate ... incat oricat ai fi de suparat, trist sau prins in diverse lucruri, le lasi de o parte, le uiti si te incarci cu energie pozitiva ...

Eu am fost plecata la copil in acest weekend. Si i-am promis ca peste doua saptamani o vom lua la Bucuresti. Sa va povestesc cum ne-am decis noi cu cine sa votam. O prietena a intrebat-o pe Ioana: "Ioana, ia spune-ne tu cu cine sa votam noi maine: cu traian Basescu, cu Crin Antonesc sau cu Mircea Geoana?" Raspunsul a venit foarte scurt si raspicat si fara nici o ezitare: "Cu Crin Antonescu"! asa ca ... ne-am dus la vot si fiecare a votat cu ... cine a vrut insa ne-am distrat copios pe tema asta!

In alta ordine de idei, vad ca deja ati inceput sa vorbiti despre cadouri ... si tinand cont de faptul ca mai sunt 31 de zile pana la Craciun ... cred ca si eu va trebui ca saptamana viitoare sa rezolv aceasta ... chestiune , ca dupa aia vine fata si ... nu mai am cand.

Ma opresc pe-aici si mai vorbim ...

http://picasaweb.google.com/ancuta2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoannamarie spune:

Seara buna!

Tzup...si eu...sa salut fetele!
In ultimul timp, se pare...ca am fost nevoita sa trag chiulul...Mitzu, deocamdata, sta acasa, ceea ce presupune activitati, din plin, pentru mine . Cunoasteti, cunoasteti, dealtfel...... No...ca inainte mai reuseam sa rup o ora...pentru ca sa-mi vad de ale mele (a se citi...forum )...dar acu' nu mai am nici o sansa. Am program de desen, pictat, program de taiat si lipit, program de cantat- "Nu mi-e frica de bau-bau"...ti-l cant , pe nerasuflate, si daca ma trezesti la 2 dimineata......Mda...
Sa va spun ca am fost si la un interviu?! Primul, dupa trei ani de absenta in campul muncii... Rezultatul?! M-am dus vaca si am venit.... mai vaca... acasa. Adica... "lu' nenea" respectivul, cel care m-a intervievat, i-au placut CV-ul meu, raspunsurile mele, atitudinea mea etc... dar...se pare ca sunt UN PIC prea tanara (28 de ani?!) si, tineretul, astazi, nu prezinta stabilitate, experienta...CICA... ...pentru c...... lui de post.... No... la cat mi-s de impulsiva...i-am spus ca bunicile mi-s decedate caci, altfel il puneam in legatura cu una din ele...... Inteleapta, foc!!! Pe moment, mi-am muscat limba, buze...mai aveam putin si-mi trageam si una......dar daca stau bine si ma gandesc...merita raspunsul- la modul cum a pus el problema...(eu am simplificat toata balbaiala lui ). In fine, a ramas ca ma suna (ba chiar a insistat pe acest aspect) pentru ca sa-mi dea raspunsul...bla, bla, bla... Si, credeti ca au facut-o?! Asta ma enerveaza cel mai tare, faptul ca s-au dovedit a fi neprofesionalisti. Adica, indiferent daca respectivul candidat este sau nu, acceptat pe post, o societate care se respecta informeaza decizia luata... Daca imi pare rau? Nu stiu... Salariul era micut, spun eu- 700 RON- din cauza crizei, cica...Dar...in schimb era super bun programul: luni-vineri- orele 8- 16...weekend liber si faptul ca sediul societatii este peste strada de mine..extrem de aproape...Era numai bun pentru mine si programul fetei la gradi'... Deh, ce pot sa mai spun! Trec, iar la smotru... ...fac cariera din asta...ce-mi mai treb'e, mie, emancipare?!...

Perlutzele...

www.mytickerz.com/tickers/g5982ekrufgklo7y.png" target="_blank">

Ioana, mami de fetita cu fundita

De prin viata...adunate! ""

Mergi la inceput