Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *12*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Neata mami de Chiara a inceput AMR-ul ?
Techila tu esti sau mi se pare ?


Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David 13 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Buna dimineata!

Lucia pt capitol!

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Neata fetele si de la noi.Eu sunt varza.Mi-a venit aseara menstruatia si am avut frisoane muream de frig dureri de burta de cap iar timp de o ora voma din 5 in 5 minute.Si acum ma mai doare burta si ma simt f ametita cand iau mistretica in brate parca imi amorteste capul iar vedearea e in ceata mi-e teama sa nu cad cu ea asa ca stam in pat.Voi ati patit la fel?
Cat despre statul cu infometata mea va multumesc mult am sa incerc dar ii dau direc alt lapte sau treptat? Azi trebuie sa ii fac vaccinul dar as vrea sa il amanam ca stranuta cam des muci angro iar ochii s-au lipit si ei.Parca a si tusit putin sau se inneaca cu muculeti nu stiu dar preventiv il amanam.Ce as putea sa-i dau de raceala ceva usor ca doctora mea ii da numai antibiotice f tari cum e zinat
Raluk16 offf imi pare atat de rau ca intampinati atatea.Sper sa treaca repede asa cum sper si la mine
As bea o cafea dar mi-e teama sa nu curga si mai rau menstra ca parca-i robinet cand ma misc

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Neatza si de la noi
Eu citesc in partea cealalta si scriu aici
Nela si iri a fost ragusit din cauza urletor,imi era mila de el dar ma si amuza cand inceuse sa urle fara glas dar ia trecut in 2-3 zile
LILIAC si eu folosesc batistuta aproape zilnic,caci daca bag pompita urla de ma aude toata scara,nici piciu meu nu are mucisori curgatori si decat ca se aude horcaind.Nu cred ca dauneaza in vreun fel batistuta numai ca trebuie dat aspiratoru putin mai incet decat at and il bagi prin casa
Apropo de bebei care tac cand aud zgomote asa e si ariciu meu,cand bag aspiratoru sa-l asir nu mai scoate un sunet
Kemsy eu am dat un site cu hainute,dar era din magazinele MOTHERCARE,VEZI DACA AU PE LANGA TINE.....ia uite ca am primit raspuns de la ei...las linkul catre site si vezi sus ca au"cum comand?" si acolo e adresa de emali

http://bebeshop.wordpress.com/craciun/

ANDRECJ ma bucur ca a iesit cum ai vrut tu
MANGA felicitari pentru increstinare micutului Aidan
RALUK ma bucur cas pe langa momentele de plans,piciu iti ofera si zambetele care te ung pe suflet
LUTO refacere rapida si tie si lui DAVID
TECHILA multumim de cafeluta
Gata am recuperat,ma duc sa ma imbrac ca plecam la bucuresti,sper sa fie cuminte piciu,V a pup dulcic si sa aveti o zi frumoasa


D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Neata si de la noi!
Luto sa te faci bine mama si stai linistita ca la cei alaptati nu trec asa usor racelile si virozele mamelor. Eu am fost racita pana acum de vreo 2-3 ori si alex nu a luat nimic desi stranutam si haraiam ca un tractor.
Cu intarziere Happy Birthday KEMSY!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Codrin Daniel la multi ani sa fi sanatos fericit si cuminte.

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Buna dimineata ,

Luto asa este poti sa alaptezi char daca esti racita, important este sa te tratezi cat mai repede ca sa iti treaca. Ia si niste vitamina C ca ajuta. Cat despre sani asa am patit si eu in prima saptamana dupa ce Andreea a inceput sa doarma toata noaptea, ma trezeam si nu mai puteam adormi ca ma dureau, aveam pijamaua uda. Acum vad ca s-a obisnuit organismul si nu mai produce excesiv noaptea, adica dimineata am sanii plini dar nu excesiv.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Neata mami de Chiara a inceput AMR-ul ?
Techila tu esti sau mi se pare ?


Mi-am dorit fericirea, am cautat-o si am gasit-o....se numeste David 13 septembrie 2009
]

aha, in carne si uase. sa stii ca si eu dorm cu mii de servetele in camasa de noapte...incearca o aleza sub tine...io stiu???

Techila - actuala mamica de andrei si stefan 25 aug 09, techila 25 mai 07 si dexter 03 mai 09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Buna dimineata,

As lua si eu o cafeluta ca nu am mai baut de 1 an.

La multe lunite sarbatoritilor de azi

Lisa Maria de Sabina

Calin de Adela2006

Codrin Daniel de Miillyy



de scumpete de Maria (31.08.2009)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

LILIAC multumesc mult de urari!! si ca n-am reusit sa intru sa urez si eu lui Raducu la cat mai multe lunite sanatoase si fericite!!

MADA imi place si mie imaginea cu poze si eu tre' sa trimit o poza...tre' sa ma decid.

LUTO multumesc de cuvintele frumoase.

KEMSY la multi ani si tie !cu intarziere, dar mai bine mai tarziu decat niciodata.

MIANY,CARINA,VIK multumim de urari....chiar daca nu ati nominat numele dar ati felicitat.

SELEN multumesc si tie ptr urari.

SLIMFITMADA woww ce copil frumos ai!Sa-ti traiasca si sa va bucurati de el.Super coltisorul Biancai decorat!

IULIAPAPUSA ptiuuuu ce bulgaras pufos avem noi acolo!!! Ptiu sa nu fie de deochi!!!

ELLE si eu am leagan de la Gracco si ma impac bine cu el.

IULIKA multumim de urari.

CLAUDIA cum te mai simti? A trecut starea de greata si durerea de stomac?

De 2 zile si lui MATTIA i-au aparut niste bubite pe fata? Dar vad ca e destul de frecvent.....oare de ce? Eu inca nu i-am dat nimic ......pur si simplu il spal la baita si gata...sa speram ca vor trece....De exemplu fata de ieri seara parca au mai disparut....

MONi multumim de urari!

MARY la cat mai multe lunite si ptr RAZVAN!!



S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)

Mergi la inceput