Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (53)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arwen92 spune:

buna dimineata gagicile!dau si eu ptr somnoroasele ca mine.

ne-am trezit si noi la 10.30 ca aseara nu ne gaseam pozitie sa facem .cum stateam si eu mai comod,nu statea bebe si atunci trebuia sa fac in asa fem sa stam aman2 comod si sa facem nanic!noi INCA nu ne certam noaptea!nu are program de zbenguiala sa nu o lase pe mami sa doarma.sa mai treaca timpul si prin decembrie o sa va spun si eu daca sunt sau nu probleme.
acum o sa ma pregatesc sa plec la medicul de familie ca sa ii duc copie dupa biletul de iesire din spital ca m-a sunatsi apoi la dr gine sa-i arat eco!acasa si ma bag la facut album-ul ala cu zestrea de pana acum a lui bb...

va si sa aveti o saptamana cat mai placuta!

26+s cuDarius-Matei Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Feteleee!!! Sutien pentru Alaptare din bumbac organic 254 ron e scump???

nu stiu preturile si recunosc ca pana acum nu am cumparat nimic pt bebe in afara de un shamponel bio care a sosit azi pe comanda si detergentul bio si n-o sa mai cumpar dermalin.


26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Cris.dogarel, merci sper sa fie doar un vis si bebe sa vina cand trebuie adica peste cel putin opt saptamani.


O saptamana buna la toate burticile.

Acum 31+ cu bb mic si scumpic Arthur

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Buna dimineata...

Nu am mai mancat sarat ieri si iata ca azi sunt mai bine... desi mersul este un chin.

Sutien de alaptat... de bumbac normal de cam 35 lei in hypermarket. Acum vad bumbac organic... probabil ca e mai scump... ce sa zic.

Dar uite ca noi am crescut mari si mamele noastre nu cred ca au avut sutiene din bbc organic.

Acum... daca e o suma confortabila de ce nu?


35+ cu Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
primele poze
poze burtica
toate pozele

AMR ....5 SAPTAMANI... NUMAI DUMNEZEU STIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Neatzaaaaaaaaaaa! Ce bine e acasa, mai ales azi ca sotu inca nu e aici azi dimi a aterizat si s-a dus direct la birou asa ca noi am pana pe la 11 fara...ce as mai fi dormi daca nu suna telefonu.... offfff asa o lene am in mine, as dormi NON STOP! si as fii cea mai fericita . Am baut laptic cu prajitura cu merem luata ieri de la mami . Ieri am fost sa votez si am stat pe la mami si tati si apoi am mers si la buni (bunica mea sta la un bloc de mami de aia m-a si crescut ca era aproape, bunica ailanta era mai departe, in Dristor si io stau la pta Sudului) imi place asa cu familia. mai ales ca se apropie sarbatorile off devin nostalgica.
Fetele, slava cerului eu inca nu ma umflu si nu am arsuri, f putin am avut arsuri in sarcina si alea au fost suportabile si au trecut cu ceiutz. Dar am problema numa cu dureri de spate, sale, mijloc, coaste, parca nici sa respir nu am loc! asa ca te inteleg cris.dogarel.
LARISEL iti dau dreptate cu cremele, si eu la fel cred ca poti folosi si mama cremelor, daca e sa fie oricum se intampla, da e normal sa te dai cu crema hidratanta sa hranesti pielea da nu t scapa d vergeturi. Am auzit ca apar daca iei prea multe kile sau burta prea mare, adica cazul tau ca doar ai ce avem noi ori 2 offf nu te intrista ca tu o sa ai 2 bebeline frumoase si ai scapat odata eu va trebui sa mai trec odata prin 9 luni sa am ce vei avea tu asa ca vergeturile sunt pret mic
dannyelana nu lua in seama visul si eu si andrelina am visat sambata spre duminica ca am nascut si bebeii erau mici si dintr-o data stateau la soare, a lu andrelina in barca si al meu in iarba, noi fiind ingrijorate ca sta copilu prea mult in soare deeeeci, aberatii.
DDna
misele
CARUCIOARELE BABY WELT mie mi s-au parut mari, cu roti mari si pliate tot mari ca si cum nu ar incapea usor in avion so.... la mine pica, raman la cele care se strang umbrela

30+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

danyelana si eu am avut un vis cu bb ...see apropie momentul...ce mai?eram la eco si imi spunea dr ca e tot baiat....ieri m-am innebunit 2 ca fac fata,....ca asa stiu ele
lorex care e treaba cu samponul bio? astea de la johnson's nu's bune?ca se gasesc peste tot...si din cate am inteles uleiul nu pateaza deloc..poate ma lamureste cineva...

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Feteleee!!! Sutien pentru Alaptare din bumbac organic 254 ron e scump???

nu stiu preturile si recunosc ca pana acum nu am cumparat nimic pt bebe in afara de un shamponel bio care a sosit azi pe comanda si detergentul bio si n-o sa mai cumpar dermalin.


26+




254 ron? Mi se pare scump pt un sutien pe care nu-l porti decat pe o perioada limitata.

30+ (Amaris-Stefania)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

lorex am vazut aici sutine de alaptat tot la mothercare la 25 euro 2 bucati si mii s-a parut scump...dar 245 ron mii se pare exagerat pe un sutien...mai bine iei cum zicea andre_lina la 35 ron .oricum nu stii daca o sa-l poti sau nu...

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ofe_27 spune:

Ciao burtici!
Spunem si noi prezent dupa un weekend in care am lipsit.La noi weekendul a fost unul destul de aglomerat, sambata am sortat aproape 3/4 din zi la hainutze si alte cele pt bebe, am fost la cumparaturi de saltelutza pt patut, pt care am si dat comanda in final. Spre seara am facut o ciorba de fasole uscata cu ciolan si tort cu crema de zahar ars. Duminica am fost la votare si apoi am cam lenevit toata ziua ca vremea a fost asa mohorata incat nu aveam chef de nimic si picioarele imi erau asa de umflate incat a trebuit sa stau mai mult intinsa in pat sa-si revina.

Ma bag acum sa citesc din urma...


28+ Bogdan Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

lorex si mie mi se pare skump sutienul
arwen idem cu pozitia, pana gasesc pozitie de somn..trece cel putin o , offf eu care adormeam in drum spre perna
alicredo eu despre ulei Jonson stiu c anu pateaza ca folosesc eu f des si ca sa nu ramai unsuroasa trucul e urmatoru: faci dus, inchizi apa cand termini (tu esti inca uda) aplici ulei de bebe jonson s masezi zonele care-ti trebuie (eu mai ales burta coapse picioarele cu pielea vesnic uscata) si abia apoi te stergi si asa uleiul intra in piele de cand masezi si surplusu se sterge o data cu apa, nu pateaza ca mai am si prosoape albe printre cele colorate si niciodata nu a ramas nik p prosop aaa sis tiu ca astea jonson sunt ok nu au parabeni sau conservanti sau or avea ceva da nu d-aia rai

30+ Yannis

Mergi la inceput