Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tanaion spune:

La multi ani DDna! La multi ani misele!

Nicolcris si mie mi se par profesionale crucioarele de la baby welt si sunt f usoare pt ca au sasiul din aluminiu.
Modelul acesta imi place:
http://www.babywelt.ro/carucioare-moon/carucior-ping
si are si vrianta 3 in 1. Dar mi se pare atat de scump...

Tana cu Toma (10.11.2001) si 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:


DDna

misele

Acum 31+ cu bb mic si scumpic Arthur

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

cris...nu mai am asa dureri dar cu stomacul stau mai prost...zicea cineva de arsuri...hmmm le experimentez si eu din plin mai ales cand ma pun pe pat....dar mai am asa o senzatie ca de greata amestecata cu aciditate...incerc cu paine prajita covrigei...sa speram sa treaca!o zi frumoasa fetele!

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:



Neatza burtici,


Larisel, merci pt noul capitol pe care speram sa-l umplem numai u vesti bune.

Decenuela, merci pt cafea, buna si calda ca de obicei. In legatura cu pozele, nu mai fi supi ca o sa redevii tu iar boboc dupa ce nasti.

Arwen92, felicitari pt vestile de la eco si pt bebele in grafic. Asteptam pozele cu zestrea.


Mie aseara mi-a fost cam naspa. Cand am urcat sa dormim m-au luat niste contractii, cum spunea si Alexutzzza, cutite in vagin. Ma durea asa tare ca nici sa ma misc nu puteam ca lumea. Am luat un Spasfon si m-am bagat in pat si pe la 12 am reusit sa adorm pe partea dreapta. Acum de dimi am bagat o pastila preventiv ca nu am chef sa experimentez iar durerile. Si mai ales ca morcovelul incepe sa se vada bine de tot dupa ce azi-noapte am visat ca mi se rupsese apa. Si casa mea e inca in satier, nu am spalat nimic pt bebe, camera lui e plina de mobila si lucruri. Sper sa fie doar un vis ca altfel o iau razna pe campii.



Pupici la burtici.

Acum 31+ cu bb mic si scumpic Arthur

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

neata!!!!!!!!!

noi am fost lenesi............


cris dogarel..........imi pare rau ce ati patit.......era nashpa intr-adevar................
bine ca ati trecut peste, si cum s-ar zice ati si invatat din experienta asta ceva.......sa nu mai puneti accent pe decoratiuni ci mai bine sa va ganditi la voi................



LA MULTI ANI DDna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
LA MULTI ANI misele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



fetele imi pare rau ca vi se umfla mainile si picioarele.............

arwen felicitari pt vesti de la echo................

larisel pana cand mai mergi la serici?????



gratiana77...........enjoy home with us..................






poze noi de 32 de sapt..la semnatura.............

Poze
Bea 32+ cu Ivan Matei

Doamne ajuta sa am un bebe sanatos!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Neatza burtici cu arsuri sau fara :P

Nicolcris, eu iau Elevit in fiecare zi! Mi s-a spus sa iau chiar daca am analizele f bune si un fier strong, peste limita!
La inceput nu prea am vrut sa iau ca...mancam fructe la greu, dar la indemnul multor mamici am inceput sa iau, ca unele mi-au spus ca o sa raman fara par si fara dinti in gura (vorba vine..) daca nu iau, altele ca ajuta f mult atat lui bebe cat si mamei, iar unele au continuat sa ia chiar si pe periaoda alaptarii.Toate l-au laudat, oricum..
Am mai avut si eu cate ceva contractii dar nesemnificative, cred ca au fost normale, nici eu nu stau cuminte.

Arwen, pup si eu.Sa stii ca-s fan Rennie ca si eu am arsuri in special seara, iar in ultimele zile parca-s amestecate cu stari de greatza, vorba lu' Bubu. Intr-o zi ma ardea atat de tare pe gat cand inghiteam ca am inceput sa-mi fac probleme ca am rani pe esofag de la atata acid....uff...bine ca mi-a trecut ca vroiam sa fug la doctor!

Cris, Danyela, si eu sunt fan branzeturi de orice fel.
Mananc f des si mai ales cu ceai dimineatza!
sau cu mamaliga seara...e f buna! Sotul meu rade de mine ca mananc toata ziua branza...il disper

Uitati ce-am gasitwww.cosmeticplant.ro/produs/598/Absorbante-pentru-lehuzie---Natracare" target="_blank">aici


25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Uf, am avut si eu ceva mici arsuri dar nu m-au deranjat prea tare. Se spune ca daca ai arsuri ii creste parutul la bebe si cred ca asa e pt ca la eco s-a vazut un pic de parut la bebelina mea.

30+ (Amaris-Stefania)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

buna dimineatza si de la noi

vai, ce bine imi pare ca raman din ce in ce mai multe fete pe acasa si se intensifica pe aici activitatea.

imi pare rau ca avetzi arsuri... eu le tin in frau cu rennie, dar ce ma deranjeaza cel mai tare sunt durerile de coaste. zici ca bebe vrea sa ajunga la gat pai cum sa mai manance mami daca stomacul e cat o nuca acum??? mi-e si frica sa mananc ceva ce-mi place, sa nu depasesc o cantitate care incape acolo, fara sa inceapa sa ma doara...

danyelana, nu-ti face griji de vis, cica e normal sa visam aberatzii in sarcina, ca suntem angoasate maxim...lasa, ca bebe nu tine cont de ce visam noi noaptea. sa treaca

larisel, ai simtit ceva usturimi pe piele inainte sa apara vergeturile? pe mine ma ustura pielea din partea superioara a abdomenului, sub torace asa, pe dedesubt. nu-mi dau seama daca sunt muschii sau pielea; se intampla in special dupa ce stau ceva timp in picioare, zici ca-mi trage de burta /piele cu chingi. nu stiu daca si de data asta mai scap fara vergeturi...am luat si mai mult in greutate decat la prima sarcina

nikole, catalutza, rebiana, plateea, dastefa, vikinga, mai poftiti pe la noi

Cris, 30+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 8 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

uitasem sa schimb semnatura: de azi in 8 saptamani,teoretic si confrom programarii, scoatem puiutza.

Cris, 31+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 8 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arwen92 spune:

DDna
misele
si nu in ultimul rand
miremia
cu si ptr intarziere

26+s cuDarius-Matei Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!!

Mergi la inceput