Abdomen extra-plat / P90 X / SI6 & co. ( 9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

Allure, te rog frumos mai spune o data link-ul de unde iti iei ulei de cocos.
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui SIMONABB

Allure, te rog frumos mai spune o data link-ul de unde iti iei ulei de cocos.
multumesc

Simona



Simona, l-am pus deja pe pagina precedenta
Eu nu il cumpar online, linkul e numai sa-ti arat ce produs anume iau eu. Daca il gasesti de cumparat pe vreun site, nu ezita, e foarte bun.


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.


www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/72157622754103816/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

la ce e bun Carnitine ala si de ce-l luati voi? mi-am cumparat azi, dar ca maimuta, imitandu-va pe voi. acu tre sa ma informez inainte sa-l inghit. :-)) am mai luat si Acai, nush de ce. un impuls sa-mi prelungesc viata.

am inceput Jillian, 20 de minute pe zi, azi fuse a doua zi, primul nivel. ieri m-am si hikinguit, chestie care mi-a facut pofta de mancare la cina (bad bad) si m-a si adormit in timpul filmului 2012 cand se scufunda california in ocean - apocalipsa m-a gasit sforaind, plus ca am mai si dezamagit romantic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

Allure, multumesc
nu stiu de ce a aparut mesajul inca o data. La ora la care a mai fost postat din nou dormeam bustean ...
in fine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Buna dimineata!

Conchita
Beneficii demonstrate prin studii stiintifice
Studiile au confirmat efectul benefic al L-carnitinei pentru organism. Un studiu publicat in numarul din ianuarie 2003 al Jurnalului Nutritia a urmarit efectul L-carnitinei asupra metabolismului femeilor tinere ce efectuau exercitii. Cercetatorii au constatat in grupul de femei ce a primit L-carnitina (0,68 g sau 680 mg zilnic) o diminuare a tesutului gras cu 1,35% dupa 35 de zile, precum si o crestere accelerata a arderii grasimilor, comparat cu grupul de femei care au primit o pilula inerta (placebo).

Pe langa importanta ei in arderea grasimilor, L-carnitina este utila in cresterea performantelor sportive, in boala de inima si chiar si in cadrul tratamentului diverselor cancere. De la descoperirea L-carnitinei in anul 1905 si pana in prezent au fost publicate peste 9000 de studii privind L-carnitina.
Unele studii din 2007 au aratat capacitatea L-carnitinei de a proteja ficatul si nervii periferici.

Este utila si in boala celiaca (celiachie), o afectiune foarte intalnita in ziua de azi, dar slab diagnosticata, produsa de intoleranta la glutenul din cereale.

Este eficienta chiar si in cazul cancerului la san, putand diminua dimensiunea tumorii.

Nu in ultimul rand, L-carnitina are capacitate antioxidanta semnificativa. Prin acest mecanism, L-carnitina netezeste vasele de sange, deteminand relaxarea lor, lucru ce asigura un flux mai bun de nutrienti si oxigen catre organele vitale.


Allure
m-am plictisit la yoga (: este prea lung si prea light pt mine, eu sunt mai din topor, imi plac chestile finute insa asta dureaza mult prea mult. Mi-a placut ca m-am intins cum nu am facut-o de mult...am avut intotdeauna elasticitate fiindca la scoala generala ne-au pus sa facem exercitii in sala de 3 ori pe saptamana...oricum multe pozitii nu le-am putut face ca nu am forta necesara si echilibrul sa stau in maini/cap :-) O sa-l mai fac dar pe bucati.

Lumi
si al meu a facut azi leg&back si si-a dat duhul.A facut cu pauze si a spus ca este criminal!

emaaimee
mananc mult, mai ales acuma ca sunt inainte de ciclu, ma simt prost si mi-e pofta de carbo...aseara am mancat doua porti de paste cu sos pesto!

Caro - de unde ti-ai lat programul de 6 saptamani?

Marina - cum merge bicicleta?

puisorul- ce program de sport faci acum?

Azi fac si eu picioare si spate, daca nu-mi sparg ceva prin casa o sa fie mare lucru (eu stau la bloc si nu am un living mare)
Ma simt rau, trebuie sa-mi vina zilele urmatoare ciclu si-s cu fundul in sus....

Va pup

daca intr-o zi viata iti intoarce spatele...prinde-o de fund!
http://oscarfriends.wordpress.com/

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro

putere...pentru cine crede ca nu mai poate!
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI

http://community.webshots.com/user/Deusphoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Deus, eu am cumparat Slim in 6 de la mama lui de pe beachbody.com, prin intermediari din State: US2me. Acestia practic iti trimit in Europa chestii care nu se vand decat in State sau pt care livrarea e prea scumpa (de ex, comanzi de la Victoria's Secret, de la Gymboree si de la Beachbody, toate se aduna la ei si platesti doar un transport).

Turbo Jam am cumparat de pe ebay.uk.com, a mers mai repede asa si a costat si mai putin, vreo 28 GBP cu totul. Acum as mai vrea sa cumpar TMT, sa vad poate gasesc tot acolo.

Revin cred ca a 3-a oara cu intrebarea, macar zi-mi daca nu vrei sa raspunzi, sa nu cred ca n-ai vazut-o: cata L-Carnitine iei tu? Eu iau cam 2-3 pastile de cate 400 mg pe zi. In prospect scrie ca o pastila pe zi, din ce am citit eu se iau intre 1000 si 2000 mg/zi. tu cat iei? Conchita, tu?

Vad ca vorbiti de flexibilitate. Podul de sus il fac si eu, ma si ridic din el, dar am nevoie de putina incalzire la inceput.

Si in SI6 in programul BurnItUp au cam 10 min de Yoga si Stretching, plus ca mai e rutina separata Slim&Limber de 14 min de stretching.

Duminica am ratat primul si sper ultimul workout din SI6. Am facut sambata si am simtit ca voi cadea din picioare de oboseala, duminica am fost plecata toata ziua, am sarit si am dansat si ce am mai facut ca seara eram moarta. Asa ca am decis ca mai iau o zi pauza, desi luasem deja pauza saptamanala vineri ca am fost la o petrecere. Si m-am gandit ca daca ratez 1 workout din 36 n-o fi foc. Si asa a fost. Are dreptate tipa aia: listen to your body, aseara, dupa pauza de duminica, am lucrat f intens si frumos, m-am simtit bine.

Allure, am vazut pozele, esti tare, ce sa mai. Ce faci cu uleiul de cocos? Il mananci, il dai pe piele, pe par, ce faci cu el?

Luminita, ma distreaza de mor cand aud de olteanul tau.

Inteleg ca multe avem olteni pe acasa. Al meu e numai pe jumatate, da' buna si aia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Deus, eu am cumparat Slim in 6 de la mama lui de pe beachbody.com, prin intermediari din State: US2me. Acestia practic iti trimit in Europa chestii care nu se vand decat in State sau pt care livrarea e prea scumpa (de ex, comanzi de la Victoria's Secret, de la Gymboree si de la Beachbody, toate se aduna la ei si platesti doar un transport).

Turbo Jam am cumparat de pe ebay.uk.com, a mers mai repede asa si a costat si mai putin, vreo 28 GBP cu totul. Acum as mai vrea sa cumpar TMT, sa vad poate gasesc tot acolo.

Revin cred ca a 3-a oara cu intrebarea, macar zi-mi daca nu vrei sa raspunzi, sa nu cred ca n-ai vazut-o: cata L-Carnitine iei tu? Eu iau cam 2-3 pastile de cate 400 mg pe zi. In prospect scrie ca o pastila pe zi, din ce am citit eu se iau intre 1000 si 2000 mg/zi. tu cat iei? Conchita, tu?

Vad ca vorbiti de flexibilitate. Podul de sus il fac si eu, ma si ridic din el, dar am nevoie de putina incalzire la inceput.

Si in SI6 in programul BurnItUp au cam 10 min de Yoga si Stretching, plus ca mai e rutina separata Slim&Limber de 14 min de stretching.

Duminica am ratat primul si sper ultimul workout din SI6. Am facut sambata si am simtit ca voi cadea din picioare de oboseala, duminica am fost plecata toata ziua, am sarit si am dansat si ce am mai facut ca seara eram moarta. Asa ca am decis ca mai iau o zi pauza, desi luasem deja pauza saptamanala vineri ca am fost la o petrecere. Si m-am gandit ca daca ratez 1 workout din 36 n-o fi foc. Si asa a fost. Are dreptate tipa aia: listen to your body, aseara, dupa pauza de duminica, am lucrat f intens si frumos, m-am simtit bine.

Allure, am vazut pozele, esti tare, ce sa mai. Ce faci cu uleiul de cocos? Il mananci, il dai pe piele, pe par, ce faci cu el?

Luminita, ma distreaza de mor cand aud de olteanul tau.

Inteleg ca multe avem olteni pe acasa. Al meu e numai pe jumatate, da' buna si aia.

Caro



mii de scuze ca nu ti-am raspuns! eu doar in zilele in care fac sport beau cu 30 min inainte de efort 7 ml de L-Carnitine de 35.000 mg si dimineata la fel 7 ml.


daca intr-o zi viata iti intoarce spatele...prinde-o de fund!
http://oscarfriends.wordpress.com/

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro

putere...pentru cine crede ca nu mai poate!
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI

http://community.webshots.com/user/Deusphoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Bei 14 ml pe zi, cate mg in echivalent?

Cei 35,000 mg sunt pe 100ml sau la cat volum de solutie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Fetelor dau buzna, cioc, cioc:)) dar sunt disperata,mai bine zis intepenita:((

Eu am mai facut p90x inainte, numai ca am luat o pauza de cateva luni si ieri am reusit sa ma mobilizez sa incep din nou.
In paranteza fie spus programul a avut mari rezultate la mine, am luat in sarcina 27 de kilograme pe care le-am dat jos in vreo 9 luni, anyway cu p90x, rezultatele au fost vizibile mai ales la abdomen si picioare, mai am un pic de burtica pe care tb sa o lucrez...

Problema este ca mi-am sucit ceva aseara, la chest and back, cand faceam flotarile alea cu picioarele pe scaune, am simtit cu pocneste ceva in omoplatul drept si acum sunt intepenita de umar, gat, chiar si mana. Nu am putut dormi de dureri azi noapte, nu pot sa ridic copilul, ma doare ingrozitor. Ati patit vreuna din voi asa ceva? Sa continuu (in seara asta ar tb sa fac plyometrics), sa merg la medic??

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Baby Gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Miereamara, trebuie sa mai ai rabdare cateva ore sa apara Allure. Cred ca ea te poate ajuta, ca ea cam cu asa ceva se ocupa.

Eu personal cred ca trebuie sa mergi la medic!

Mergi la inceput