Abdomen extra-plat / P90 X / SI6 & co. ( 9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

vin si eu sa raportez pe ziua de azi cele 2 ore de sport

Ultimate-ul cu Billy 1 ora...daca flotarile lu' Tony nu m-au terminat de tot ieri, apoi Ultimate-ul m-a aranjat total:)))..pieptul meu este cu adevarat in flacari acum..de spate nu mai zic nimic ca ala nu mai exista saracul

Kenpo X cap coada...asta mi-a placut la nebunie..e usor, dar am transpirat ca dracu..foarte multe lovituri de karate, super

m-a chinuit un pic streching ul de la inceput..aia cu pozitia broastei nu prea mi-a reusit exact cum ar trebui, dar mi-am dat silinta si m-am cracanat pana am simtit durere..vad ca nu am nimic, nu am rupt nimic pe acolo

aia cu pigeon-ul mi-a cam iesit..nu-s asa varza la flexibilitate cum credeam eu..

acum il astept pe oltean de la munca sa il hranesc, il las sa iau pauza 1 ora jum-2 si apoi P90X scrie pe muschii lui acoperiti de sunca


"Where I am today is where my mind put me, and where I am tomorrow is where my mind puts me.If your mind can take it, I know your body can take it."- Billy Blanks


Me, me, me
http://picasaweb.google.com/jasmine24/TaeBoGirlAdicaEu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Ce activitate aici la voi!!!
Mai, eu nu am putut sa dorm azinoapte de la durerile provocate de antrenamentul de ieri. Inca ma mai doare pe la coaste si fundul.Si a fost asa ..antrenament de relaxare..cica.Azi pauza totala. Dar voi sa nu faceti ca mine..

Margelute

Elena & Denisa
NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

raportez una bucata Core Synergistics terminata cu brio...am avut o lene infernala in dimineata asta... era cit pe ce sa zic "las pe maine!" dar m-am mobilizat si bine am facut!

Luminita, cred ca te referi la "kenpo stretch"...pigeon e mai al naibii! ti-ai petrecut si miinile dupa cap?

by the way, la asta aveti curaj sa va bagati? se cheama "Scorpion pose"
http://imagealchemy.org/sites/asia06/photos/bali/DSCN3924.JPG
eu pot dar aproape de perete momentan, ca fata din poza, ca mi-e frica sa nu cad

ce-mi place!!! metoda provocarii functioneaza: Luminita a trecut de la "no way! nu e pt mine, nu pot sa fac, nu sint flexibila" la "o sa incerc, nu e chiar asa de rau, pot si eu aia si ailalta!" he he heee!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.


www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/72157622754103816/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

ma gandesc ca s-o numi kenpo strech cum zici tu..la mine acolo scrie kenpo X si de aia am zis asa..mainile dupa cap nu mi le-am petrecut inca..usor,usor cu baby steps

oricum sa stii ca vreau sa incerc yoga, chiar daca o sa fiu de rasul lumii la cat o sa ma strofoc, dar eu o sa incerc..cu multa rabdare si practica o sa ajung probabil sa iubesc yoga, chiar daca acum o privesc ca pe un film horror

am incercat sa fac podul..puteam sa il fac de jos candva..acum nu mi-a iesit..clar incep sa ma babesc

momentan imi ies pozitiile alea mai usoare ..porumbelul fara maini dupa cap, lumanare si asta mai pot sa o fac
http://www.health-and-fitness-journal.com/yoga%20back%20streach.jpg

si asta
http://z.about.com/d/yoga/1/5/0/2/dog.jpg

sunt mic copil pe langa tine asta e cert




stii ce nu mi-a iesit de nicio culoare la kenpo?? uite chestia asta care incepe la minutul 8...mai de nicio culoare nu pot sa fac asta..dar delocccccc
adica m-am chinuit eu acolo, dar mana mea era undeva la genunchi..jalnic..si la faza cu atinsul labei piciorului cu mana..ehe, eu-s undeva mai jos de genunchi cu mana pentru moment...deci, mic copil




"Where I am today is where my mind put me, and where I am tomorrow is where my mind puts me.If your mind can take it, I know your body can take it."- Billy Blanks


Me, me, me
http://picasaweb.google.com/jasmine24/TaeBoGirlAdicaEu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

Allure, te rog frumos mai spune o data link-ul de unde iti iei ulei de cocos.
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Luminita, my bad..ai dreptate. Stretch-ul ala se cheama Pigeon (sau ii mai zice Tony "kenpo stretch")...eu ma gindeam la King Pigeon care e varianta cu miinile dupa cap...aia nu-mi iese nici mie. Iar programul este Kenpo X.

ce faci tu se cheama "plough" si "downward dog" (linkurile puse)
cind faci "downward dog" sa ai si miinile si talpile "plantate" la sol complet (calcaiul atinge podeaua)...daca simti nevoia sa te ridici pe virfuri, inseamna ca ai "tight calfs" (muschii gambei tensionati)

nici eu nu pot sa-mi ating laba piciorului la anumite exercitii, ca am picioare lungi si nu-mi ajung miinile
e ok. apuci gamba in schimb.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.


www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/72157622754103816/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui SIMONABB

Allure, te rog frumos mai spune o data link-ul de unde iti iei ulei de cocos.
multumesc

Simona



Simona eu il cumpar de la un magazin de aici. uite asta e:

http://www.advantagehealthmatters.com/product_list.asp?vend=11&cat=86

garantat foarte bun!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.


www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/72157622754103816/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns z333 spune:

ehe..tu ai picioarele lungi, dar eu nu le am lungi si tot nu ajung la ele,nici la gamba de multe ori

acuma sa va zic ca a facut al meu Chest&Shoulders&Triceps...doamne,cu ce pofta am putut sa rad-:))..conditie fizica mai proasta ca la el nu am vazut..daca a facut jumatate de ora din tot antrenamentul e bine..dar nu cred..sa mai zic si ce fata a facut la flotarile alea cu bataie-:))..a zis ca Tony nu e sanatos la cap sa il puna sa faca asa ceva..
pe alea nici eu nu cred ca le pot face si nici pe alea intr-o mana..eu totusi nu=s ca el sa abandonez, eu imi dau silinta chiar daca iese o bulibaseala totala



"Where I am today is where my mind put me, and where I am tomorrow is where my mind puts me.If your mind can take it, I know your body can take it."- Billy Blanks


Me, me, me
http://picasaweb.google.com/jasmine24/TaeBoGirlAdicaEu#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

he heee..."flying push-ups"...sint imposibile! daca te uiti cu atentie, Tony zboara pur si simplu



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.


www.youtube.com/watch?v=fbwO7RAfwS4&feature=related/" target="_blank">my target :)

www.flickr.com/photos/42726167@N06/sets/72157622754103816/" target="_blank">halfway there

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

buna.
wow, ce buzz mare aici. si mai sportiste va gasii
Allure, moama ce alura ai doresc si eu. serios ca se cunoaste mult. poate ma incumet si io. moama, mai am sanse cred k pot face podul inca si din picioare. si fac si sfoara
nu am abandonat. am ajuns la 63.5kg aprox(cantar mecanic,deh).am fost racita vreo luna si am cam stagnat. nu am facut sport mai deloc, am fost cam leguma. m-am mentinut. as vrea sa ajung la 60kg. nu ma grabesc sa le slabesc fulger. reluat sportul de 3 ori pe sapt.
BMI 20, vreu si io, dap la 60 de kg de abia.
Deus, parca ajunsei la 57kg. sau erau doar deshidratata, nu mai tin minte si mie imi pare ca papi cam putin, ai grija. eu mananc bine, min 1400 cal aprox. din toate: proteine lean, carbohidrati oleaginoase& uleiuri sanatoase( la salate,etc.),fructe, legume& lactate. nu ma privez de vreo grupa alim.
scuze ca vin rar, nu prea am timp.

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput