Fulgusori (169) - Hai Arcadia!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

Va multumesc pt sus#355;inere.. de acceptat am acceptat ca asa trebuie sa fie.. orice o sa fie in viitor eu tot pe buburuza mea o iubesc cel mai mult.. de plâns nu mai am lacrimi.. si nu vreau sa mai plang. Buburuza mea este un ingeras si e mai bine decât noi.. Ea nu are nici o gre#351;eal#259;.. m#259; rog in fiecare zi sa fiu destul de buna ca sa ajung si eu la ea si acolo nimeni si nimic nu ne poate desp#259;r#355;i... Mi- e frica de ceva: când o sa mai am un copil cum o sa- l iubesc ca pe ea??? Nu pot.. o sa fie altfel.. ea întotdeauna o sa fie cea mai important#259;.. nu m#259; izolez.. trebuie sa tr#259;im.. Via#355;a e ASA cum e si nimic nu se întâmpla f#259;r#259; motiv.. Fata mea s- a n#259;scut in luna cea mai Sfânta din islam: in ramadan si ne- a p#259;r#259;sit între- o noapte Sfânta pt noi musulmanii.. sunt al#259;turi de voi in continuare chiar dac#259; nu mai scriu pea des.. felicit#259;ri pt noile mamici si fulgusorii lor si curaj pt viitoarele..noi femeile suntem norocoase cu adevarat pt k avem dreptul la un miracol: avem dreptul sa simtim cea Mai mare bucurie si dragoste si sa dam viata..

Alexa, mami de Maryam buburuza (17.09.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

romanitza...da la nunta ta era gagiul ala misto care e intr-o formatie...care imi place...dar nu imi amintesc cum ii zicea...deci...TIPUL ALA...care seamana cu tine....E FRATELE TAU???????????


37+
A.M.R. 3-
D.P.N.=8 dec.09
www.onetruemedia.com/shared?p=9ad5ae9b3ca4bc15b58524&skin_id=601" target="_blank">wedding day


ASA.....JUKE BOX...


37+
A.M.R. 3-
D.P.N.=8 dec.09
www.onetruemedia.com/shared?p=9ad5ae9b3ca4bc15b58524&skin_id=601" target="_blank">wedding day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou

Va multumesc pt sus#355;inere.. de acceptat am acceptat ca asa trebuie sa fie.. orice o sa fie in viitor eu tot pe buburuza mea o iubesc cel mai mult.. de plâns nu mai am lacrimi.. si nu vreau sa mai plang. Buburuza mea este un ingeras si e mai bine decât noi.. Ea nu are nici o gre#351;eal#259;.. m#259; rog in fiecare zi sa fiu destul de buna ca sa ajung si eu la ea si acolo nimeni si nimic nu ne poate desp#259;r#355;i... Mi- e frica de ceva: când o sa mai am un copil cum o sa- l iubesc ca pe ea??? Nu pot.. o sa fie altfel.. ea întotdeauna o sa fie cea mai important#259;.. nu m#259; izolez.. trebuie sa tr#259;im.. Via#355;a e ASA cum e si nimic nu se întâmpla f#259;r#259; motiv.. Fata mea s- a n#259;scut in luna cea mai Sfânta din islam: in ramadan si ne- a p#259;r#259;sit între- o noapte Sfânta pt noi musulmanii.. sunt al#259;turi de voi in continuare chiar dac#259; nu mai scriu pea des.. felicit#259;ri pt noile mamici si fulgusorii lor si curaj pt viitoarele..noi femeile suntem norocoase cu adevarat pt k avem dreptul la un miracol: avem dreptul sa simtim cea Mai mare bucurie si dragoste si sa dam viata..

Alexa, mami de Maryam buburuza (17.09.2009)

....imi pare rau....crede-ma....nush...ma dor cuvintele tale...le simt in suflet....le traiesc prin tine...numai cat te citesc...ALEXA...daca ai ID de messenger...te rog lasa-mi-l pe PM nu as vrea sa te ,,pierd,,....as mai vrea sa vorbesc cu tine...multi ani de acum incolo...IMI TOT VINE SA IMI CER IERTARE...ASTA IMI VINE


37+
A.M.R. 3-
D.P.N.=8 dec.09
www.onetruemedia.com/shared?p=9ad5ae9b3ca4bc15b58524&skin_id=601" target="_blank">wedding day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

dymomo77 multumesc. Deci CBC sunt seriosi. Asa am banuit si eu ca nu degeaba au 10.000 de clienti.

My_Lady0091 m-a distrat mesajul tau. Noi o sa fim "happy birthday" si tu, saraca... Chiar mi-au placut emoticoanele folosite pt tine. Nu-i nimic ca si pe mine si pe Simionette ne paste o data pe amandoua, poate o mica diferenta de zile.

Ramonika, Cosminik la Bucuresti, o cezariana costa intre 1000-1500lei, anestezistul 150-300lei, neonatolog 100-250lei. Depinde de spital, medic si de actualizarea preturilor. Eu zic ca 1000 lei e super ok. 500lei e prea putin si s-ar putea sa te "taxeze". Dar am auzit si cazuri cand au dat 500lei. O vecina de a mea, a dat doar atat. E drept ca sunt foarte saraci, si se si vede dupa imbracaminte. Probabil ca de aia nici dr nu a spus nimic.

dienutze multumesc. Oricum arat ca Yogi. Se putea si mai rau. Sa mai vedem peste 3 saptamani.

Andrecluj nasti de ziua mea, care va-sa-zica. Super! O sa iasa o hilizita ca mine.

Romanitza_31 si eu imi faceam griji din cauza colului lung. La ultima eco (35s2z), a iesit ca as avea un colde 32_33mm. EU stiu ca daca l-as masura transvaginal ar fi cam de 37-39mm. Am verificat de 2 ori. Sa nu uitam ca Simina, cu cateva zile inainte de nastere avea colul lung si inchis si brusc s-a rupt apa. Asa ca nu te speria ca ajungi la 40+. O sa vezi ca si noi, in saptamana 39, fugim la dr.

36+ moi si Cezara Maria
AMR 3+ saptamani pana la intalnirea cu Baby Boom.

Poze recente, la 36 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

'elo burtici & mamici!

incerc si eu cateva raspunsuri...macar cele in care ma regasesc cat de cat!

simo', pup si eu viitoarea soacra cu 3 nurori!

dankutza, eu nu am avut pb la recoltare sau la transport cu CBC (cel putin nu am fost anuntata deocamdata )...a sunat iubi la nr acela de pe cutie, a dat mesaj (a doua zi dupa ce am nascut) si au fost foarte expeditivi, au venit, au luat "marfa" de la dna dr si din cate stiu, rezultatul il primimi cam in 3 saptamani. Daca e totul ok, primesti raspuns favorabil si factura ...daca nu...primesti numai raspuns ca celulele nu sunt corespunzatoare...deci, rezultat negativ...

floricelu' - nu te mai stresa cu masuratorile, ca o sa ai destul stres cand o iesi Maria afara....sa vezi atunci stres daca va lua mai lent in greutate, cum e Raru' meu (deh, puturos la mancare, ca tac'su )

stephy - pe mine m-ai omis ...da' nu-i bai, ca nici eu nu-ti zisai LMA pt Stefita..la timp

lavi' si o cubitza mica cica...de la Rari al meu catre Rareshu' tau ....(asa mi-a transmis el..ce sa fac )

Camy, Raru' meu mai are momente cand adoarme ca broscuta, pe piept, in dreptul inimii (mai ales noaptea, cand e ma-sa adormita si ii e prea lene sa-l duca in pat, dar..vb ta...neaparat la el in pat!..deocamdata al meu vad ca nu face figuri cand il pun in pat....e drept ca nu l-am luat de multe ori cu noi in patul mare..dar...mor de dragul lui cand doarme asa )...hai, suuces sa il dezvatati de dormitul cu voi!

cosmynik, nu e nici o problema daca dai dupa operatie...oricum inainte e foarte posibil sa nu primeasca...al meu a vrut sa-i dea rezidentei dr mele, care a fsot mana a2a si care toata ziua inainte sa nasc mi-a suflat in fund ..venea din jumate in jumate d eora la mine, sa vada cum imi e....si apoi, dupa operatie, cand nu venea dna dr..o trimitea pe ea...deci, singurul om caruia tb sa-i dai inainte si caruia ii dai tu, e anestezistul. La ce spital nasti?

Cuscrelu, ne mai intalnim prin zona, da?

MyLady, Romanitza - pt raceala, ceai de lamaie cu miere (lamaie stoarsa in apa fiarta )...la greu!

RamonC, Ramonik, Ancutz, Dana n., siminelu', Lumi_richard, laurairina, LauraG, ionela, Miramar, monis, betty, miany, suzyca, si tot restul gastii -

alexa - sunteti in gandul meu!

si nu in ultimul rand, fellicitari proaspetelor mamici zuza_zuzi, Jay, Monica9 si pumnii stransi pentru Arcadia!

Pirelia, A_driana???

wow...ce m-am mai placintit...ca-n vremurile bune .....gata, ca acu' se trezeste papuselul meu si iar ma ia de noua

_
Krelia, mami de printes Rares-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:


HAI ARCADIA



KRELIA...SARU-MANA, MI-AM LUAT DEJA O LAMAIE



37+
A.M.R. 3-
D.P.N.=8 dec.09
www.onetruemedia.com/shared?p=9ad5ae9b3ca4bc15b58524&skin_id=601" target="_blank">wedding day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

romanitza...da la nunta ta era gagiul ala misto care e intr-o formatie...care imi place...dar nu imi amintesc cum ii zicea...deci...TIPUL ALA...care seamana cu tine....E FRATELE TAU???????????

ASA.....JUKE BOX...



ntz ntz ntz...nu esti atenta deloc....
1. tipul ala este in pozele lui Raluci_b si este nasul ei
2. care-i romanitza??????.....poate ramonika

vezi ca data viitoare te penalizez

fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

romanitza...da la nunta ta era gagiul ala misto care e intr-o formatie...care imi place...dar nu imi amintesc cum ii zicea...deci...TIPUL ALA...care seamana cu tine....E FRATELE TAU???????????

ASA.....JUKE BOX...



ntz ntz ntz...nu esti atenta deloc....
1. tipul ala este in pozele lui Raluci_b si este nasul ei
2. care-i romanitza??????.....poate ramonika

vezi ca data viitoare te penalizez

fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

ba sunt!!!!!!eu l-am vazut in pozele romanitzei_31, romanitza ungureanu....intra si tu de te uita...eu acolo l-am vazutm-am uitat de 2 ori...pt ca stiu ca mai incurc lumea deobicei


37+
A.M.R. 3-
D.P.N.=8 dec.09
www.onetruemedia.com/shared?p=9ad5ae9b3ca4bc15b58524&skin_id=601" target="_blank">wedding day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Romanitza_31 spune:

Krelia, multumesc, ceai cu lamaie multe multa ....!!!
Dankutza, asa sa fie..sa nu stau peste 40, exact grija asta imi lipsea dupa morcovul cu nasterea naturala ca mai stau si pana la 42!Adevarul e ca eu nu dau nici un semn, nu am nici o durere, nici o contractie , nimic frate
My_lady, pe Jukebox i-am avut la nunta ca si formatie si atat (adica nu suntem rude).

37+
POZE + JUSTIN DAMIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmynik spune:

Krelia, la Spiatalul Sf. Pantelimon nasc...Multumesc tare mult pentru informatii...Chiar nu prea aveam idee cum se procedeaza...
Cosmina, sapt 36

Mergi la inceput