Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (52)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

cris.dogarel pai dak raspunsul lor e ca fac ce vor pe proprietatea lor, ce rost mai are sa le mai explici? mai mult te pui rau cu ei, eu de regula (asta cand nu am kef de scandal si cau scandalu sunt tare in gura cu necunoscutii nu cu oamenii pe care stiu ca treb sa ii mai vad apoi la fatza ) incerc sa ma fac frate cu draq si strecor apoi o vorba gen "bai ce oameni de nimic aia care fac nu stiu ce..." (adik bat saua sa priceapa iapa) sau bag la gluma moama ce-mi venea sa va strang de gat si sa va dau foc la casa cand ati facut....si daca fac fetze aaa nu de alta dar banuiam ca va distrati grozav/ ca va super renovati casa (depinde de subj in cauza) si va invidiam ...Sper sa fie de folos

30+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanaion spune:

Lilyca nu desfcusem din punga sacul de dormit, dar acum m-am uitat atenta. Mie mi se pare usor de imbracat pt ca se desface fermoarul de sus pana jos si la manute intr-adevar par mici deschizaturile, dar si bebeii au manutele subtiri, nu cred ca e o problema.

Tana cu Toma (10.11.2001) si 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

Mamik la primul copil, il gaseshte cu mainile in kk, manjit pe fata si fericit. Tzipa, ia copilul pe sus si merge la spital sa ii faca spalaturi gastrice, cheama firma de dezinfectie, arde hainutzele de pe el si lenjeria de pat....

Aceeasi mamika la bb2: il vede la fel, in timp ce face mancare; il striga pe frati-su' sa mearga sa-i ia pampersu' din maini si sa-l spele pe fata....

Aceeasi mamika la bb 3: " Asa, mami, lasa sa ai noroc mult in viatza"

nu datzi cu oua, mie mi se pare haios....

Cris, 30+cu Ema si Ana(2003)
poze



F f tare nu e prea departe de adevar

Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

HELP! vreau sa vad pozele lui larisel si nu reusesc... merge si netul bine, calc are toate programele,,, ce sa fie?!

35+ cu Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
primele poze
poze burtica
toate pozele

AMR ....5 SAPTAMANI... NUMAI DUMNEZEU STIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Lillyka, nu merg cu altcineva pentru ca am ceva probleme cu un rinichi si nu pot sta foarte mult in picioare, trebuie sa fiu cu masina sa pot pleca atunci cand obosesc, adica tre sa fiu cu sotul, eu nu conduc. Si el se implica destul de mult, ne consultam in toate, asa ca nu stiu cat m-ar ajuta sa vad numai eu chestiile pe acolo. Si e foarte departe de mine targul. Am vazut ca o sa fie intre 3-6 dec la Romexpo alt targ, o sa mergem acolo, ca nu-i graba asa mare
Larisel, sunt superbe lucrusoarele luate, ca de obicei
Ratusca.mica, imi pare tare rau de inelus. L-am ratacit si eu o data pe al meu, noroc ca era in casa, l-am cautat de mi-au iesit okii si eram terminata de suparare. O sa primesti cu siguranta altul frumusel
Onitza, nu inteleg de ce trebuie sa faci analize daca ai Rh pozitiv. Nu poti sa faci anticorpi impotriva a ceva ce nu exista(Rh negativ la sot, si eventual la copil, inseamna ca nu are un antigen de suprafata pe celulele din sange, eu asa stiu) Felicitari pentru intrarea in trim III
Andrelina, am fost si eu in Europa si mi-am luat lucruri pentru spital si cate ceva pt bebe, am plecat cu o impresie buna de acolo, lucruri foarte frumoase, din bumbac 100% si la preturi mult mai mici decat in magazine unde se profita la maxim de faptul ca esti in stare sa faci orice si sa dai oricat pentru puiul tau

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Buna fetelor, nu v-am mai "vazut" de trei capitole..
So, nepotelul meu a trecut cu bine peste interventia chirurgicala.Deja e externat si probabil right now se plimba prin zoo de la berlin. Abia astept sa vina acasa!

Ieri am fost la eco, dar am a vut o mare dezamagire si am tras un bocet sanatos cand am ajuns acasa.
Stiti si voi cat de mult astepti urmatoarea ecografie ca sa-ti mai vezi bebele, sa vezi cum a mai crescut si cum s-a transformat..
Ei bine, abia asteptam...am vrut 3D, sa vad si eu mai bine cu cine seamana si mi s-a spus sa ma programez in maternitate ca acolo au un aparat mai bun.
Obisnuita fiind sa merg la cabinetul particular, unde ai conditii bune, ecran mare in fata ochilor unde poti urmari ecografia, medicul e mai relaxat...sa innebunesc nu alta cand mi-am dat seama ca n-am ecran sa vad si eu ce vede dc...asa ca mi-am sucit gatul si toracele cat am putut eu de mult ca sa trag cu ochiul la monitor.am iesit stramba de-acolo, ca sa nu mai spun ca fata mea statea cu manutzele in fatza si nu s-a putut vedea mare lucru
in plus si dc era mult mai stresata si mai irascibila ca m-a cam repezit..mi-a spus ca am innebunit-o cu 3D-ul, ca nu poate vedea nimic ca bb sta cu mainile in fata..etc
unde la inceput imi recomanda sa nasc natural...de data asta sa infoiat ca ce tot intreb...vreau sa nasc natural??? pe un ton din ala, stiti voi, care nu ne place noua, gravidutzelor sensibile si asa cu nervii la pamant din cauza de hormoni nebuni.
...si i-am raspuns mai mult speriata de atitudinea ei: "NU!"
ei, ma rog...au fost mai multe faze dar nu are rost sa ma intind aici..
Si ca un "happy end" cand am aj cu CD-ul acasa, la sotz...care abia astepta sa vada si el un filmulet cu odrasla lui...surpriza! nici un filmulet...doar 6 poze 3D din care trei sunt cu putzulik fetei si 3 cu fatza...acoperita de maini....am certat-o ca nu a fost de treaba sa ne arate fatza.
E prima cearta intre noi doua
So, m-am pus pe bocit...inca nu mi-a trecut supararea...de asta cred ca va povestesc..ca ma mai descrc...uff..
imi vine sa ma duc o tura, doar pt un eco la alt medic numai s-o vad pe bebelina.

aa..am uitat, am vrut sa discut despre concediul prenatal dar mi-a taiat-o scurt: "la 32 saptamani, altceva?"

25+

www.flickr.com/photos/44547000@N05/?saved=1" target="_blank">lorex, mamica in devenire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sagetutza spune:

lorex e vb despre dr de fam sau gine? si al meu gine toit asa abia sapt viitoare, adik de poimaine in colo ma lasa sa bag prenatal, dar eu fata cuminte/cu minte ce sunt m-am dus la medicul de familie si mi-am luat prenatal.
insanatosire grabnica nepotelului...


32+ Nicola-Teodora (deocamdata... mai negociem...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Mai am niste intrebari pt voi...sper sa nu le uit in timp ce tastez :))

1. ce dimensiuni v-ati facut scutecelele din finet??
2....aaaam...
3..a!!! mi-am amintit! la 2 ma intrebam oare nu dauneaza dezvoltarii creierului fatului undele astea wireles..de la laptop, stand cu el in brate...stiu ca sunt ca niste radiatii si nu-i prea sanatos!
voi ce credeti?
iar la 3 - era...a! daca ai lapte la san, si il pui intr-un biberon, pentru la nopate cand, ai vrea sa se ridice sotul sa se duca o tura la bebe sa-l hraneasca in timp ce tu dormi...e posibil?
I mean...cat poate sta laptele de mama la temperatura camerei??

25+

www.flickr.com/photos/44547000@N05/?saved=1" target="_blank">lorex, mamica in devenire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui sagetutza

lorex e vb despre dr de fam sau gine? si al meu gine toit asa abia sapt viitoare, adik de poimaine in colo ma lasa sa bag prenatal, dar eu fata cuminte/cu minte ce sunt m-am dus la medicul de familie si mi-am luat prenatal.
insanatosire grabnica nepotelului...


32+ Nicola-Teodora (deocamdata... mai negociem...)

Multumesc din suflet!

E vb de ginecolog...dar sa nu crezi ca nu m-am gandit si eu la faza cu med de fam..
si cred ca asa o sa fac...pt ca eu as vrea sa intru in concediu inaintea sarbatorilor de iarna, adica aprox pe 20 dec
daca ar fi dupa gin, ar trebui sa intru pe 5 ianuarie
ce rost are sa-mi car burta de sarbatori la serviciu? cand pot sta f bine acasa, linistita, odihnita, sa umblu dp cadouri, si asta doar cu o parafa de la ea. Mare lucru..


25+

www.flickr.com/photos/44547000@N05/?saved=1" target="_blank">lorex, mamica in devenire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

miremiaaaaaaaa
mersi mult de link



andrelina ce frumusica estu tu...si burtica......superba!!!!!!!!!!!!



aaaaaaaaa...................


nu mai stiu

asa de repede scrieti
si asa de multe...............incat eu nu pot tine pasul.....nici chiar stand acasa...............................

ooooof offffffffff



am arsuri la stomac.........am mancat ceapa:))))

Poze
Bea 32+ cu Ivan Matei

Doamne ajuta sa am un bebe sanatos!!!!!!!!!!

Mergi la inceput