Mamici de Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Hello... capitol nou! Am nr de mobil, prin alte cunostinte...nu direct de la el si motivul pt care nu l-am sunat a fost pt ca nu cred ca e dopul...

Am mai pus poze cu burtica si cu hainutele cumparate... camasile de alaptat.

35+ cu Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
primele poze
poze burtica
toate pozele

AMR ....5 SAPTAMANI... NUMAI DUMNEZEU STIE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:



LA MULTI ANI SARA DE MARIUCASARA,sa fii sanatoasa si sa bucuri pe mami si tati

Andreea 26+ -Alexandra Elena si Mario Andrei 16.08.2005
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

andre_lina...suuuper burtica...si achizitiile

Andreea 26+ -Alexandra Elena si Mario Andrei 16.08.2005
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

De vreo doua ore va tot alerg si nu reusesc sa citesc tot. Acum ati schimbat si capitolul si eu nu mai termin.


Sagetutza, merci pt noul capitol.


Larisel, am vazut minunile pe care le-ai cumparat si am ramas impresionata. Sunt super de super Sa le poarte printzesele sanatoase si sunt sigure ca vor fi niste frumoase cu ele. Asa cum au zis si fetele, ma impresionezi cat poti fi de organizata si de calma. Eu ma stresez din orice si desi uneori incerc sa relativizez lucrurile nu-mi iese mereu.

Andre_lina, speram sa fie totul bine.

Alexutzzza, daca nu aveam deja carutul sigur acum as fi stiut ce sa cumpar. Prezentare ta de la targ a fost mai mult decat profesionala. Spor la cumparaturi in continuare.


Pupici la burtici.

Acum 30+ cu bb mic si scumpic Arthur

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

lilyk nu e obligatoriu sa-ti curga colostru, la mine s-a intamplat accidental, stateam pe canapea cu sotzul si a incaput sa ma gadile eu am ripostat am inceput sa il ciupesc si m-a ciupit si el de un sfarc si pac am vazut lapticu pe tricou si cand am apasat un pic pe sfarc s-a umplut tot de bruboane da nu am mai muls nimic, deci nu e obligatoriu sa dea pe afara, dar ai si apoi in sarcina sensibilitatile astea la san vin si trec.
Tanaion merci mult de link, cautam si eu dar uite pe asta nu l-am gasit nu stiu cum gasisem numa unu fragil tare la vro 195 d lei, asta dat de tine merita vazut, merci si vad ca e din lemn nu din PFL sau alte prostii si e ok la pretz, poate mai facem ceva economie
cris.dogarel inteleg perfect ce zici si stiu cat de "inconstiente" iti parem eu si alicredo, am auzit povestea de la prietena mea de mai multe ori si stiu ce inseamna , da-ti seama ca dak am un copil care mi se scoala noaptea pan la 3 ani ca vrea papa un alta o sa-mi "treaca" si mie, dar acum vreau sa sper...

30+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

cris.dogarel... de noi e mai usor acum,la bb2... nebuna si panicoasa am fost cat incape la bb1... rad singura cand imi amintesc ... totul trebuia sa fie "ca la carte"... ... acum sunt incomparabil mai calma (dar nu sustin ca as fi prea normala ); mama a zis ca ea spera sa nu mai fiu la fel de exagerata si acum...data trecuta zicea si fostul sot ca imi arunca pe geam cartile...... ma mir ca nu am innebunit de tot ... de asta acum nu ma bag la sfaturi multe, ca stiu ca orice mamica simte si face instinctiv ce este mai bine pt puiul ei... iar eu am facut parte din categoria :nu faceti ca mine,ca va dilimandriti! eram maniaca :tel peste tel la dr,cantarit,masurat,analize,sterilizare,program la ore fixe,gimnastica si mancarea bb1 se facea dupa carte...... fetele,ca am filosofat destul...

mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 32+ www.flickr.com/photos/43575800@N02/?saved=1" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

lilyk nu e obligatoriu sa-ti curga colostru, la mine s-a intamplat accidental, stateam pe canapea cu sotzul si a incaput sa ma gadile eu am ripostat am inceput sa il ciupesc si m-a ciupit si el de un sfarc si pac am vazut lapticu pe tricou si cand am apasat un pic pe sfarc s-a umplut tot de bruboane da nu am mai muls nimic, deci nu e obligatoriu sa dea pe afara, dar ai si apoi in sarcina sensibilitatile astea la san vin si trec.
Tanaion merci mult de link, cautam si eu dar uite pe asta nu l-am gasit nu stiu cum gasisem numa unu fragil tare la vro 195 d lei, asta dat de tine merita vazut, merci si vad ca e din lemn nu din PFL sau alte prostii si e ok la pretz, poate mai facem ceva economie
cris.dogarel inteleg perfect ce zici si stiu cat de "inconstiente" iti parem eu si alicredo, am auzit povestea de la prietena mea de mai multe ori si stiu ce inseamna , da-ti seama ca dak am un copil care mi se scoala noaptea pan la 3 ani ca vrea papa un alta o sa-mi "treaca" si mie, dar acum vreau sa sper...

30+ Yannis


nu vreau sa iti treaca!!!. tocmai, ca desi pare imposibil la un moment dat, sunt convinsa ca e mult mai fain cu doi si d-aia am decis asa si noi...desi mai tarziu (asa s-a nimerit timingul...)


Cris, 30+cu Ema si Ana(2003)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

alexutzza, scuze de off-topic, vreau o parere de la cineva "cu pregatire in domeniu", te rog:
care e cea mai buna atitudine fata de vecini care te deranjeaza: sa le spui/explici, chiar daca ei iti raspund ca fac ce vor pe proprietatea lor, sau sa-i lashi in banii lor si sa strangi din dinti?

Cris, 30+cu Ema si Ana(2003)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

andre lina, esti o frumoasa vreau si eu camasa aia cu floricele alb/rosu. d unde?

Cris, 30+cu Ema si Ana(2003)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

andre lina, esti o frumoasa vreau si eu camasa aia cu floricele alb/rosu. d unde?

Cris, 30+cu Ema si Ana(2003)
poze



Multumesc ... eu am luat camasile si halatele din Dragonul rosu, camasa cu floricele e 15 lei si e bbc 100%, cu nasturi, e f faina, setul roz cu bleo e 35 lei iar halatul gros pufos e 45 lei.

35+ cu Doamne, ajuta-ne sa trecem peste toate incercarile!
primele poze
poze burtica
toate pozele

AMR ....5 SAPTAMANI... NUMAI DUMNEZEU STIE

Mergi la inceput