Gravidute prin FIV (54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Fetelor unde sunteti,suntem pe pagina 3

Eu am luat un microb din aer,viroza si tusesc ca un magar.Nu am facut febra,dar ma doare burta cand tusesc.
Azi e a treia zi de oscilo si sirop stodal,dar foarte putin a inceput tusea sa erupa.De ceaiuri nu mai zic ca beau cat pot de multe.
Mi-e frica sa nu afecteze bebelusii parca ii simt mai rar miscandu-se.
Daca nu-mi trece nici maine il sun pe dr. sa ma treaca pe antibiotice.

la toate mamicele si gravidutele

iana

28+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

AM UITAT SA NE ACTUALIZAM SEMNATURA.

iana

29+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huski spune:

Iana, offfff imi pare rau ca esti bolnavioara...
sper sa-ti treaca repede si sa nu fie nevioie de antibiotice.
mami si piticii

Eu slava Domnului nu am racit pana acum si sper sa scap...
Abia astept sa-mi vina comoda si apoi sa ma apuc de spalat si calcat hainutzele. I-am luat si carutz de la baby expo ...acum mai am sa-i iau cadita, cosmetice....si ce-o mai fi nevoie.
Deocamdata ma "cert" cu piticu' pentru ca a descoperit ce bine e sa stea cocotat pe ficatul lu' mami de ma lasa fara aer....
Vrem sa-i facem o surpriza lui tati de ziua lui (joi)si suntem in cautare de restaurant prin cartier unde sa invit cei mai buni prieteni fara ca el sa stie, desigur

toate burticile!

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cricrim spune:

Buna ziua

Felicitari tuturor viitoarelor mamicute sa aveti nastere usoara, copii sanatosi si mancaciosi.
Eu sunt o mamica de zmeurica iulie-august 2009, va citesc cu drag si imi aduc aminte de toate momentele frumoase petrecute in sarcina.
Daca aveti timp si va place votati micuta zmeurica, multumim frumos.

http://concurs.pampers.ro/gallery_details.php?id=1528&ord=&pg=1&keyword=stefania%20alexia&srch=yes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Buna seara fetelor
Iana ai mare grija de tine cat mai multe ceaiuri si citrice, multa sanatate,nu te speria ca te doare burta cand tusesti e normal sarcina apasa pe diafragm, multa multa sanatate va dorim.
Huski ce fericit va fi taticu cu surpriza care o pregatiti,La multi ani petrecuti impreuna..

Vreau sa ajung la babycomfort sa ma uit la patuturi si lucrusoare ca inca nu i-am luat nimic lu bebita.
Voi v-ati gandit la nume?? noua ne a tare greu sa alegem ....

toate mamicile si burticile

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Miruna 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

Elena , Hepilica felicitari pentru botezul comorilor voastre . Sa fie sanatosi , voiosi si baftosi . numai bine .

Iana ai grija cu tusea . baga si sirop de patlagina , sau ceai de foi de ceapa ca e bun . tb sa treaca .

Castelana , pup burtica draga mea .
Li_am felicitari mamico . cred ca esti tare mandra . sa te refaci repede .

Dear bambie
, nastere usoara si numai bine

Huski , si al meu tot pe ficat a stata . acolo le place cel mai mult .sunt fericiti ca e moale

noi suntem cam obositi . de doua zile ne tine in sah . doarme iepureste , ar sta numai la sanul meu si nu mai fac fata cu laptele ca suge sin ora in ora aproape .noaptea doarme , insa ziua ...tam -tam . mama ma omoara ca nu e laptele suficient si cand ii dau lapte praf il scuipa . tot la san aduce gurita .
murim de dragul lui , insa mi-e mila de el cand plange. tind sa cred ca nu mai face fata infacolul . am pus si feonul pe burtica si nimi . are crize .
a ..si cand sughite , iar mi-e o mila de el saracutul ..insa am inteles ca e normal , ca nu elimina bine aerul . pai cum sa elimine ca e un fomila de nu se poate ..papa cu pofta si adorme bustean..pot sa il tin eu in sus , sa imi vina rau ca nu ragaie .

per total sunt tare fericita sa fiu mamica , mai ales ca puiul meu deja ma cunoaste si dupa schimbat ...se uita fix la mine cu ochisorii mari si asteapta sanul . il iubim muuult .

hai fetelor ca mai aveti si voi un picut !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Iana, nasol ca ai racit. Poate copilasii se leagana in burtica atunci cand tusesti. Sa vezi cand trebuie sa-i legeni in brate. Sanatate multa!
Evy, e frumos sa fii mamica
Li_am FELICITARI!!! Sa-ti traiasca printesa si sa va bucurati de ea!
Dear_bambie, nastere usoara, usoara si copilasi sanatosi!

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

HUSKI aproape ai terminat cumparaturile ,ce frumos

EVY mi-am luat ridiche neagra sa-mi fac sirop.Mi-am adus aminte de tine ,ce frica iti era sa nu racesti.Eu asa tuse am mai avut in timpul trat. fiv.Mi s-a oprit atunci, in ziua transferului,dar luasem augmentin pe langa celelalte homeopate.

Moniland ce faza tare cu leganatul

iana

29+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Evy sa stii ca in perioada colicilor e mai fomist..aerul din burtica il face mai flamand...de fapt metoda lui de a se calma e la san..mai suge o guritza..mai sta..ai intrat din pacate in perioada aia mnasoala...rau de tot...de la trei saptamani eu i-am dat enterolactis duo..dica probiotice sunt si care se dau la sugari... jarro-dophilus..parca trebuie sa te interesezi..si debridat...infacolul e de fapt simeticona si e in toate medicamentele de colici ..si care nu au efect...incearca cu debridat....si cu iubire..alta solutie nu e...eu am scapat de colici..de fapt nu am avut decat 1 saptamana apoi am luat masuri.....
In general bebelusii sunt protejati de placenta de boli....asa ca o tuse sau o raceala usoara nu e de speriat...nu sunt afectati bebeii..parca ianamari zicea ceva...stati linistite fetelor ca nu e nici o problema..sa nu se agraveze....atentie la porcina....ce o fi de fapt asta...

va pup pe toate imi sunteti tare dragi....




Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009
http://picasaweb.google.ro/lhmadalina/EVAMARIA#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Mada, ce mai face Eva? Are deja 3 luni jumatate. Mult inainte si sanatate. Cum va descurcati? Cum decurge o zi la 3 luni jumatate?

Pupici.

h.

minunata (22.09.2009).

Maia

Multumesc lui DD.

Mergi la inceput