Mamici prin fiv (10)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

pussi, doar pana la 3 ani nu platesti la hotel asa ca mai avem putin... destul ca deja platim bilet de avion.

luna eu am mai pus ceva poze, foarte recente nu am pus dar sunt ceva poze noi. o sa ma ocup sa mai pun.

Lachi mamica de Karina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buluna spune:

Buna mamici!
Multumesc mult Aurel_cris Nu a iesit cum trebuia dar macar a iesit ceva...

Tin sa va anunt ca Andrei a invatat sa scoata limbuta si sta numai cu dansa pe afara. Si o scoate pe toata.
Pe 12 decembrie face 6 luni. Poate sta in fundulet singur. Nu chiar foarte mult si nici prea drept pt. ca vine in fata si se sprijina in manute. Este bine sa-l las sa stea in fundulet? Eu de obicei il tin cat vrea el...ca atunci cand oboseste prefera sa stea pe spate.

Am pus si pozici.
Acum sa vad cum apar pe forum...

Va pup.


DE MIHAI ANDREI

http://www.webshots.com/search?query=buluna&new=1&source=chromeheaderMihai Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

In sfarsit am internet! ca de cand ne-am mutat nu am avut internet, telefon fix si tv ceea ce ne-a determinat sa mergem mai devreme la somn!
Iar acum bantui netul in cautarea unor remedii anti-febra. David are rosu in gat, med de fam i-a dat doar nurofen! ma dispera astea! acum o ora avea 40.1 iar dupa o baita si comprese a ajuns la 38.2 si a adormit. Sper sa doarma toata noaptea. Iar maine am o zi asa plina, vad ce se intampla de dimineata si poate anulez totul caci sotul nu se descurca singur cu David bolnavior.
Cred ca renovatul si mutatul ne-a facut mai irascibili si de martea trecuta am o relatie tare ciudata cu sotul. Ma exaspereaza uneori. Dar cred ca si eu pe el.
Craciunul se apropie cu pasi repezi si nici macar nu mi-am facut o lista de cadouri

David, puisorul nostru drag (17.02.2009)

Bianca, mamica celui mai frumos copil din lume

Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

buluna ff frumos Andrei! si bucalat! cu statul in fundulet! Eu zic sa il lasi. Eu am avut probleme cu Eni, nu a stat decat pe la 8 luni... am fost le neurolog si mi-a zis sa o tin mai mult pe burta asa isi va intari muschi spatelui, ai abdomenului si cei ai coapselor... cele trei grupe de muschi sustin coloana. Cu limbuta... cred ca dintisorii sunt vinovatii... n-ai ce sa faci in faza asta. O sa treaca. Noi am avut binevoitori care le-a invatat pe la 1,8 ani sa stea cu ea afara si le-am zis ca vine Popa si o taie... apoi au descoperit ca sarpele are limba tatiata... le-am explica ca a stat cu ea tot afara si popa i-a taiat limba
bianca Multa sanatate lui David! la noi pt. febra se dau si supozitoare.. de paracetamol sau novocalmin(algocalmin) au efect mult mai bun si imediat pt. febrele mari! In general barbatii sunt mai stresati si nu stiu ce sa faca cand sunt copilasi bolnavi! O sa treaca si perioada asta!




PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Bianca sanatate multa micutului David!Noi cand avem febra peste 39 luam o picatura de algocalmin pe kg, adica dc are14kgSogia ii dau 14picaturi, ii mai poti pune sosete udate cu apa rece in picioruse, comprese cu apa rece pe picioare, manute, frunte.Cat despre dl sot si noi in conditii de stres suntem ca soarecele si pisica ne ferim unul de altul ca sa nu iasa scantei

Buluna ce baiat frumusel ascundeai tu acolo,cu statul in fundulet eu am fost mai precauta, prima oara am pus-o in fundulet la 6luni, toti imi ziceau ca sunt dusa cu pluta, asa am simtit eu, o puneam cum a zis si Pussi f mult pe burtica, cand am pus-o in fundulet a stat f bine din prima, primele zile isi mai pierdea echilibrul, si nu am exagerat chiar dc ea vroia, am inceput cu 5min prima zi -10min a doua zi etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Buluna este tare frumos flacaul tau,probabil ca nu ai pus linkul in paranteze patrate si ghilimele zic eu de nu ti-a iesit.Deci cam asa[...url="....link"..]Mihai Andrei[/url...],fara puncte,puncte.Si eu am pus-o pe Bianca in fundulet progresiv asa,o mai sprijineam intre perne,ea normal vroia tot timpul.
Bianca te inteleg perfect cu doctori de aici,uneori nici nu-mi vine sa mai ma duc la surgery.Eu cand am venit acum din Romania mi-am adus supozitoare novocalmin,pt constipatie,chiar antibiotic pentru copii,pentru kk moale,siropuri sa am in casa.Multa sanatate lui David si mult noroc la noua casuta.Si noi ne mai certam cand suntem stresati,eu cred ca este normal.Al meu sot nu e in stare sa stea nici o ora singur cu fata si asta ma enerveaza la nebunie.
Fetelor aici iarasi ploua la greu nu mai pot de nervi,Bia face spume saraca in casa,eu m-am plictisit teribil aici.Nu prea ma acomodez deloc pe meleagurile Manchesterului,abia astept sa termine sotul facultatea sa ne intoarcem in Londra.Dar mai am ceva timp de asteptat caci este abia anul 3 si face 5 ani


Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca
Cum cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

noi plecam la sat sa-ne serbam ce-i 2 Sf. Nicolae!

asa ca LA MULTI ANI FERICITI SF. NICOLAE!!!




PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Da, Lachi,

Asa am auzit si eu de Bulgaria, da' tot incercam sa gasesc pareri pozitive, ca ma coafeaza pretul.

Pussi, eu am fost in Antalya in vara asta, a fost excelent pt mine cu doua bebele, un hotel pe 6 ha de padure (deci parc natura), cu 7 piscine, cu iesire la mara, cu plaja cu nisip fin, all inclusive, 5-6 restaurante, am avut mancare super buna pt pitice, camera mare. Deci a fost super bine ca si conditii, dar cam scump (1.800 Euro/7 zile), anul asta vreau sa stau 10 zile, deci cred ca ma duc in 2.500 (ceea ce e cam naspa), pandesc si eu early-bookingurile.

Pupici

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

ciarli pai daca ai fost in turcia nici sa nu te gandesti sa mergi in bulgaria ca o sa-ti blestemi zilele. anul asta si eu vreau in turcia.
am inteles de la sheri ca vii si tu marti cu fetitele la intalneala. Hai ca vin si eu cu ploadele mele si mai schimbam impresii atunci.
Poate plecam impreuna in turcial la anul, ce zici? macar sa innebunim de tot!

Lachi mamica de Karina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Pussi, La Multi Ani si pt Ana Nicoleta!!!

Am ajuns si noi la www.flickr.com/photos/monicahhh/4157845113/" target="_blank">4 luni

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput