Mamici prin fiv (10)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Pussi, La Multi Ani si pt Ana Nicoleta!!!

Am ajuns si noi la www.flickr.com/photos/monicahhh/4157845113/" target="_blank">4 luni

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)



Vaaaaiii Moni la asa fete frumoase nu ma asteptam decat la o mamica superba.toate 3fetele

Lachi, Ciarli o sa venim si noi ploiestencele la intalneala marti impreuna cu copii Sofia si Vladi.

Daca mai vrea vreo mamica sa vina la intalneala sa ia legatura cu organizatoarea de ceremonii Sheritra, ar fi frumos sa strangem cat mai multi fivuleti la un loc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Moni, ce fetite frumoase ai! Si tu mami ce bine arati!


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Gagici vin si eu dar fara copii, vreau o seara linistita

Abia astept sa va cunosc

Moni sunteti superbe toti trei, arati parca ai fi primit in cadou fetele, nu se vede ca ai nascut acum 4 luni

Noi suntem bine , bebicii mei nu mai sunt bebelusi au devenit copii fug prin casa de nu pot sa le prind
Inteleg aproape orice , avem un program foarte bun dorm de doua ori pe zi si am timp si pentru mine un pic
Am adus si poze (nu stiu cum se pune fara sa apara carnatul asta )

http://picasaweb.google.com/fannimarkcsabci/MaraEsTeaSzulinapiParti2009Nov7#

Vap pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Ce supozitoare, ce novocalmin! nimic, absolut nimic! In noaptea cu pricina, joi spre vineri i-am facut de doua ori baita, prima data avusese 40.1 si a 2-a oara 39.8 si l-am tinut cu feli de cartofi in sosete. Toata ziua de joi a avut febra dar medicul a zis ca atat timp cat mananca si se joaca ca deobicei nu-i da mai mult de nurofen. De atunci nu a mai facut, Slava Domnului!

Multumim mamici ptr incurajari si sfaturi! Data viitoare voi sti ce sa fac, totusi sper sa nu mai fie o data viitoare.

Astazi am avut musafiri mai toata ziua, mai bine zis David caci au fost trimisi de mos Nicolae. S-a dat in spectacol, a urcat scarile de nici nu le mai stiu numarul. Cum intra cineva in casa il si prindea de degete si il tragea spre scari si cu chiuituri inainte! L-am filmat si pozat din toate pozitiile posibile

Rami intrebai cum reuseste sa manance singur. Chiar de cand am inceput diversificarea ii dadeam si lui o lingura in mana si cu timpul a inceput sa ma imite. Doar cand ii dau iaurt nu-l las caci e dezastru. de cele mai multe ori ii dau peste haine "sacul" cu care il imbrac cand pictam, e ca o bluza cu maneci lungi si elastic la bata, panza interior si plasticat la exterior si pe cai ca se filmeaza imi ia mai multi timp curatatul dupa decat pregatitul mancarii sale.

David, puisorul nostru drag (17.02.2009)

Bianca, mamica celui mai frumos copil din lume

Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Ma tot uit la fotografiile copilasilor obtinuti prin fiv si fara indoiala sunt cei mai frumosi si mai pretiosi copii din galaxie!

Sa fiti cu totii fericiti, sanatosi si Dumnezeu sa va ajute in tot ceea ce faceti

David, puisorul nostru drag (17.02.2009)

Bianca, mamica celui mai frumos copil din lume

Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Mosul sa le aduca puilor fivuleti daruri multe si frumoase !

La multi ani celor care poarta numele Sf.Nicolae!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buluna spune:

Aurel cris ai avut dreptate. Pusesem initial intre paranteze, dar cred ca am gresit undeva si nu iesea bine...dar acum ca mi-ai dat "mura-n gura" pricepui si io.

Fetelor, multumesc de complimente. Si mie mi se pare cel mai frumos, dar observ ca si ai vostri nu se lasa mai prejos. Avem copii frumosi, mai.

Va intreb: Dupa cat timp de la cezariana pot face abdomene? Eu, desteapta cum sunt...asa...m-am apucat si am facut...cateva...intr-o seara si acum ma doare burta, sau ovarele...nu prea stiu...Trag nadejde ca de la abdomene si nu este ceva mai grav. Sau poate sa fie si anexita ca se trateaza, dar nu ceva mai grav. A...si m-am facut fata cuminte, nu mai fac abdomene...Am aproape 6 luni de la cezariana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

La multi ani! Ana Nicoleta,Darius Nicolae,David Nicolas.
La multi ani!pentru mamici ,tatici,fratiori,surioare care poarta numele Sf. Nicolae.
Moniland sunteti absolut superbe toate trei.
Kittyke ti-am dat un MP. ,deasemenea sunteti tare frumosi.
Bianca ma bucur ca sunteti ok acum.
Buluna nu stiu ce sa iti zic de abdomene ca nu prea le fac,deasemenea am nascut natural.Dar eu zic sa mai stai linstita daca te doare.


Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca
Cum cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns internet spune:

La multi ani! Ana Nicoleta,Darius Nicolae,David Nicolas.
Adela sa-ti traiasca sarbatoritii. Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

[http://picasaweb.google.com/fannimarkcsabci/1EvesenPizsomaban#][Fanni si Mark/url]

Mergi la inceput