Mamici prin fiv (10)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Evy30

fetelor
am reusit sa il culc la 8 , cu feonul pus la viteza mica spre burtica cateva minute . si acum doarme linistit .

am nevoie sa imi recomandati si mie un medic pediatru bun la Medlife daca merge cineva .

bebelusul nostru a venit din maternitate cu o mica vanataie sa ii zic , e pielea mai mova.. asa , la finalul coloanei unde incepe funduletul . in primele zile nu am bagat de seama ,caci avea toata pielea asa translucida , era mic , si noi nepriceputi, si cand am observat am zis ca ii trece ..insa nu prea a trecut .
medicul pediatru a venit la 4 zile , si nu a pbservat nimic in neregula . ma gandesc ca daca era ceva ne spunea . bebe misca bine picioarele, manutele , nu il doare cand il spalam in locul respectiv, insa nu pot sta linistita .
sa nu fie ceva grav si noi sa lasam asa
am mai sunat pediatra asta seara si nu a raspuns ,desi cica e telefon de "urgenta"
vreau sa merg sa il mai vada un medic , si daca e sa facem o radiografie .
ma gandesc ca e posibil sa fie de la faptul ca sta mereu pe spate si zona respectiva nu reuseste sa isi revina ...chiar nu stiu
nu vreau sa ma gandesc la ceva rau ca o iau razna


La medlife e f bun Iordachescu si dr Marcu e buna dar in ultima perioada am inteles ca da rasol are f multi pacienti si nu mai are rabdare.Sper sa nu fie ceva grav, pt radiografie cred ca e prea micut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna dimineata!
Evy eu cred ca bebelusl tau are un hemangiom dupa cum explici tu. Nu e nevoie de radiografie. Mergi la un pediatru pentru linistea ta. Daca e hemangiom te va sfatui cum sa ai grija de zona respectiva.
Si Iris a avut unul in cap in zona fontanelei si in jurul varstei de 1 an si ceva a disparut de tot. Daca e hemangiom sa nu te sperii, ca sunt de 2 feluri: plan - care ramane la nivelul pielii ca o pata si tuberos (cavernos) - care creste in exterior ca o ciupercuta. Dar si acesta poate disparea total pe la un an. Iris din asta a avut si acum mai are doar o pata rozalie.

Asteptam sa ne spui ce are bebe. Sanatate multa si nu mai intra in panica.

Lachi mamica de Karina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

In primul rand scuze peentru intarziere,pentru ieri.
La multi ani toturor care poarta numele Sf.Andrei!
DeasemeneaLa multi ani Romania!
La multi ani Aniast!
Moniland eu am inceput diversificarea la 4 lunisoare,Biei ii dadeam san si in completare formula.
Nusy ai o fetita frumusica foc,sper ca intri mai des pe a noi sa va mai vedem.
Marush ma bucur ca esti bine,asteptam vesti de la echo.Asteptam pozici cu prospeti sarbatoriti.
Buluna sper ca am fost destul de explicita.
Lachi va doresc vacante placute si multa bafta cu mica afacere.
Evy nu stiu ce sa zic si Bia are niste semne asa rosiatice din nastere,dr. mia zis sa fiu atenta daca cresc.Cel mai sigur dute la un pediatru bun si vei sti exact ce este,asteptam vesti.



Cristina deBianca Maria 4.03.2008

Bianca
Cum cresc eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Buna gagici,

Mada, e scumpa foc pitica. Apropo de tuns (stii ca io te-am invidiat tot timpul ca statea fie-ta motata) eu le-am tuns pana acum de 2 ori, Leia avea carlionti la spate, dar avea un perisor moale si rar, acum s-a facut ondulat rau si des, parca e un porcusor tepos si Maiei i s-a indesit mult,desi ea il avea oricum des.

Moniland, eu am inceput diversificarea pe la sase luni si a fost super.

Lachi, ce mari s-au facut piticele tale, nu-mi vine sa cred, sunt copilasi. Cum a fost in Bulgaria, ma refer la conditii ca ma bate gandul sa ma duc si eu in vara, desi mi-ar placea Turcia, cred ca la anul o sa ma depasesaca cheltuielile. Sa-ti ajute Dumnezeu cu afacerea ca sa tai cu piticele mai mult.

Va pup, intru mai tarziu

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Evy30

am nevoie sa imi recomandati si mie un medic pediatru bun la Medlife daca merge cineva .

bebelusul nostru a venit din maternitate cu o mica vanataie sa ii zic , e pielea mai mova.. asa , la finalul coloanei unde incepe funduletul . in primele zile nu am bagat de seama ,caci avea toata pielea asa translucida , era mic , si noi nepriceputi, si cand am observat am zis ca ii trece ..insa nu prea a trecut .
medicul pediatru a venit la 4 zile , si nu a pbservat nimic in neregula . ma gandesc ca daca era ceva ne spunea . bebe misca bine picioarele, manutele , nu il doare cand il spalam in locul respectiv, insa nu pot sta linistita .
sa nu fie ceva grav si noi sa lasam asa
am mai sunat pediatra asta seara si nu a raspuns ,desi cica e telefon de "urgenta"
vreau sa merg sa il mai vada un medic , si daca e sa facem o radiografie .
ma gandesc ca e posibil sa fie de la faptul ca sta mereu pe spate si zona respectiva nu reuseste sa isi revina ...chiar nu stiu
nu vreau sa ma gandesc la ceva rau ca o iau razna


Ma scuzati ca intervin, am dat peste subiectul vostru si am intrat sa vad ce mai fac fetele lui Lachi si am citit de problema ta Evy.

Din ce descri tu acolo bebelusul tau are o pata mongoliana, este brunet la ten sau oricum cu parul inchis la culoare si tenul mai inchis? Petele mongoliene apar la copii cu tenul mai inchis, fetita pretenei mele are una si fiica mea una la coloana jos unde este noada fundului (ma scuzi nu stiu denumirea stiintifica).

Petele mongoliene nu trebuiesc tratate nicicum, dispar pe parcurs sau se estompeaza, insa normal ca pentru linistea ta mergi la un pediatru sa-ti confirme. Daca pata arata cam ASA e posibil sa fie asta.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

Luna , EXACT asa arata .
m-am mai linistit . avem programare la medic vineri si speram sa ne confirme cele banuite .

in fotografii sunt chiar mari . al meu o are mai mica .
si da .amandoi suntem bruneti si bebe la fel .






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Am vazut si eu pozele si sunt cu totul altceva decat hemangioamele. Nici nu am stiut de aceste pete mongoliene. Asteptam vesti evy.

Luna,

Lachi mamica de Karina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Ciarli vrei o parere sincera?
Nu mi-a prea placut in Bulgaria. Am stat la Nisipuri la un hotel de 5 stele unde nu exista regim all inclusive, hotel care pierduse cel putin 2 stele pt faptul ca accepta grupuri de turisti incantati de ce ofereau ei (doar un mic dejun sarac si un bufet cu 2-3 feluri de mancare gatita seara dar nasoalaaa) iar preturile erau de 5 stele. Deci hotelul relativ curat, am avut un apartament mare, plaja la 2 pasi de hotel, nisip fain, apa OK, pentru copii a fost frumos. Cumparam fructe (pt ca la hotel nu erau) zilnic si le dadeam pe plaja, au mancat borcane la greu si lapte suplimentar. Asta e! Eu nu am putut manca o ciorba, un cascaval pane sau o salata buna acolo. Carnuri frate, la greu! Fripturi, frigarui, etc pe caldura aia! Asta ofera ei.

Deci per total nu a fost nasol, dar pentru mine care pun mare pret pe calitatea mancarii a fost cam greu.

La anul incerc Turcia! Oricum Bulgaria a fost mult mai fain decat Croatia! In Croatia in afara de marea in sine, relief si Parcul National... Croatia a fost prea mult pt noi cu copii de 2 ani! Chiar acolo au implinit 2 ani. Daca te tin buzunarele poate mergi totusi in Turcia la all inclusive.

Lachi mamica de Karina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Evy30

Luna , EXACT asa arata .
m-am mai linistit . avem programare la medic vineri si speram sa ne confirme cele banuite .

in fotografii sunt chiar mari . al meu o are mai mica .
si da .amandoi suntem bruneti si bebe la fel .









Ma bucur ca ti-am fost de ajutor, da petele nu trebuiesc sa fie atat de mari precum in fotografie, fata mea o are micuta de tot ca o vanataie pe trecute, cine nu stie nu o vede. In schimb fetita prietenei mele o are mai mare si a inceput sa se estompeze insa era mai maricica si mai vanata cand era bebe (acum are 2 ani).

Lachi ai ramas datoare cu poze.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

salutiii

ciarli, lachi si eu optez pt. Turcia anul asta... si am vazut ca cei de la Kusadasi.ro au scos ceva oferte pt. vara 2010. Intrati pe site. Nu pot inca lua o decizie fiidca nu stiu cand am concediu. Si mai stiu ca unele hoteluri nu te taxeaza pt. copii chiar daca au mai mult de 2 ani.



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput