Mamici prin fiv (10)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

salutiiiiii

raluca felicitari pt. proaspatul crestinat! ff frumoase pozele!
rami sunt alte preturi aici! Cred ca renun la ideea de bona, mi-a sarit bunica in ajutor, in ianuarie vine ea + 2 dupa mese menajera/sapt., in februarie le duc la sat si le voi vizita in wk(perioada cea mai grea) si din martoie gradi. Daca se imbolnavesc vine buni.
ciarli mersi!
adaca nu mai caut nimic raman Tustle cu buni! spor la treaba !asteptam si poze cu casa!
mada o sa vb saptamana asta cu pediatra, dar nu as mai inclina pt. vaccin...as incerca altcev ade imunizare(stiu copil vaccinat cu tot ce se putea si tot a avut racelile si bolile date de colectivitate) O sa vad ce-mi recomanda. In Tm e la mare moda imunizarea naturista daca pot sa zic asa, dar e ff dura in ceea ce priveste alimentatia....Si tare frumoase sunteti! Niste ochisori cu gene rimelate
Moni eu tare am fost in cumpana cand sa incep diversificare, Tustele fiind mici si premature! In final am inceput-o la 4 luni si o sapt. Mancau formula. Tin minte ca intr-o sambata seara mancam cartofi pai si amndoua intindeau manutele dupa ei si mestecau in gol... asa ca de duminica am bagat prima lingurita de suc de mar. Atunci le-am simtit eu pregatite!
evy si eu zic s-o lasi cu vaccinatul dupa botez!

LA MULTI ANI FERICITI CELOR CE ISI SERBEAZA AZI ZIUA NUMELUI:
SF. ANDREI!







PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

La multi ani si din partea noastra tuturor celor se-si serbeaza azi onomastica!!!

Noi suntem bine,crestem,pline de energie.....avem pozici aici:http://community.webshots.com/album/575726684sidQeH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Nusy, dar tu ai o adevarata papusa vie acolo !!! Cel putin in poza asta http://family.webshots.com/photo/2753467190091093203bLwuzq iti vine s-o mananci, nu alta !
Am admirat in poze bradul din centrul orasului. E natural sau artificial, ca nu-mi dau seama ? Pup fetele.

Mada, Sofiuca e deja o domnisoara. L-am vazut in poze si pe Vladut de Aniast (LMA Aniast !!!), care e chiar un mic barbatel ! Imi place ca e tuns scurt, e deja macho-man ! Si vad ca e iubire mare acolo...

LA MULTI ANI tuturor Andreelor si Andreilor, mamici si bebici !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marush spune:

una !
Multumim mult pentru urari!
Ne-am petrecut in familie, cu cativa prieteni si nasii!A FOST FF FRUMOS!
ALEX S-A DATA IN SPECTACOL, ADINA, CA O FINUTA A FOST MAI RETINUTA!
Am taiat motul, am rupt turta! Adina a ales:stetoscop,ruj si calculator iar Alex:verigheta,bani si calculator!
Toata lumea a fost incantata de ei, nu-mi vine sa cred ca au crescut si constat ca inteleg tot ce le spun!Le-am luat o masinuta de impins si Ada sta pe ea iar Alex e super incantat sa o impinga!Mori de ras cand ii vezi!
Eu sunt bine, nu mai sangerez,iar joi ma duc la un nou eco pentru ca nu s-a vazut inca activitatea....si in continuare sunt un pic in stare de soc!
Va sarut pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buluna spune:

Aurel cris, multumesc muuuult. Am incarcat poze. Acum sa vad ce se intampla...

Si eu spun "La multi ani!" sarbatoritilor de astazi si le urez multa sanatate si multe realizari.

Si multumim si noi de urari.

Am facut si branzica asa cum m-ati invatat. Foarte usor. Ii si place lui Andrei. Mai ales cu banana...

Va pupam.

Nu exista lucruri marete, doar lucruri mici cu o dragoste mare.
MAMI DE MIHAI ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Rami: multumim,si Ilinca e o frumoasa! Bradul e artificial...ce-or fi zis,sa nu mai stea sa cumpere in fiecare an...economie la buget.Oricum,ma mir ca l-au instalat asa de devreme.

Evy: asa cum ti-a spus si Mada,la 2 luni se face hexa,la 4 luni penta,la 6 luni hexa si la 1 an din nou penta.Si Ingrid plange prin somn,eu cred ca viseaza ceva urat atunci.

Mada: Sofia e o frumoasa,are niste ochi superbi!

Marush: felicitari pentru mot si sarcina usoara in continuare,sa fie bine pana la capat!

Cris: un special tie si Biancai,pe care o vad la avatar si e foarte frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

multumesc mult de tot pt schema de vaccin

colicii sunt de vina batei vina . mai avem pana la dintisoriiii ...oho, oho sa nu dormim ca voi .saracutii ... azi noapte m-am trezit din 2 in 2 ore , iar astazi mi-a facut creierii mot . saracutul, mi-e o mila de el . se inconvoaie de burtica si se trezeste din somn plangand .
dar , ce sa facem . trecem si peste asta . ne facem noi mari

pana una alta suntem fericiti ca am stabilit botezul la baiat . inainte de vaccin .
resturant micut , intim si foarte frumos. asa ca intre prieteni .
doamne ajuta .

pupici la copilasi !!!!!! si la mamici .


La multi ani tuturor sarbatoritelor si sarbatoritilor de astazi .Numai bine si sanatate ca e mai buna decat toate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

La multi ani Aniast!
Fetelor va citesc zilnic dar de scris nu prea apuc. Iris a pus monopol si pe serile mele asa ca acum nu mai sunt libera nici dupa ora 21 cand le culcam. Le culc pe la 21,30 si trebuie sa merg la ele in camera sa ma bag in patul lui Iris si sa stau la panda pana adoarme. De multe ori adorm si eu si ma trezesc pe la 1 noaptea cand ma mut in dormitorul conjugal... daca se mai poate numi asa... Ei, ... si pe la 5 dimineata ma trezesc ca da cineva navala in patul nostru: Iris care se prinde ca a ramas singura in pat. In cazuri fericite. Ca de multe ori se prinde dupa 2 ore ca nu mai sunt si vine repede la noi in pat.
Nu o mai cert, pt ca am tot certat-o ca vine noaptea la noi si m-am trezit cu ea azi noapte pe la ora 4 ca dormea pe fotoliu in living. saraca nu a mai venit la mine si s-a chinuit pe "totoiu" pana am luat-o si am bagat-o tot la mine in pat.

Ma bucur ca plecam o saptamana in Austria, dupa Craciun ne intoarcem si pe 2 ianuarie plecam iar, In Egipt la soareeeee!!! sper sa le mai incapa hainele de vara. Ale mele sigur nu ma mai incap pt ca iar am luat cam multe kg.

Pussi ce bine ca ai gasit o solutie pt fetite. Ar fi fost foarte greu pt ele sa stea cu cineva strain dupa ce 2 ani au stat doar cu tine. Eu ii dau tipei care vine la mine la menaj, zilnic 8 ore dar ma ajuta f mult si cu fetele, 1500 lei. Eu ma gandesc sa le dau la gradi doar dupa 3 ani si pentru inceput doar la orar redus. As vrea sa manance si sa doarma acasa. De fapt cred ca nu as rezista fara ele de dimineata pana la 17-18. Incerc acum sa dau drumul la o mica afacere a noastra, a fetitelor si a mea, daca ma ajuta Dumnezeu sa reusim si sa mearga, poate ca voi sta cu ele acasa pana merg la scoala. La gradi vor merge dar doar pana la pranz.

Fetelor va pup pe toate si pe puiuti si merg sa dau sa pape lui Iris ca s-a trezit si ea.

La multi ani tuturor sarbatoritilor de azi!!!

Lachi mamica de Karina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

La multi ani tuturor care poarta numele Sf.Andrei!

Nusy, Ingrid e o mica papusica frumoasa foc!Chiar imi era dor de voi.

Evy offf colicii , despre asta chiar nu stiu ce sfat sa-ti dau noi nu am avut decat mici crampe.

Lachi ehe va plimbati nu gluma, distractie placuta in Austria, sper ca ajungem si noi pana sau dupa rev.Cu dormitul in pat cu copilul Sofia doarme numai cu noi in pat, am incercat in fel si chip sa o fac sa doarma in patul ei si nu am putut, poate pana la 18 ani o sa reusesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

fetelor
am reusit sa il culc la 8 , cu feonul pus la viteza mica spre burtica cateva minute . si acum doarme linistit .

am nevoie sa imi recomandati si mie un medic pediatru bun la Medlife daca merge cineva .

bebelusul nostru a venit din maternitate cu o mica vanataie sa ii zic , e pielea mai mova.. asa , la finalul coloanei unde incepe funduletul . in primele zile nu am bagat de seama ,caci avea toata pielea asa translucida , era mic , si noi nepriceputi, si cand am observat am zis ca ii trece ..insa nu prea a trecut .
medicul pediatru a venit la 4 zile , si nu a pbservat nimic in neregula . ma gandesc ca daca era ceva ne spunea . bebe misca bine picioarele, manutele , nu il doare cand il spalam in locul respectiv, insa nu pot sta linistita .
sa nu fie ceva grav si noi sa lasam asa
am mai sunat pediatra asta seara si nu a raspuns ,desi cica e telefon de "urgenta"
vreau sa merg sa il mai vada un medic , si daca e sa facem o radiografie .
ma gandesc ca e posibil sa fie de la faptul ca sta mereu pe spate si zona respectiva nu reuseste sa isi revina ...chiar nu stiu
nu vreau sa ma gandesc la ceva rau ca o iau razna

Mergi la inceput