Mamici prin fiv (10)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Scuze fetelor acum incerc sa pun pozele fara link dar nu iese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor de Sf. Nicolae ! Si noi am avut ieri o zi plina, plina, au venit o gramada de Mosi la noi , cu foarte multe jucarii. Ma gandeam totusi cat de privilegiati sunt copilasii noastri, au atatea feluri de jucarii, care mai de care, atat de multe ca se plictisesc de ele, si sunt unii copilasi care poate n-au vazut in viata lor o jucarie...e tare trist. Cand va mai creste putin bubulina abia astept sa fac un sac mare si sa-l dau celor care nu au. Un copil fara o jucarie mi se pare cel mai trist lucru...

M-am abonat si eu la intalneala, abia astept ! N-o iau si pe pitica, ca n-am unde s-o tin, noi suntem micute si nu mergem inca singurele. Dar mai e timp, o sa crestem si noi.

Bianca, merci pt. pontul cu mancatul, o sa-i dau si eu o lingurita, sa vedem ce-o iesi. Macar biberonul si-l tine singura de vreo 2 saptamani, chiar nu ma mai lasa sa pun mana pe el pana nu-l termina. Trebuie sa vad cum o dezvat si de biberon, ca am inteles ca nu e usor intotdeauna. Apa o bea din canita, dar la laptic e mai complicat...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Sheri!!! Bravo iubita, felicitari!!!! Pentru cele carenu stiu se pare ca Serhi va fi mamai de gemenuti!

Moni, felicitari, sa-ti traiasca piticele sa va bucurati de
ele!

LA MULTI ANI NICUSORILOR!

Lachi, arfi spure sa mergem impreuna la anul, hai ca tinem legatura petreaba asta!

Din pacate, nu voi ajunge in seara asta, am o intalnire pe la 18:30 si nu stiu cand scap.

Pupici la mamici si fivuleti si sa puneti poze sa ma oftic.

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

SALIU GAGICI!

Am doi samburei cu inimioare in burtic!
La 5 sapt se vedea unul, astazi de dimi aveam cateva fire negre pe pampers, m-am panicat toata, fuga la CMU, am dat peste dr.Mendez, se uita el vreo 5 min inauntru dupa semne de sangerare, nimic, totul curat, abia intr-un tarziu tipa uite inca o sarcina! Mi-a stat inima! Era pe diagonala, dupa fusta sora-si ! Sunt bine, in dimensiuni normale, la fel, fiecare u sacul lui.
Cica sunt in aceeasi placenta dar cu saci dif, adica in acelasi bloc dar garsoniere dif. Eu cred ca nu se concentra pe ce spunea, nu vad cum ar fi in aceeasi placenta si ascuns pe la spate !
Ciarli imi pare rau ca nu poti ajunge, macar 5 min? Pls?

Pt cine nu stie azi e intalneala in p-ta Victoriei, la Buongiorno (langa metrou) cu FIV-oase! Va asteptam cu drag!

Shery +7 si inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sheritra

SALIU GAGICI!

Am doi samburei cu inimioare in burtic!
La 5 sapt se vedea unul, astazi de dimi aveam cateva fire negre pe pampers, m-am panicat toata, fuga la CMU, am dat peste dr.Mendez, se uita el vreo 5 min inauntru dupa semne de sangerare, nimic, totul curat, abia intr-un tarziu tipa uite inca o sarcina! Mi-a stat inima! Era pe diagonala, dupa fusta sora-si ! Sunt bine, in dimensiuni normale, la fel, fiecare u sacul lui.
Cica sunt in aceeasi placenta dar cu saci dif, adica in acelasi bloc dar garsoniere dif. Eu cred ca nu se concentra pe ce spunea, nu vad cum ar fi in aceeasi placenta si ascuns pe la spate !
Ciarli imi pare rau ca nu poti ajunge, macar 5 min? Pls?

Pt cine nu stie azi e intalneala in p-ta Victoriei, la Buongiorno (langa metrou) cu FIV-oase! Va asteptam cu drag!

Shery +7 si inimioara Alesia (30.10.2007)




Hehe Shery sa-ti traiasca inimioarele toate 3, noi din pacate nu vom ajunge, cred ca ti-a spus deja Andreea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Fetelor, nu vreti voi o intalneala inainte de Craciun ca eu cred ca mai toate suntem libere?

Mie tare mi-e dor sa va vad!
Va pupacesc cui ciuda

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

La Multi Ani Rares Teodor de Flori76!!!! Ce mai faceti, cum sunteti?
Sheritra, felicitari pentru inimoarele din burtica!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Sheritra felicitari si Doamne ajuta
Moniland ce mai face punctuletul tau?
Rami mare dreptate ai, cand ma uit la cate jucarii sau adunat in 9 luni imi dau seama ca noi toti patru (suntem 4 frati) nu am avut atat de multe!

Somn usor si vise frumoase!

David, puisorul nostru drag (17.02.2009)

Bianca, mamica celui mai frumos copil din lume

Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Multumesc fetelor de aprecieri si ma bucur ca va place de noi.
Bianca, nu cred ca pe mine vroiai sa ma intreb de punctulet. Vezi, nu cobii ca am facut cezariana acum 4 luni jumate, nu de alta.

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

ce fac fetele ?
urez si eu cu intarziere la multi ani de sf Nicolae .
am avut probleme cu net-ul si nu am putut intra .

Moni pupici la fetele dulci .
cand am venit cu bebe acasa , si l-am desfacut sa il vedem si noi mai bine si-a pus picior peste picior . "babele" adica bunica si strabunica spun . mami pregateste-te ca intr-un an ramai gravida iar .
nu cred eu in astea mai ales ca am facut fiv nu ? insa daca ar fi asa ...cam nasol ca nu e voie .eu stiu 2 ani .
oricum a fost amuzanta faza

eu vroiam sa va intreb daca pot schimba marca de scutece pe care o folosesc cu alta .
am inceput cu unii pe care i-am primit cadou si acum vreau sa ii schimb cu pampers.
se intampla ceva ? auzisem ca se irita bebe ? n-as vrea sa ii fac rau .cum sa procedez?

pupici tuturor mamicilor !


Mergi la inceput