Dezbaterile televizate - analize

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ErAs3R spune:

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-6541756-ultima-ora-53-52-din-alegatori-votat-prezidentiale-50-16-votat-referendum-referendum-validat.htm

La TV unii se bucura, altii jelesc bicameralismul dus... da' nici ca l-a aparat cineva, pe el pe bicameralism, in campania asta! Erau foaaarte ocupati sa critice referendumul cu totul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marilena12

Citat:
citat din mesajul lui olympia

Citez din memorie din Romania Mare ce a scris Vadim in urma cu niste ani despre cineva fff.apropiat:

"X a fost fatat de o c...a din goana calului in pusta maghiara si acum isi permite sa ne dea lectii de democratie acuzand minerii care doar au aparat... etc"

Era neobosit in anii trecuti si vad ca renaste odata cu sperantele PSD-iste

Asa ca scuza-ma ca nu ma distrez deloc la aparitiile lui si nu pot aprecia pe nimeni care face asta.

Pene colorate... cate putin din toate!


Nu vad nici o legatura intre renasterea lui Vadim, care tin sa-ti amintesc, este candidat cu drepturile de rigoare la functia de presedinte si europarlamentar, si PSD-ul.
Si as vrea sa incerci sa fii corecta atunci cand cuantifici mitocaniile unui candidat care nu-ti place (nici mie nu-mi place), dar omiti mitocania candidatului pe care ai declarat ca il preferi. Si da, poti sa simti orice vrei, inclusiv sa nu ma apreciezi pe mine (desi eu nu am decis sa nu te apreciez doar pentru ca te-ai declarat de partea cuiva care e maestru in grosolanii si in plus, mie mi-a facut cumplit de mult rau), insa tare mult m-as bucura daca mi-ai respecta libertatea de a simti/crede si eu ce vreau atunci cand vizionez o dezbatere electorala, sau orice altceva. Ai facut deja destule remarci in legatura cu opiniile mele electorale, ba chiar ai dat discutiei o nota personala deranjanta in ultima ta fraza si educatia imi impune sa inchei aici dialogul.

Marilena
Blogul meu



Nu poti pune semnul egal intre un om politic ce s-a facut vinovat de cateva iesiri mai putin controlate , omenesti, si un caine turbat care, te distreaza desi nu-ti place si care, cam jumatate din viata l-a pupat pe Ceasca-n dos, ca in cealalta jumatate sa improaste sistematic zoaie-n public...
Ca nu intelegi ca prin actiunile lui, Vadim "face partie" mereu pentru PSD, nu ma mira deloc.
In ceea ce priveste decizia ta de a incheia dialogul dintre noi, sunt perfect de acord!

Pene colorate... cate putin din toate!

Mergi la inceput