Dovlecei de septembrie-octombrie 2009(10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Seara buna,

Am intrat sa ma plang.
Nu stiu ce a avut azi buburuza mea ca o vrut numai inbrate. SImt ca sunt terminata. Si numai nu doarme, doar in brate si azi parca nici acolo nu vrea. Si e tot mai nervoasa. Acum am pus-o in scoica si o leagan cu piciorul, dar nu cred ca o tine mult. Plus ca o facut istericcale la fiecare masa cu biberonul in gura. Nu stiu ce vrea.

Sper sa ii treaza ca is terminata.

Nu am reusit sa citesc sper sa pot recupera.

toat fetele.



de scumpete de Maria (31.08.2009)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Acum am citit ca si daciana e in aceeasi situatie. sa speram ca trece si isi revin puii nostri.

Dar de ce a fost puiul in ghips cu piciorusele. Si a mea le are ptin spre interior si a zis un medic ca sa ii facem un pic de masaj la baita. Sper sa fie ok.

de scumpete de Maria (31.08.2009)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna seara dragele mele,

Nu am mai intrat pentru ca am avut eveniment mare in familie, botezul celei de-a doua printese. Avem fata mare, cuminte si crestina. Suntem tare mandri de ea si a fost foarte cumintica.
Pentru cine are chef sa ne vada, si pe ea si pe noi si pe tati si pe surioara Alessia, suntem aici: http://community.webshots.com/album/575582970pYkEsG

Va pupam si revin cand ma pun la punct cu recuperatul.

Pupici multi

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Buna seara mamici!
Am reusit sa citesc si eu tot capitolul 9 asa ca mi-am facut timp acum sa scriu si eu doua vorbe.
E vremea vaccinarilor asa ca am vazut ca se discuta mult pe tema asta. Noi cu internarea noastra am sarit peste vacc de 2 luni asa ca nu stiu cand o sa ma cheme dr la vccinat. Am vazut ca multe fete nu merg pe vacc gratuite si le-au facut cele contra cost. Noi pe cele gratuite o sa le facem si din optionale ma mai gandesc la cel pt pneumococ.
De cand cu raceala asta a lui imi este frica sa-l mai scot afara. oricum dr a scus ca mai vb in legatura cu iesitul afara. Cica vremea asta mai calduta e propice pt dezvlotarea virusilor.
Dana, voi tot cu piciorusele goale prin casa? Din cate am citit Elisa e cumintica fata de Alex al Ralucai.
Raluk, asa am patit eu cu primul copil, poate nu chiar asa de rau dar oricum a fost groznic. Eu te incurajez si-ti spun ca toate trec si o sa vina zile mai bune. Ar trebui sa te mulgi doar un pic inainte de supt, cat sa mai inmoi sfarcurile.
Mai vroiam sa scriu dar vad ca s-a pus pe plans.
Poate mai revin.

mamica fericita de Matei 11.09.2009 si David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

va multumesc fetelor! pentru ca l-ati admirat pe printisorul meu.

ne-am intors si noi de afara, ne-am trezit si acuma sunt restasurant cu autoservire

Ioana de Carol Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Liliac sunt pe marimi, eu am gasit doua bucati una in Centrofarm si una in Dona. Una e marime de la mijloc si este buna iar cealalta este marimea cea mai mare si e foarte mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

sa mai dau un semn de viata! De citit reusesc sa citesc apoape tot dar cand e sa scriu parca se termina timpul, nu stiu cum reusesc.

Am primit in sfarsit pozele de la botez, link-ul e la semnatura.

Noi suntem bine, la fel de alintati ca si inainte.

Daciana sa stii ca si la mine e la fel, adica nu vrea sa adoarma decat in brate, sau mai nou ziua il pun pe pernuta, pernuta pe picioare si dai leganat. Asta pentru ca in brate imi este foarte greu sa il mai tin. Nici eu nu stiu cum sa fac sa adoarma singur pentru ca in patut cand il pun, in maxim 1 minut incepe sa planga, si daca il las sa planga da in plans din ala isteric, se face rosu si ramane fara respiratie, pret de cateva secunde. Iar pediatra mi-a zis sa nu il las sa planga asa pentru ca nu i se oxigeneaza bine creierul. Ma gandeam acum sa cumpar un leagan, am vazut ca se mai gandea cineva si intreba fetele care e ma bun!

Dar daca e in brate sau pe pernuta leganat e cel mai cumine baietel!

Claucia sa-ti traiasca frumusetile de fetite. Si mami a fost la fel de frumoasa cum o stim

Liliacmulta sanatate pentru puiut. Ce este frenul asta, eu recunosc ca nu am idee si cum si-a dat seama pediatrul? te admir tare pentru mesajele tale optimiste, chiar daca nu e numai soare pe strada ta.

Selen tu unde depui dosarul pentru CIC, si ai idee daca e vreo adeverinta tip pentru venituri? Pupam pe Ebru frumusica

Claudia super rochita Isabelei!

Vai Nela, ce frumos trebuie sa fie sa o alaptezi pe Ana margelata si frumusica si sa ai o asemenea priveliste. Si mie tare mi-ar palce sa stau intr-un bloc turn, undeva la etajele superioare si sa vad marea (dar avem nevoie de cam multi banuti pentru un asemenea apartament in Cta). Eu totusi sper

Maria imi place tare mult rochita si vrem sa te vedem imbracata in ea! Ce haios ati prins soarecele! Am avut si eu unul in camera cand eram prin liceu. Ce ne-am mai chinuit sa-l prindem!

Apropo de soare, eu l-am scos la plimbare pe Andrei in fiecare zi, chiar daca au fost si 10 grade si mai innorat. Voi faceti la fel? De imbracat ii dau body cu maneca lunga, bluzita tot cu maneca lunga, strampi subtirei si pe deasupra geaca si niste pantalonasi la fel ca geaca (mai grosuti) si fes!

Despre labutele picioarelor si la noi au fost spre interior ca asa a stat in burtica. Neonatoloaga mi-a spus sa ii fac masaj (cam odata pe zi ii faceam) si eu zic ca acum le tine bine. Dar nu am mai fost cu el la ortoped!

La 2 luni eu i-am facut infarix hexa, dar nu mi-a zis de celelalte doua, am citit acum de la voi. o sa ma interesez si eu. oricum eu sunt destul de nemultumita de medicul de familie, asa ca nu ma astept la prea multe....

Pupici ca s-a trezit fomila!

de Andrei-Alexandru
BOTEZ
POZE DE ANDREIUTZ NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

santorini si eu il scot pe carol in fiecare zi, indiferent de vreme de cand avea 8 zile.

sambata trecuta am fost la cota 1500 cu el si acolo era 1 grad. a fost atat de fericit si atat de atent cum nu va puteti inchipui.

afara, cand e frig, are pe el body, ciorapi, o salopeta nu foarte groasa si "ursul", caciulita si manusi.

in casa sunt 21-22 grade si nu are niciodata caciulita oe cap. noaptea doarme in body si bagat in sac de dormit, cu manutele afara. ziua are body si patalonasi subtiri si in majoritatea timpul este dezvelit.



Ioana de Carol Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

carina, emy, iulika felicitari pentru copii sanatosi si in grafice.

da, soricelul a fost aspirat pur si simplu pentru ca era foarte mic. a murit totusi in aspirator, unde l-a gasit Sergiu cu labele in sus.

delia Sofia e o frumoasa, iar costumasul de tarancuta ii vine minunat. super ideea.

Andra sa-ti triasca delicata Sophie Amelie. Sa creasca frumoasa si sanatoasa.

liliacule au fost mortala cu Andra si WC-ul. de unde le scoti mai fata ca vreau si eu sa imi coaca mintea nebunii din astea.

noi cu zgomotele nu am avut probleme pana de curand. acu' tresare si dk pocneste putin parchetul sub picior. dar cand dau drumul la aspirator sau foen, nici nu bate o geana. asta daca ramane sotul Lilianei in pana de idei - pana sa-l puna pe Raducu pe masina de spalat, mai bine ii pune urechea langa aspirator. e mai safe.

claudia cum e sanul? s-o pui mai des pe Isabella. si eu am avut aceeasi problema cu Aidan. cu frisoane urate noaptea si intepaturi ziua. l-am tot pus, desi aveam o rana ingrozitoare. am si muls, dar m-am bazat pe baiat si nu m-a dezamagit. am vazut poze cu pustoiaca ta in rochita de botez . stiu ca deja ai petitori, dar ma bag si eu.

cat despre prestul rochitei, merita. dar eu stiam ca nasii cumpara costumatia de botez...de la scutec la caciulita. adik eu asa ma facut cand am fost nasa. iar frate-miu i-a cumparat lui aidan costumatia.

mihaela prin ce ai trecut si tu cu Josh. citind povesti ca ale tale si Ralukai, imi dau seama ca sunt o norocoasa. sa-mi dati doua palme cand ma plang...ca de exemplu acum. a dormit numai la mine in brate azi. cand il pun jos incepe urlatul. dar e numai vina mea. aseara, vazand ca nu prea are colici am mancat mazare, fasole verde si broccoli. azi de dimineatza a inceput sa planga la parturi. dar plans idn ala cu strigaturi. si spre dupa amiaza a facut caca in sfarsit, mi-a umplut 4 scutece in 5 minute - nu exagerez...si iarasi dureri si plansete. si de obosit ce e a adormit la mine pe piept. si e atat de simpatic cu oftaturile, sunetele pe care le scoate in somn. nu mia pot dupa el. am reusit sa aspir si sa spal prin baie intr-o pauza de la urlat.



MangaGirl MAMI DE AIDAN GABRIEL, BB SCUMP SI CARLIONTZ - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Claucia, Santorini felicitari pt botez! pupam dovleceii dragalasi si mamicutzele frumoase

Santorini sorry ca nu te pot ajuta, dar eu depun dosarul la primaria cumpana....si adeverinta este tip, mi-au dat-o de la primarie odata cu lista cu documentele necesare....vezi pe subiectul grvidutze si mamici de constanta, sau informatii utile in constanta, sigur scriu fetele pe acolo unde se depune dosarul..

Daciana mie sincer mi se pare cam drastic sa-i puna piciorusele in ghips, eu stiu ca multe din probleme se rezolva cu masaj cand sunt asa micutzi....acum nu stiu ce a avut exact puiul tau, dar...ati cerut si o a doua opinie??

Claudia nu mai am cu ce sa va fac invidioase, de 3 zile si-a revenit la programul vechi, trezit la 4-5 pt o papa mica, si apoi pe la 9-10...cateodata si pe la 7 pt o sesiune de partzuri oricum eu sunt multumita si asa, as fi nesimtita sa cer mai mult deocamdata....

Nela multumesc de intrebare, Ebru e cam maraita in ultima vreme, nu stiu ce are....daca o plimbam prin camera ii mai trece, dup-aia iar incepe, si tot asa.....are perioade destul de cuminti, cand sta si vorbeste cu noi (sau tipa la noi ), dar si perioade cand nu-i intri in voie cu nimic....acum e icna bine, ca o mai plibam prin camera cu randul, eu si soacra-mea, iar seara mai intra si sotzul in priza, dar cand oi ramane singura, vai de mijlocul meu....va trebui sa iau si eu un sling cred ca...


de ursulica Ebru Fatima PRIMA POZA!


POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput