Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 110

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Felicitari Sandy ! Sa-ti traiasca micutza , sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea !
Da-ne detalii de la nastere . A fost greu ? Dar a meritat nu ..?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Rala-
Imi pare ff rau- te asteptam cu vesti bune.
Sa-ti aduca noul an ceea ce iti doresti ff mult.





Elly

Astept, astept si iar astept .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella72 spune:

buna seara fetelor!
sunt pacienta lui tutu din martie 2008, am mers la monitorizari vreo trei luni, dupa aceea am luat pauza pt ca vroia sa imi faca laparo si mie imi era f frica(si imi e inca).....am reluat monitorizarile in iulie 2009, in septembrie mi-a facut inseminare dar fara niciun rezultat, al meu are astenoteratospermie, ia tribullus 3 luni, mai are vreo doua sapt din tratament, apoi treb sa repetam spermograma....iar eu am ajuns iar la treaba cu laparo, trebuie sa o fac si tare frica mi-e(de anestezie)...sunt fete pe aici care au facut laparo de curand cu nenea dr?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ella72

buna seara fetelor!
sunt pacienta lui tutu din martie 2008, am mers la monitorizari vreo trei luni, dupa aceea am luat pauza pt ca vroia sa imi faca laparo si mie imi era f frica(si imi e inca).....am reluat monitorizarile in iulie 2009, in septembrie mi-a facut inseminare dar fara niciun rezultat, al meu are astenoteratospermie, ia tribullus 3 luni, mai are vreo doua sapt din tratament, apoi treb sa repetam spermograma....iar eu am ajuns iar la treaba cu laparo, trebuie sa o fac si tare frica mi-e(de anestezie)...sunt fete pe aici care au facut laparo de curand cu nenea dr?


stai linistita ca nu ti se intampla nik rau, n o sa simti absolut nimic, o oarece jena dupa ce te trezesti din anestezie, in rest nik.

fetelor stiti cumva tutu ce program are zilele astea?

un an nou plin de impliniri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella72 spune:

multumesc, Mirela, incep sa prind curaj

despre program pot sa iti spun ca nu pleaca din tara de sarbatori, sora mea trebuie sa nasca si l-am intrebat de program, dar la cabinet nu stiu cand e zilele astea, pe noi ne-a chemat pe 8 la un ultim control(daca mai apuca)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandyprs spune:

Fetele sa va povestesc cum a majuns sa nasc in Bacau si nu in Bucuresti asa cum era programat.Joi 17 decembrie trebuia sa fiu la Tutu in Bucuresti sa nasc.Am plecat la drumn , dar la intrare in Ramnicul Sarat ne-a intors un echipaj de politie si ne-a spus clar ca nu se mai circula de acolo.Cu regret in suflet am plecat acasa.Joi noaptea am avut contractii dese si ma durea spatele f tare exact ca la nasterea normala.Vineri dimineata echipati cu tot bagajul si cu multa rabdare am plecat din nou spre Bucuresti,insa la iesirea din Focsani spre Bucuresti ne-a oprit din nou politia ,era o doamna ,i-am spus ca tre sa ma duc sa nasc prin cezariana la Bucuresti ,ne-a inteles a spus sa mergem dar nu se stie unde vom ajungeca nu se circula de la Ramnicu Sarat spre Bucuresti.Am continuat drumul pe un viscol de nedescris si o ninsoare abundenta incat nu prea vedeai mai nimic in fata,dar ajunsi la Ramnicul Sarat echipajul de politie pe care l-am intalnit ne-a intors din drum ne-a dat varianta nasterii in acel orasel.nu am fost de acord si am plecat spre Bacau unde mai aveam cunostinte.Asa am ajuns si m-au internat acolo aveam contractii destul de dese dar nedureroase.M-a operat pe 20 dec si am nascut o fetita de 51 cm si 3320 g cu apgar 10.E o mancacioasa nu se satura niciodata .Va pup si va doresc un an nou fericit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata fetelor

sa avem un an nou frumos, plin de reusite, zambete si o de bebelusi sanatosi.

LA MULTI ANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

ella- cred ca toate fetele care au scris la acest topic au facut laparo - nu cred ca vrei sa fii singura care nu face

Nu doare- te internezi - te opereaza si pleci acasa- raman niste semne care nici nu prea se mai vad.

Eu am facut in aprilie laparo.

Decat sa faci inseminari- mai bine "baga" o laparo.
Dupa ce faci aceasta interventie - vei sta linistitata ca nu ai nk si astfel veti trata problema sotului.

Si sotul meu are acelasi diagnostic- insa am si eu niste "bube" mari - asa ca ne documentam pt fiv.

Succes si curaj

Mirela- ti-au venit?


Va urez un an nou fericit- sa ni se indeplineasca toate dorintele.
Sa fim sanatosi si sa ne tinem bb-ii in brate.





Elly

Astept, astept si iar astept .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella72 spune:

sandy, sa iti traiasca printesa, sa fie sanatoasa!
elly_me, multu de incurajari, imi pare rau ca ai probleme, dar va iesi soarele si pe strada noastra, sunt sigura de asta!

fetele , va doresc un an nou plin de realizari si bucurii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

elly_me inca nu, astept, o sa merg sa fac o eco la tutu ca el mi a facut aspiratia, dupa calculele mele ar trebui sa mi vina dupa revel.

pupi si un an super buna si fericit

Mergi la inceput