Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 110

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebe2008 spune:

La multi ani !!!!!!!!!
Sa fiti sanatoase si mandre posesoare de burtici in 2010

Sandy
Sa va traiasca minunea, sa va bucurati de ea si sa va aduca numai fericire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandyprs spune:

LA MULTI ANI !
Fatele va multumesc pt urari si va doresc sa aveti un 2010 plin de evenimente pozitive marcante asa cum multe dintre noi am avut parte pana acum.Eu una sunt f multumita de dr T si sincer imi pare f rau ca nu am putut naste cu el , dar mi-a fost frica sa astept amelorarea vremii nu puteam risca.Oricum l-am anuntat pe T si sunt sigura ca m-a inteles.
Natalia este o mancacioasa , dar are si probleme cu colicii din cauza laptelui praf(al meu nu ii ajunge si ii dau completare).
Va pup si va doresc toate cele bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tutidana spune:

La multi ani !!!!!!!!

Buna seara fetelor,sper ca anul 2010 sa fie multttt mai bun ca anul trecut si mai bogat in bebei,sanatate,fericire alaturi de cei dragi.

buna seara fetelor!
sunt pacienta lui tutu din martie 2008, am mers la monitorizari vreo trei luni, dupa aceea am luat pauza pt ca vroia sa imi faca laparo si mie imi era f frica(si imi e inca).....am reluat monitorizarile in iulie 2009, in septembrie mi-a facut inseminare dar fara niciun rezultat, al meu are astenoteratospermie, ia tribullus 3 luni, mai are vreo doua sapt din tratament, apoi treb sa repetam spermograma....iar eu am ajuns iar la treaba cu laparo, trebuie sa o fac si tare frica mi-e(de anestezie)...sunt fete pe aici care au facut laparo de curand cu nenea dr?


Si eu trebuie s-o fac pe 6 ianuarie si imi este o frica de mor,am inteles ca dr T. nu mai face operatii la spital ci la clinica,stiti ceva???? Unde ti-a zis dr T. ca va face operatia???
O seara placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

La multi ani cu sanatate tuturor!

Am si eu o intrebare pentru voi: cam cat dureaza pana obtin o programare la cabinet la dr. T? stiu ca e foarte ocupat insa vreau sa sun luni pentru o programare si eram curioasa cam cat dureaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tutidana

La multi ani !!!!!!!!

Buna seara fetelor,sper ca anul 2010 sa fie multttt mai bun ca anul trecut si mai bogat in bebei,sanatate,fericire alaturi de cei dragi.

buna seara fetelor!
sunt pacienta lui tutu din martie 2008, am mers la monitorizari vreo trei luni, dupa aceea am luat pauza pt ca vroia sa imi faca laparo si mie imi era f frica(si imi e inca).....am reluat monitorizarile in iulie 2009, in septembrie mi-a facut inseminare dar fara niciun rezultat, al meu are astenoteratospermie, ia tribullus 3 luni, mai are vreo doua sapt din tratament, apoi treb sa repetam spermograma....iar eu am ajuns iar la treaba cu laparo, trebuie sa o fac si tare frica mi-e(de anestezie)...sunt fete pe aici care au facut laparo de curand cu nenea dr?


Si eu trebuie s-o fac pe 6 ianuarie si imi este o frica de mor,am inteles ca dr T. nu mai face operatii la spital ci la clinica,stiti ceva???? Unde ti-a zis dr T. ca va face operatia???
O seara placuta.

Speranta moare ultima.


la clinica face laparo, histero, aspirari, chiuretaje si eu mai stiu ce
bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana1980 spune:

buna fetelor si la multe bucurii pentru anul 2010. Vreau sa raspund fetelor care vroiau niste informatii despre laparoscopie cu dr. T. Eu am facut o asemenea procedura cu el in luna dec. Vreau sa spun ca a fost OK. M-am simtit un pic ametita in ziua operatiei si un pic a doua zi.In acest moment sunt ft. bine. Procedura nu a durat mult. cam 40 min. Din fericire pt mine rezultatul a fost pozitiv, adica am trompele permeabile. Este bine ca inainte de operatie sa discutati, adica daca tu ai vreo intrebare sa nu eziti sa-l intrebi. Eu am avut dar dupa...si nu mai aveam cu cine sa discut. De atunci nu am mai vb. cu el, sper sa ajung cam in a 12 zi a CM urmator si sa-l intreb atunci mai multe. In legatura cu programarea, aceasta se obtine ft. usor. La cabinetul lui nici nu iti trebuie programare, primul sosit, primul servit, iar la clinica eu m-am programat cam cu vreo 3 sapt inainte de procedura, iar ziua am fixat-o eu. Procedura m-a costat 1500 ron, dar in functie de gaseste acolo poate sa ajunga mai mult. 200 m-a costat si spermograma sotului.
Eu va urez multa bafta si sa auzim numai vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tutidana spune:

Buna la toate fetele.
dana1980 si mirela2 multumesc mult pentru raspuns.
dana1980 vroiam sa te intreb,a avut voie sa stea sotul cu tine ,dupa ce ai iesit din oparatie??si dupa cat timp ti-a dat drumul acasa??Scuze ca sunt insistenta cu intrebarile dar stii si tu cum este,te pup.
Pupici pentru toate fetele si sa auzim cat mai repede vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana1980 spune:

Tutidana, nu ma deranjezi cu insistenta ta. Sa stii ca asa eram si eu si nu aveam de unde sa stiu , decat de la persoanele care au mai trecut prin asa ceva. Da, sotul meu a fost cu mine si a stat cu mine pana am plecat acasa, chiar este recomandabil sa fie cineva cu tine. El a fost si cel care a platit. Eu am intrat in operatie undeva prin jurul orei 12, iar la ora 16 in aceiasi zi am plecat de la clinica acasa. Cand poti sa te ridici din pat si poti sa mergi iti da drumul acasa. Si nu uita ce ai sa-l intrebi, il intrebi inainte, ca dupa aia dispare la cabinet. Te pup si daca mai ai intrebari nu ezita sa ma intrebi.
Multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella72 spune:

buna seara la fete!

tutidana, si pe mine tot la clinica ma va opera, se pare ca nu in ianuarie ca nu am reusit sa ma programez, incerc sa sun maine poate reusesc sa mai prind pe luna asta ceva, ar trebui in jur de 17-18 ianuarie sa fiu inainte de ovulatie..
te astept pe tine cu vesti
dana1980, multumim pt incurajari, ai plecat f repede de acolo, dupa aprox 3 ore, ce bine ar fi sa imi revin si eu repede..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Buna seara, multumesc dana 1980 pentru ranspuns. Mai am o intrebare pentru voi: a avut cineva sarcina extrauterina tratata cu metotrexat si daca da, care au fost pasii urmatori tratamentului? am inteles ca trebuie facuta laparoscopie sau ceva de genul pentru a vedea permeabilitatea trompelor...poate stiti sa ma luminati si pe mine

Mergi la inceput