Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *106*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

nu ma injurati, da' bag mesaje scurte pana sarim la urmatoarea pagina, poate se rezolva

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 7 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

vai de capul meu ce s-a intamplat cu forumul asta
abia acum am vazut ca tre sa ma duc muuuult in dreapta ca sa gasesc unde trebuie sa scriu
sper ca s-au prins si admin-ii sa faca ceva


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Aris, noroc cu tine ca altfel ma chinuiam eu mult si bine si nu-mi dadeam seama cum sa scriu, e clar ca s-a intamplat ceva cu forumul.

Dyana felicitari pt kilogramele pierdute, la multe inainte , si eu m-am apucat de o dieta de o saptamana jumate si am dat 4 jos, asi mai vrea inca 4 si sunt super multumita, ajung la greutatea dinainte de sarcina.

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

saby - pai de asta am si scris. am zis sigur mai e macar una ca mine care nu vede casuta de raspunsuri
felicitari si tie pt kgurmatoarele o sa mearga chiar mai repede pt ca acum ai motivatie, stii ca se poate. bafta!

georgiana - ma bucur ca ti-a placut. sper sa fi cel putin la fel de incantata de el cand o sa-l folosesti prima data. a costat 1070lei si l-am luat de la dino bebe

ela - asa deci, nu e singurul pofticios....vaai ce ne facem cu copii astia?!


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

am aparut.... am aparut....

pacat ca taman acum s-au stricat si paginile noastre cand am reusit si eu sa recuperez cele 16 capitole care le pierdusem

in primul si in primul rand toate fetele ca nu ne-au uitat

si acum sa va spun despre noi: eu m-am luptat cu bubele (acum sunt in stadiu de cojite) dupa 3 zile cumplite cu febra, mancarimi, dureri musculare am inceput sa ma simt mai bine numai ca umbland dezbracata prin casa (ma pictam cu mixtura mentolata si ma fluturam sa pot suporta mai bine mancarimile) am reusit sa recesc cumplit - am ajuns la un asa hal de tuse cum nu tin minte sa fi avut in ultimii 25 de ani () ca a trebuit sa inghit ceva antibiotice, noroc ca aveam prin casa. Dar toate au trecut asa ca de luni m-am prezentat la servici.

Bebele nu a avut pana acum nici o bubita numai ca de duminica este groaznic de racita (nas infundat care nu-l pot rezolva oricat as aspira-o, iar ceea ce ma ingrijoreaza mai mult este o tuse plina care o necajeste. Am vorbit cu dr ei si pana acum nu i-pus decat supozitoare cu paracetamol si i-am facut aerosoli cu adrenalina si ser; asteptam inca putin sa vedem daca face sau nu varicela asa ca nu-i dau nici un antibiotic si nici macar sirop de tuse ca am toate sansele sa mi-l vomite. Noroc ca aveam pentru la nevoie o schema homeopata pentru raceala/febra/tuse si ne-am mai tratat asa.
Intre timp a facut alergie la ou - cand am ajuns la 1/2 galbenus si la para
Iaurt nu ii mai dau pentru ca ii creste prea mult aciditatea la stomacel (noroc ca mi-am dat seama cat de cat repede si nu am ajuns iarasi in criza) asa ca sunt intr-o mare dilema cu masa de la 5. Acum ii dau branza cu mamaliguta sau dovleac si alte variatiuni nu stiu sa mai fac. Ma gandisem la cartof dar fermenteaza in burtica si-i este rau. Voi incerca si sfecla rosie si ... altceva nu ma mai duce mintea.

In rest mancam mai mult sau mai putin (corect ar fi fost sa spun putin sau mai putin) cu laptele am ajuns la 50 ml/zi. Nu vrea deloc apa/ceai cu biberonul, bea doar ce ma chinui cu lingurita dupa masa si am un nou stres cu deshidratarea mai ales in perioada asta de raceala. Incerc sa o acomodez cu canita ca poate-poate...dar pana acum nu am avut nici un succes.

Nu vorbim prea multe - doar ba-ba, aaa, eee si niste chiuituri.
Stam bine in fundulet, de 2 saptamani se intoarce de pe burta pe spate insa nici gand de mers de-a busilea sau ridicat in fundulet sau mai sus, de mers sprijinit sau de-astea.

Si nu stiu ce sa va mai spun acum repede dintr-o suflare ca-s nevorbita de muuult timp. Tare dor mi-a fost de voi.





Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

am admirat bebelusii - doamne ce de-a poze au aparut in perioada asta
poate are timp si rabdare vre-o mamica sa ma invete si pe mine ce trebuie sa fac sa ne puteti cunoaste ca v-am zis ca ma simt prost ca eu nu v-am aratat nici o poza


anca - robert
ayla- maria

aris - il mai doare buzisoara? poate manca? Nu te-a intrebat al tau sot ce a patit copilul? ca ziceai ca nu-i spui
dyana - bravo pentru kg si iti tin pumnii sa ajungi la -10 cat mai curand si sa-si revina si domnul sot
sasha - si eu te tustineam dar n-am mai apucat in timp real sa ma "exprim"

.... imi mai amintesc si revin

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

olishka - cum faci sucul de rodii?


Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

petratudor - te-am auzit cu lintea. Vrei sa-mi spui si mie cum o prepari pt bebe?


Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

am aparut.... am aparut....

pacat ca taman acum s-au stricat si paginile noastre cand am reusit si eu sa recuperez cele 16 capitole care le pierdusem

in primul si in primul rand toate fetele ca nu ne-au uitat

si acum sa va spun despre noi: eu m-am luptat cu bubele (acum sunt in stadiu de cojite) dupa 3 zile cumplite cu febra, mancarimi, dureri musculare am inceput sa ma simt mai bine numai ca umbland dezbracata prin casa (ma pictam cu mixtura mentolata si ma fluturam sa pot suporta mai bine mancarimile) am reusit sa recesc cumplit - am ajuns la un asa hal de tuse cum nu tin minte sa fi avut in ultimii 25 de ani () ca a trebuit sa inghit ceva antibiotice, noroc ca aveam prin casa. Dar toate au trecut asa ca de luni m-am prezentat la servici.

Bebele nu a avut pana acum nici o bubita numai ca de duminica este groaznic de racita (nas infundat care nu-l pot rezolva oricat as aspira-o, iar ceea ce ma ingrijoreaza mai mult este o tuse plina care o necajeste. Am vorbit cu dr ei si pana acum nu i-pus decat supozitoare cu paracetamol si i-am facut aerosoli cu adrenalina si ser; asteptam inca putin sa vedem daca face sau nu varicela asa ca nu-i dau nici un antibiotic si nici macar sirop de tuse ca am toate sansele sa mi-l vomite. Noroc ca aveam pentru la nevoie o schema homeopata pentru raceala/febra/tuse si ne-am mai tratat asa.
Intre timp a facut alergie la ou - cand am ajuns la 1/2 galbenus si la para
Iaurt nu ii mai dau pentru ca ii creste prea mult aciditatea la stomacel (noroc ca mi-am dat seama cat de cat repede si nu am ajuns iarasi in criza) asa ca sunt intr-o mare dilema cu masa de la 5. Acum ii dau branza cu mamaliguta sau dovleac si alte variatiuni nu stiu sa mai fac. Ma gandisem la cartof dar fermenteaza in burtica si-i este rau. Voi incerca si sfecla rosie si ... altceva nu ma mai duce mintea.

In rest mancam mai mult sau mai putin (corect ar fi fost sa spun putin sau mai putin) cu laptele am ajuns la 50 ml/zi. Nu vrea deloc apa/ceai cu biberonul, bea doar ce ma chinui cu lingurita dupa masa si am un nou stres cu deshidratarea mai ales in perioada asta de raceala. Incerc sa o acomodez cu canita ca poate-poate...dar pana acum nu am avut nici un succes.

Nu vorbim prea multe - doar ba-ba, aaa, eee si niste chiuituri.
Stam bine in fundulet, de 2 saptamani se intoarce de pe burta pe spate insa nici gand de mers de-a busilea sau ridicat in fundulet sau mai sus, de mers sprijinit sau de-astea.

Si nu stiu ce sa va mai spun acum repede dintr-o suflare ca-s nevorbita de muuult timp. Tare dor mi-a fost de voi.





Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 7 luni

Geanina bine ai revenit , ma bucur ca ti-a trecut varicela si pupam pe Andreea sa nu faca si ea si sa treaca mucisorii si tusea.
Daca zici ca papa dovleac poate incerci o combinatie cu mar copt cu putina scortisoara si cereale sau biscuite sau branzica.

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)

www.flickr.com/photos/39734204@N04/" target="_blank">Printesa Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

saby - bravo pt kg - se vede ca te pregatesti pt marea intalneala sa impresionezi pe toata lumea. La asa fata frumoasa bine-nteles ca si mamica trebuie sa fie super, nuuu?

eu nu am nici o sansa (la intalnire ma refer) desi tare mi-as dori insa poate am noroc si ne vedem cu chatonel si cu celelalte fete care raman prin bucuresti de sarbatori

noua nu ne place marul copt . Am incercat para in speranta sa-l inlocuiesc cu ceva ce-i place dar a iesit ce-a iesit si mi-e tare frica sa mai incerc ceva. Acum oricum i-au o pauza dar tare as vrea sa manance si ea un fruct.
N-am incercat biscuitii pana acum. Voi prospecta piata in wk si sper sa am succes sa-i placa.



Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 7 luni

Mergi la inceput