Politizarea forumului?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

.......contract comercial.....da' parca numai aici nu aveam chef sa-i vad fatza lui base! frate, asta o sa ne iradieze si o sa ne apara si-n vis!!!!!!!!!!!

*“Ori sa sa revizuiasca, primesc! dar sa nu se schimbe nimica; ori sa nu se revizuiasca, primesc ! dar atunci sa se schimbe pe ici pe colo, si anume in punctele…esentiale !”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Niste raspunsuri de la noi:

1. Toate reclamele intra prin brokeerul nostru de publicitate din Romania - noi nu vedem deseori aceste mesaje pentru ca sunt puse in special pentru IPuri de Romania. Noi nu avem controlul asupra lor. Daca Gigi Becali vroia sa se promoveze pe DC ... avea libertate :)
Tot ceea ce am bloca noi ar fi daca mesajele ar fi contrare principiilor DC (de exemplu, interzicerea fiv-ului, etc).

2. Noi consideram ca alegerile fac parte din viata noastra - cu influente asupra calitatii vietii nostre, deci credem ca politica nu poate fi scoasa din gama de discutii de pe Desprecopii.com
In plus, am creat un subforum separat unde se discuta despre politica, democratic, si unde toata lumea isi poate argumenta optiunea.

3. Politizarea forumului in contextul de care spui este ca si cum te-ai intreba de ce strada ta se politizeaza daca vezi un afis electoral. Eu cred ca este chiar important ca si un forum majoritar de femei sa fie luat in calculele candidatilor. De cand politica este doar apanajul barbatilor? Traim in Europa, un continent progresiv, si femeile au drept de vot - deci, fiecare candidat trebuie sa prezinte in programele sale si mesaje pentru femei. Femeile sunt o forta a societatii si nu merita ignorate!

4. Deci, banerul pe care il vedeti foloseste spatiul nostru publicitar. Orice candidat are acces la acest spatiu publicitar. Daca pana acum, doar staful dlui Basescu a ales si Desprecopii.com l-as vedea ca pe un lucru laudabil si nu condamnabil.
Separat de aceasta promovare, Desprecopii.com a trimis mesaje de invitatie TUTUROR candidatilor - de a a se adresa acestei comunitati si rapunde intrebarilor specifice noastre. De ce am scrie noi (peste 50 de mii de oameni/zi) toata ziua despre problemele noastre (sistemul medical, problema reproducerii asistate, problema gradinitelor, a concediilor de maternitate, etc) - daca nu vrea nimeni sa ne ia in seama? Iar acum nu este momentul cel mai bun?

numai bine,


**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii
De ce am scrie noi toata ziua despre problemele noastre (sistemul medical, problema reproducerii asistate, problema gradinitelor, a concediilor de maternitate, etc) - daca nu vrea nimeni sa ne ia in seama? Iar acum nu este momentul cel mai bun?


hellou, traim in Romania! chiar crezi ca lor le pasa de problemele noastre sau de ce vorbim noi aici????????? ma rog, asta e, dar pe mine una m-a zgariat pe retina imaginea lui basescu!

*“Ori sa sa revizuiasca, primesc! dar sa nu se schimbe nimica; ori sa nu se revizuiasca, primesc ! dar atunci sa se schimbe pe ici pe colo, si anume in punctele…esentiale !”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

sunt total de acord cu discutiile despre politica, cu atat mai mult daca s-ar purta cu candidatii in alegeri.
Salut initiativa de a crea un subforum dedicat acestui lucru.

Insa este o mare diferenta intre a promova un candidat sau altul prin discutii deshise cu utilizatorii acestui forum si a promova prin bannere publicitare.

De ultima parte m-am legat in acest subiect, aceasta reclama pare iesita din contextul obiectivelor acestui forum.
Ce s-ar intampla cu imaginea sitului daca utilizatorii ar percepe aceste reclame ca sprijin in campania presedintelui pentru alegeri? Cum imaginea acestuia este destul de sifonata, imaginea sitului ar avea numai de suferit!

de aceea am tras in semnal de alarma care va rog sa il percepeti ca atare, asa cum se vede din perspectiva utilizatorului de forum obisnuit, care uneori nici nu se mai oboseste sa intrebe care sunt justificarile administratorilor, ci judeca sec si atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Insa este o mare diferenta intre a promova un candidat sau altul prin discutii deshise cu utilizatorii acestui forum si a promova prin bannere publicitare.

Iti raspund la ultima ta neclaritate. NU promovam noi un candidat anume prin banere - ci se promoveaza EL - oricine ar fi. Orice candidat poate face acest lucru, daca, desigur, audienta acestui site i se pare relevanta. Deocamdata, doar TB a considerat ca vrea sa se promoveze cu baner pe DC.

sper ca ti-am raspuns la mesaj.


**************
Citesc cu placere: Supereva.ro | Blogul meu |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

[quote]citat din mesajul lui desprecopii

Insa este o mare diferenta intre a promova un candidat sau altul prin discutii deshise cu utilizatorii acestui forum si a promova prin bannere publicitare.

Iti raspund la ultima ta neclaritate. NU promovam noi un candidat anume prin banere - ci se promoveaza EL - oricine ar fi. Orice candidat poate face acest lucru, daca, desigur, audienta acestui site i se pare relevanta. Deocamdata, doar TB a considerat ca vrea sa se promoveze cu baner pe DC.

sper ca ti-am raspuns la mesaj.

QUOTE


Profund regretabil acest fapt, sunt satula de banerele cu TB, care sunt pe toate blocurile, gardurile, stalpii etc
Oriunde te uiti numai de mutra lui dai. Asta e ultimul loc unde ma asteptam sa-l vad si din pacate petrec zilnic destul timp pe DC.
Nu zic ca voiam sa vad alte mutre....dar eu deja ma simt intoxicata, AGRESATA de campania lui publicitara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

nu stiu ce e asa de greu de priceput ca e doar o reclama... ca si cum s-ar plange careva ca vede reclama cu Ariel si nu cu Bonux, de exemplu...
si daca ar fi aparut reclama cu Antonescu, tot s-ar fi trezit unii care nu-l simpatizeaza sa comenteze...




Ramonika si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

OK, ok eu nu vad nici o reclama... insa spunea cineva aici ca daca lenor si cu base sint candidtai nu trebuie sa le vedem reclamele pina si aici. Asa ca va intreb: cine e Lenor? e independent cumva? Sincer n-am auit nimic de candidatul asta. lamurit-ma si pe mine pls.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olina87 spune:

Lenor e candidatul ala fara pete pe constiinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

O mare problema stearpa fara subiect si obiect.

Reclama e reclama si gata.

Daca vedem reclama cu Elancyl sau Lenor nu inseamna ca Elancylizam sau Lenorizam forumul.

Subliminal: ha, ha, ha,: Alo! E o reclama directa care nu sugereaza nimic la nivel de subconstient. O mutra a cuiva si atat.

Eu nici macar nu am observat-o pana nu am citit postul.


Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput