Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *105*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

cativ - cum ai gasit tu partea buna a lucrurilor
problema e ca eu am descoperit ca efectiv nu mai am timp sa respir decat cand doarme si atunci stau pe forum. ma uitam pe pozele mai vechi si mi-am dat seama ca era muuult mai ordine la mine in casa. acum e din ce in ce mai rau. parca vad ca o sa trebuiasca sa iau totushi o femeie. la somnul de pranz apuc sa spal biberoanele si sa imi termin cafeaua. la somnul de dupa masa reusesc sa fac ceva de mancare.
incep sa regret apartamentul nostru micutz si cochet cu doua camere


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Daaa, si noi suparati pe greva de la metrou... dar ce sa faci, seful sindicatului a fost parlamentar al P.... (nu zicem numele partidului, am luat rosii la topicul politic mai demult, aici primesc numai... castraveti) si tre' sa ajute si el un pic pe candidatul la [rezidentale ca nu degeaba a fost pus acolo, nuuuu??. Si soatza a avut azi de mers in oras, a venit dupa cateva ore.

Shasa io nu m-am prins despre ce e vorba, da' ma bag si eu la sustinere

PetraTudor iar? Parca mai facusesi o otita prin vara... sanatate multa.

Aris nush ce-are ca din zi in zi doarme mai putin. In loc sa creasca si sa doarma mai mult ma scoala mai devreme, indiferent la cat se culca. Si trezit inseamna aaaaa, uuuuuu, maaa-maaaaaaa

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

pt cine cauta biscuiti: eu sunt f incantata de cei de la hipp cutie bleu de la 8 luni. nu se compara cu organix care sunt inecaciosi si au un gust ciudat. astia sunt chiar buni. al meu devoreaza cate unul de vreo 3 ori pe zi. a gasit si metoda sa nu se inece, cand rupe bucati mari le morfoleste un pic si bucatile mari le scuipa. e adevarat ca face o mizerie incredibila in jurul lui


25 martie 2009



Nush, noua nu ne-au placut aia de la Hipp (adica mie, ca al meu haleste orice fel de biscuiti, se bat turcii la gura lui) ca sunt prea dulci, astia de la organix par mai ok. mai ales aia cu aroma de portocala... ce-as bascula si eu. Dar nu e voie, nu e voie

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

mie tocmai de aia mi-au placut, ca sunt dulci si seamana la gust cu cei de oameni. poate am nimerit eu o varianta mai tampita de la organix dar erau iks rau in plus se sfaramau prea repede si se cam ineca. cu astia nici macar nu a tushit o data


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

denisa - eu am pus nishte zahar si a fost perfecta


Eeeeee...... despre ce vorbeam?




Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

cu apartenenta politica a liderului sindical ai perfecta dreptate din punctul meu de vedere
dar asta ma face si mai nervoasa


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

despre cafeaua ta cu lapte....ce credeai??

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui aris26

denisa - eu am pus nishte zahar si a fost perfecta


Eeeeee...... despre ce vorbeam?




Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )




25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

auziti? cat lapte mai beau copii vostri la aproximativ 8 luni in decurs de 24h? pt cele care au idee, ca cele care alaptati...de un' sa stiti


Adelake bea cam 500ml/zi, dar eu i-l "gresesc" ceva mai diluat, pentru ca nu bea alte likide si mi-e frica sa nu faca vreo minune pe la riniki. (desi aici analizele au iesit bine). Acum, de cand cu "fara lactoza" (dupa episodul cu diareea mai stam cu el ceva timp) i-l fac cu mucilagiu de orez, ca altfel nu-l voia... asa ca nu stiu daca noi intram la comparatie.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:


Shasa io nu m-am prins despre ce e vorba, da' ma bag si eu la sustinere


daaa, si eu imi rod unghiile ca nu stiu despre ce e vorba. Da` pentru Sasha, ca berbecu ma bag inainte la sustinere!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Daaa, si noi suparati pe greva de la metrou... dar ce sa faci, seful sindicatului a fost parlamentar al P.... (nu zicem numele partidului, am luat rosii la topicul politic mai demult, aici primesc numai... castraveti) si tre' sa ajute si el un pic pe candidatul la [rezidentale ca nu degeaba a fost pus acolo, nuuuu??. Si soatza a avut azi de mers in oras, a venit dupa cateva ore.


Hmm... pot sa presupun de la ce P... e seful ala de sindicat, ca altfel nu inteleg cum poti sa te dai cu fundul e pamant ca vrei mariri de salariu in vremuri de criza. Si te mai apuca si taman in ultima saptamana de campanie electorala... ma rog, sa nu o dam pe politica... bine ca nu am de mers nicaieri azi... dar maine!?

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput