Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *105*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

fetelor ma bucur ca nu sun t singura suparata pe ei...dar cred ca daca stateti si in bucuresti si faceati 3 ore o distanta de nici 10km inebuneati de-a binelea

petra - sper sa treaca repede. of si tu nici tratamente nu poti lua mare lucru

pisigri - e ok sa iasa si asa haotic? ca aici fetele ziceau ca e musai sa respecte ordinea. eu una m-am saturat de cand ne ameninta incisivii aia laterali de sus


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

pt cine cauta biscuiti: eu sunt f incantata de cei de la hipp cutie bleu de la 8 luni. nu se compara cu organix care sunt inecaciosi si au un gust ciudat. astia sunt chiar buni. al meu devoreaza cate unul de vreo 3 ori pe zi. a gasit si metoda sa nu se inece, cand rupe bucati mari le morfoleste un pic si bucatile mari le scuipa. e adevarat ca face o mizerie incredibila in jurul lui


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

auziti? cat lapte mai beau copii vostri la aproximativ 8 luni in decurs de 24h? pt cele care au idee, ca cele care alaptati...de un' sa stiti

asta al meu ma face cu nervii. nu e suficient ca se ridica in picioare de canapea...nuuuuu...el vrea acum sa se urce pe canapea si cand o sa reuseasca si asta probabil o sa vrea pe tavan


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

eu am vazut stirea mai demult, dar am vazut ca nu zice nimeni nimic despre bebelushul ars asa ca am tacut si am zis mai binesi pe mine m-a umflat plansul cand am auzit. si pe bune nu stiu de ce nu a strans-o de gat pe femeia aia. nici legea nu cred ca avea ce sa-i faca lauzele sunt oricum afectate de nashtere asa ca...


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26asta al meu ma face cu nervii. nu e suficient ca se ridica in picioare de canapea...nuuuuu...el vrea acum sa se urce pe canapea si cand o sa reuseasca si asta probabil o sa vrea pe tavan25 martie 2009
E bine ca e ambitios, stie ca se poate si mai mult mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Aris, chiar de tine aveam nevoie
Nu stiu daca e normal sa iasa asa, haotic, da ce sa-i fac? Sa i-l scot? . Ma gindesc ca poate e asa din cauza ca am facut acum o cura intensiva de calciu si vigantol...si cei doi de jos tot asa au iesit, dupa o cura de calciu.

Io vroiam sa te mai intreb de scaunul ala de masina. Am vazut Vitamina in el, am vazut filmuletul de prezentare, am citit despre el... Problema e ca in Iasi nu il gasesc (dar poate nu stiu eu unde sa il caut) si mi-e un pic nu-stiu-cum sa il comand de pe net, fara sa vad cum sta Pisilinca in el. Tu de unde l-ai luat? L-ai probat cu Vitamina inainte? Imi place mult protectia aia din fata (adica mai mult decit centurile care nu stau ca lumea pe un bebelus, dupa parerea mea), dar ma gindesc daca nu e prea voluminoasa pt cit e Pisilinca acum, mi-e sa nu se simta incorsetata si sa refuze sa stea in el. Si am mare nevoie repejor de scaun de masina, ca in curind vom avea iar 2 masini si vreau sa pot sa ies si eu mai departe de in jurul blocului...iar in scoica oricum nu mai incapea, daramite cu hainele de iarna... Deci de unde l-ai luat (ca poate este asa magazin si in Iasi, desi ma indoiesc , parca as sta in Mozambic sau pe alta planeta...)



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Buna dimineata! Am sosit cu cafeaua: fara zahar si cu lapte. E bine?

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )



Saru'mana, io abia acum o beau, desi desteptarea s-a dat la 5

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Pisigri

pt tine si cine mai vrea sa rada in reluare, povestea cu mtizul si Sfantul Nectarie:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141868&whichpage=17.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141868&whichpage=18

Pupam, plecam la papa.

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

pisigri - nu am vrut sa torn gaz pe focam vrut doar sa ma lamuresc daca trebuie sau nu sa se respecte ordinea. cu scaunul e cam nashpa pt ca astia de la dino bebe sunt unici importatori acum. si e o firma micutza nu au sigur magazin in iashi. dar eu zic ca poti gasi o metoda sa te intelegi cu ei. de exemplu poti sa le propui sa iti trimita scaunul, faci proba atunci pe loc repede si daca nu e bine il trimiti inapoi si suporti tu transportul in felul asta nu risti decat o suma rezonabila. eu am facut proba, deshi eram aproape convinsa din momentul in care l-am vazut. nu pot sa te ajut decat cu mai multe poze. uite azi cand plec cu el o sa-i fac o mie de poze din diverse pozitii sa il vezi cum sta in el. ca idee vitamina are 8,11kg si vreo 72 cm. asta ca sa-ti faci o idee

monnvas - dar ce a avut mama cu tine de te-a trezit inaintea gainilor???


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

pisigri

Si de fapt partea 1, inainte de alea 2 de sus este la:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141616&whichpage=6

Asta ca sa aiba "compunerea" cele 3 parti clasice, intro, cupri si inche.

Gata, chiar plecam la masa .

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 6 luni

Mergi la inceput