Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *105*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

LA MULTI ANI VLADUT SI CATALIN! Si STEFAN CATALIN.

Doamne, imi vine sa rad de Rares dar il las in ale lui. Va povesteam zilele trecute ca l-am potolit dandu-i o caciulitza si dupa ce s-a jucat cu atele a adormit. Ei, de atunci, atat de distractiv este pt el acea caciulitza de zici cine stie ce jucarie Fisher este. Ieri, cred ca , fara exagerare, vreo 20 min, poate mai mult, i-a explicat sistemul si prindea atele si le strangea in palmutze si iar le chiuia si asa mai departe. Imi doresc sa il filmez dar ii stric jocul ca e atat de concentrat si serios in ceea ce face... Si e doar o caciulitza simpla , alba de finet. Nici macar nu e colorata. NU stiu ce vede el in ea. Oricum, bine ca i-am gasit leac.

E bine de retinut pt bebei zvapaiati.

Poze Raru
Poze noi

Raru, tziparul lui mami
AM NEVOIE DE CODUL DE BARE AL PRODUSELOR HAPPY - VA ROG SA IMI DATI UN PM DACA SUNTETI DISPUSI SA IMI TRIMITETI. MULTUMESC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cativ13 spune:

Buna dimineata!!! La multe lunite puilor ce se serbeaza azi si multa sanatate mamicilor Aris, super Vitamina al tau Citisem undeva ca abia pe la 10 luni au etapa asta cu imitatia Aseara citeam ca pe la 9 luni se ridica bb in picioare sprijinit de un obiectsa mai crezi ce citesti astea sunt statistici si copilul se incadreaza sau nu in ele...cei mai multi copii nu Petrean...imi pare tare rau pentru baietelul tau...imi imaginez ca e dureros si pt el dar si pt tine sa-l vezi cum sufera....mami de Silvia Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Va imbratisez, multumesc ca ne sunteti alaturi. Anca, acum am citit mesajele, din pacate spitalul a fost pana ieri in carantina, multumim de intentia de a ne vizita. tati nu ne-a vazut deloc, si e suparat ca a fost ziua la Victoras ieri si azi tati face 36 de ani si nici sa-l pupam nu putem.
Suntem la perfuzie in continuare, Vic e mai vioi, doarme mai bine, si-a luat in greutate bine, ca sa citam pe d. prof. dr."mai ai facut o burta de popa de tara, o sa-ti de mamata morcovi pana te insori", asta manaca mititelul, morcovi cu carnita, glucoza si fructoza
Offf...i s-a spart vena de 3 ori, si de fiecare data cate 3-4 intepatri in manute si picior pana au gasit alta...am urlat si eu cu el...cumplit . Cred ca in max 2 zile scapam.

Dl. dr. a spus ca tb. sa-i fac rost de un ulei special din Franta Liprocil de la Nestle......sa vedem cum intram in posesia lui sau daca este usor de gasit...poate Chatonel ne ajuta cumva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Saby, ai PM.

Revin mai incolo.

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Multumim mult pentru urari
Vladut al meu s-a ridicat acum vreo 2 zile singu in picioare..si radea de numa..era tare fericitcatalin..in schimb...nu...
Vlad e cel "activ"..care calca totul in picioare pentru a ajunge unde si ce vrea..si catalin si dc e calcat pe cap..mana..burta..de frates-o..rade de se prapadeste



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

cativ - pai asa s-a ajuns la mediile astea. pt ca unii le fac mai tarziu si unii mai devreme.au adunat si au impartit
eu trag speranta ca daca tot vrea sa faca totul mai repede asa sa faca si cu dormitul toata noaptea si alte cele pe care eu le ashteptam pe la doi ani. daca e baiat cuminte si se potoleshte rapid o sa primeasca un fratior mai devreme. cred ca de aia se grabeshte el asa..asa grabit a fost mereu, dar nu stiu unde-i graba ca tot acolo ajunge

florinela - e tare trsit ca sunteti separatidar important e ii merge mai bine baiatului.multa sanatate


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

La multi ani Vlad si Catalin! La multi ani, Stefan! Sanatate si bucurie!

Citat:
citat din mesajul lui aris26

denisa - eu am pus nishte zahar si a fost perfecta

aditapop- eu am zis ca o sa-i cumpar numai jucarii de craciun. sa se bucure el de ele. de haine de obicei ma bucur eu nu copilul. vezi ca la mother care ai taxe de transport(parca 40 de euro) sa iti faci calculele bine sa nu ai surprize

bai ce bataie de joc e in orash azi cu greva asta de la metrousi eu tre sa ma duc la doctor ca altfel nici nu ash ieshi pe poarta. eu nu pot sa pricep cum se pot cere majorari salariale in conditiile in care in sistemul privat mai toti au pierdut procente serioase din salariu, asta cei fericiti care nu au ramas fara job. oare sunt chiori sau se fac??


25 martie 2009

deci, nu va pot spune cat urasc sistemul bugetar!!! Mi se pare ca toti incompetentii isi gasesc o acoperire intr-o institutia a statului. Urasc sa vad atata mitocanie si nepasare si indiferenta!!! Si nu dati cu pietre in mine ca ai mei, socrii, fratii si cumnatii TOTI lucreaza la stat! Dar mie imi place sa cred ca ei sunt exceptia care confirma regula! Si ce ma enerveaza e ca eu, o data la 3 luni platesc taxe la stat de imi sar ochii! Si al meu sot la fel! Ne doare ficatul 3 zile dupa. Si pentru ce? Pentru a intretine indolenta si incompetenta acestui sistem depravat!!!

Scuze ca sunt off-topic dar nu mai pot pe subiectul asta

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Am intrat pe fuga, Novus te rog sa ne stergi de pe lista de Paltinis, din pacate avem o vizita la care nu putem spune pas

In alta ordine de idei, dar nu on a happier note , am o otita de toata frumusetea , ma doare urechea de imi vine sa mor!!!

La vie en rose!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

In alta ordine, as vrea sa multumesc celor care ieri ne-ati spus la multi ani. Si celor care ne-ati admirat in poze.

Am si eu niste curiozitati:

1. Ayla, Luana merge deja?! E asa de... independenta. Mie mi se pare super mare!Si seamana cu tine in sensul ca are asa, un aer de finuta si gingasa
2. Eva... Doamne, Ana Maria, asa o bebica frumoasa ai Nu stiu ce s-a intamplat cu link-ul de prima data, ca jur ca nici eu nu l-am vazut. Si sunt asa de doritoare de pozeee... Deci curiozitatea e: cum crezi tu ca noi - sau oricine din lumea asta- am putea lasa neobservata asa o papusa?!
3. Ilinca, cat e de mare Sophiephie?! Stii ce am vrut sa iti zic? Ca astia de la maternitate cred ca au bagat acelasi CV de instalare la fetele noastre. Cum se intampla ca si Bris, de ceva vreme adoarme singurica?!
4. Va rog spuneti-mi unde gasesc si eu retete pt bebei? pe contul comun? si daca da, cum ajung acolo? e ceva parola?!


pupici

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi !

Petrean...mai poti?

Si eu urasc bugetarii, desi toti sintem bugetari. Mi se pare nesimtire altii sa stea acasa 4 zile/luna si aia sa ceara mariri salariale. Dar ma rog...macar nu stau in Bucuresti.

Novus, iti confirm/infirm sigur-sigur participarea saptamina asta, si daca o conform o sa vreau si eu contul.

Florinela, ma bucur ca sinteti mai bine. Lasa...o sa fie ziua lor si la anul, si o sa fie toate frumoase atunci. Dar pina la urma au descoperit care e problema?

Dupa ce am scris eu mesajul ala kilometric despre cum doarme fiica-mea...si-a schimbat obiceiurile. De am zis ca nu mai povestesc aici ce face si ea bine, ca imediat se razgindeste, am mai patit. Azi am descoperit (sper) cauza motivului...adica un incisiv. Ce nu-mi place e ca ii are pe cei 2 centrali de jos si acu ii iese unul lateral superior. O sa arate ..vampiros . Mie imi plac lucrurile " in ordine" ...ei se pare ca nu



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput