FIV 254

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

dragaica
succes draga mea si sa te vad ca mi spui un beta mare mare

de Craciun vom fi 2 in 1 ....... +5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgalexia spune:

Am avut o zi super agitata : dimineata pe la 9.30 o sun pe dr sa-i spun ca a venit CM (in sfarsit) si-mi zice ca azi tre sa fac estradiolul si progesteronul. Ceee?! cu greva de la metrou... dai si alearga sa ajung pana ce nu se termina programul de recoltare, in sfarsit ajung rezolv problema. Urmeaza turul doi de alergat dupa diphe ca tre sa mai fac vreo doua zile(azi si maine). Dupa vreo 6ore de alergat prin Bucuresti (pe jos sau cu ratb-ul) am reusit si eu sa ajung acasa linistita ca am rezolvat totul. Maine dupa amiaza iau rezultatul la analize.
Buburuza
toate fetele mai vechi sau mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Castelana draguta, aveti deja 20 de saptamani! Si parca acum erai si tu in focuri...si uite ca s-a implinit minunea! chiar daca sufereai si tu din pricina "pameloaselor". Adevarul e ca, parca am si eu un feeling ca e semn bun, dar numai DD poate sti ce este de fapt! Doamne ajuta sa ne intersectam un pic si pe la odisee!


_

Cu bobocelul in burtica!

Sper...si cateodata parca mi-e si frica sa mai sper...Dar totusi sper!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Draga mea Dragaica, in primul rand ma bucur ca acupunctura itu este benefica si chiar daca burtica ta arata ca o tabla de dart, nu-i problema, treci tu si peste asta! Numai la bebe sa-i placa, asta conteaza cel mai mult!!!
Despre mine, pot doar sa-ti spun ca sunt tare nerabdatoare si-mi doresc atat de mult ca luni, cand fac testarea sa primesc vestea cea buna! Dar pana atunci mai e un pic, iar cand asteptarea e atat de mare, parca timpul sta pe loc, iar mie tot acolo mi-e gandul! Mi-e asa frica de un alt esec...Dar sa nu ne mai gandim la asta...
In privinta dilemei tale, nu stiu cum sa te ajut. Din pacate, eu n-am avut ocazia sa stau pe ganduri, deoarece aici sistemul medical e cam "strict" in privinta fivlui. La primul fiv, nimeni nu poate transfera mai mult de 1 embrion, indiferent de varsta, probleme, calitate... In schimb, eu as fi vrut sa am ocazia de a transfera 2, deoarece sansele chiar sunt mai mari, dar aici medici se cam feresc de obtinerea sarcinilor gemelare. Iar cum eu sunt destul de tinerica si sanatoasa, am hotarat sa ascult indicatiile embriologului, ca doar el stie cel mai bine. Eu zic sa nu te stresezi prea tare cu asta, sa te rogi Domnului sa-ti dea un indiciu si sa fii optimista. Dar, daca ai ocazia sa-ti maresti sansele, de ce sa nu o faci? Oricum, n-ai nimic de pierdut...in ciuda faptului ca sarcinile gemelare sunt mult mai dificile, sa ai gemeni chiar e o minune dumnezeiasca si e frumos!!! Sora sotului meu are 2 baietei si chiar e implinita!

P.S. Nu-mi vine sa cred ca gasesc o fata careia sa nu-i placa dulciurile!

_

Cu bobocelul in burtica!

Sper...si cateodata parca mi-e si frica sa mai sper...Dar totusi sper!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

catalina da mi voie sa te contrazic legat de chestia cu embrioreductia...ai spus ca dr Albu face asa ceva, nop, nu face, chiar cu el am discutat problema asta, la o consultatie, ca ii era frica ca daca se obtine o sarcina cu tripleti ar trebui sa ne trimita in Israel pt embrioreductia ca el nu face asa ceva.
tot el a afirmat ca in tara noastra nici un medic nu face asa ceva, nici macar medicii evrei ce mai veneau la unelle clinici.

de Craciun vom fi 2 in 1 ....... +5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

De-abia astept fetelor sa vad cum curg vestile cu beta maaaaare in cateva zile,intr-o sapt doua,celor care sunt acum in asteptare.BuburuzaL banuiesc ca si tie ti s-a adresat binecunoscuta intrebare de catre necunoscatori:"unde te grabesti cu atatea tratam si operatiuni pt bebe ca doar esti tanara,las ca vine cand vrea el".....nu?ca eu aud asta non-stop si m-am saturat.Doar cei de la clinica sunt fericiti pt ca ei zic ca altfel lucreaza cu un organism mai tanar,pt ca unul tanar raspunde mai bine si nu se chinuie,ies mai multe ovocite de calitate ,fiv-uri reusite etc...
Ma doare putin burtica,e a doua zi de la ET.E normal?am mai intrebat dim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

mirela - aici gasesti o embrioreductie facuta de Dr. Albu

Si mai sunt si alti medici care fac aceasta procedura in Romania.

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

FELICITARI SHERI!!!!! Nu am aparut in timp util pentru ca am fost la Brasov cu fetele o saptamana si acolo nu am avut net. Ma bucur enorm pentru reusita ta. Eram sigura ca vei reusi acum, nu stiu de ce. Poate pentru ca ma saturasem eu de incercarile tale Te rog daca nu v-ati intalnit inca sa nu ma omiti pentru ca de data asta voi veni si eu indiferent de zi sau ora. Mi-e tare dor de toate fetele din vechea trupa.

Oana felicitari mamico, sa-ti traiasca minunea de fetita si sa va bucurati de ea! Fa cumva si vino si tu la intalneala!

Tuturor fetelor care sunt in focuri sau in asteptari MUUULT NOROC si... NU VA PIERDETI SPERANTA!

Lachi mamica de Karina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

mirela - aici gasesti o embrioreductie facuta de Dr. Albu

Si mai sunt si alti medici care fac aceasta procedura in Romania.

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170





cata eu am spus numai ce a afirmat Dragos Albu de la Medlife.

de Craciun vom fi 2 in 1 ....... +5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

De-abia astept fetelor sa vad cum curg vestile cu beta maaaaare in cateva zile,intr-o sapt doua,celor care sunt acum in asteptare.BuburuzaL banuiesc ca si tie ti s-a adresat binecunoscuta intrebare de catre necunoscatori:"unde te grabesti cu atatea tratam si operatiuni pt bebe ca doar esti tanara,las ca vine cand vrea el".....nu?ca eu aud asta non-stop si m-am saturat.Doar cei de la clinica sunt fericiti pt ca ei zic ca altfel lucreaza cu un organism mai tanar,pt ca unul tanar raspunde mai bine si nu se chinuie,ies mai multe ovocite de calitate ,fiv-uri reusite etc...
Ma doare putin burtica,e a doua zi de la ET.E normal?am mai intrebat dim.


Draga mea, sa stii ca pe la spital am mai auzit idei de genul ca sunt tanara, ca mai am timp, ca sa nu ma stresez...dar stii t cum e, fiecare le stie pe ale lui...Iar cei din familie, care nu stiu absolut nimic de problema noastra si mai ales ca ne ocupam cu fivuri, cum s-ar zice, ei sunt cu gura pe noi, cand vine barza, da de ce nu mai vine, da ati fost la medic...deja m-am saturat de intrebarile astea! Dar speram ca acum vine bebele si ne salveaza!!!
Doamne ajuta-ne!

_

Cu bobocelul in burtica!

Sper...si cateodata parca mi-e si frica sa mai sper...Dar totusi sper!

Mergi la inceput