INSEMINARE 53

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns peta spune:

sa stii ca si eu mai incerc luna viitoare dupa care vreau sa fac cateva luni pauza, si cred ca ma apuc de strans bani pt FIV...tu unde te-ai gandit sa faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Eu voi face tot la Sibiu, cu dr Ispasoiu. Sunt foarte multumita de el.
Este 15.14 Hai Peta hai Peta hai Peta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

fetelor eu am facut azi o inseminare de tot .....
Foliculii mei s-au spart(cei trei, sau doi cati or fi fost) iar unul de 17,5 e inca acolo dar la marimea asta poate sa se sparga ca se sparge degeaba.
Asa ca, mai bine nu faceam sau mai bine ma intorceam acasa cu sotiorul.De data asta nu am sa mai pun nici macar progesteron ca, chiar nu are sens.Dr nu a zis nimic ca nu ar fi sanse, dar a doua inseminare am facut-o tot dupa ce s-au spart si am facut-o degeaba.
Sunt foarte suparata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

fetelor, sunt intr-o mare dilema!

am ciclul la fix 28 de zile,enervant de exact.
dupa 3 luni de "prestari servicii" si fara rezultat,ginecologul decide stimulare cu closty 1 tb,timp de 5 zile.
prestam din nou....si asteptam....28 de zile...ciclul nu vine....il astept de 5 zile...cu mult curaj fac un test de sarcina...si cand colo,testul e NEGATIV!!!!

nu mai inteleg nimic:sunt sau nu insarcinata?
sau e o dereglare de la stimularea cu closty?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui sabine

fetelor eu am facut azi o inseminare de tot .....
...iar unul de 17,5 e inca acolo dar la marimea asta poate sa se sparga ca se sparge degeaba.


n-as zice asa, sabine!!!
ce, crezi ca 17,5 mm e de lepadat?? ia roaga-te sa se sparga asta cat e sperma vioaie pe tract, ca asta micu' de 17.5 mm nu e rau deloc!

si... mai prestati si voi (tu cu sotiorul) cat mai repede :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

fetelor...beta 1.85...o noua luna, o noua dezamagire
sunt mai deprimata ca oricand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Off Peta...nici nu mai stiu ce sa mai zic...Cred ca mai bine nu mai spun nimic. Bucura-te de sarbatori si apoi din ianuarie din nou la lupta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaelenai spune:

Offf, Peta! Imi pare tare rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Peta imi pare tare rau.Ce vei face?Vei incerca fiv sau mai faci ia?
Gabi, de prestat as mai presta numai ca sotul meu s-a intors acasa iar eu am ramas in Romania pana la aflarea rezultatului ca e alba sau neagra.Nu am vrut sa mai patesc ca si luna trecuta.Asa ca, la fel cum am spus, am ramas degeaba, am facut ia degeaba...
Nu cred ca s-a auzit vreodata despre o ia reusita dupa spargerea foliculilor.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabine spune:

Peta acum am vazut ca mai vrei sa incerci o ia.ai de gand deja de luna viitoare?Cate ai facut pana acum?


Mergi la inceput