Strumfi de iul-aug 2007 (163)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatza..........
mai , sunteti fantastice......aproape de pagina 3.in sfarsit am ajuns si eu la scarbici, dupa o aventura de o ora si jumate cu RATB-ul bucurestean....a fost horror.......inghesuiala, caldura........fuck metroul bucurestean si p'aia de-au facut greva!
andrei are in sf cizmulitze......i-a luat socrella o pereche usoare, imblanite, nu de piele dar sunt destul de ok. o sa ma duc si la Hokide. multzam de sfaturi!
eu sunt cam ofticata. soatza si-a schimbat serviciul si vaz ca e mai mult plecata cu delegatii cu masina prin tara......si-i tot port de grija cu toti nebunii dupe sosele! si nici n-are carnet de multa vreme. sper sa ne pazeasca DD de rele!
nu stiu ce sa mai gatesc........fiimiu nu vrea sa renunte la pampers...soacra ma enerveaza ......femeia asta are mania persecutiei exagerat de dezvoltata.....nush de ce sunt si cam depresata......cred ca o sa-mi cumpar ceva frumos!

si ca sa inchei postarea in mod apoteotic......va dau o www.youtube.com/watch?v=0U_a-EdkfI0&feature=player_embedded" target="_blank">infuzie de adrenalina...merita vizionat pana la sfarsit. mie mi-a placut!!!!!!
sper sa nu ma lasati sa bantui solo p-aci.....
btw, Luna ??????????????

*“Ori sa sa revizuiasca, primesc! dar sa nu se schimbe nimica; ori sa nu se revizuiasca, primesc ! dar atunci sa se schimbe pe ici pe colo, si anume in punctele…esentiale !”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Michi, mersic de vizionare, l-am vazut si eu de ieri si a fost super cum pana la urma ne-au laudat trasfagaraseanul :-)

Eu zic sa nu mai zapacesti copilul, lasa-l ca pana la toamna o sa invete sa faca si pp si kk, risti sa il inhibi si sa nu mai vrea din cauza insistentelor. Si noi am patit cu Dodo, am tot insistat si a inceput sa se ascunda de noi si acum trebuie sa ii explicam ca nu ne suparam pe el. Dar incerc sa il conving ca daca spune pipi si kk si scapa de pampers o sa mearga la gradi, ca asta e dorinta lui. .

Si eu simt nevoia de ceva pentru mine, azi mi-am luat niste OB-uri, se pune? .

Iar la Vlad la gradi, avem un tatic confirmat cu gripa noua. Si cam atat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Hello pipal!

Ce faceti? Am cxitit din urma asa ca spilcuiesc din amintiri:

ca cadouri ce sa zic, a mica primeste ditamai viloiul de papusi cu care am iesit super ieftin comparativ cu cat as fi putut cheltui initial, ce sa-i faci, e ma-sa dashteapta si am tot facut shopping pe internet. Al mare primeste un dvd portabil care se poate monta in masina pe tetiere, un avion care zboara de-adevaratelea , un film 3d pe dvd, un mp3 player si inca cateva mici chestii. Noi folosim Craciunul si zilele de nastere sa le luam chestii mai scumpute ca in restul anului nu primesc prea multe decat in anumite situatiuni, e vorba de printzip.

La multi ani Mateilor nostrii si nu numai! (pentru ieri).

Arhdy sa stapanesti santoasa casuta.

Si gata ca m-au lasat amintirile.

Ahhhh, Mychy filmuletul pus e Top Gear? Ca nu pot intra dar m-am prins din comentariu lui Jadi ca asta ar fi. Culmea e ca acum doua seri eram plictisita si tot schimbam programe si al meu m-a rugat frumos sa-l las pe Top Gear/BBC2 daca tot nu e altceva interesant. Si l-am lasat, bine am facut. Ce sa zic mi s-a parut ca imaginea Romaniei a iesit binisor, chiar bine. Am lacrimat mandra de tarisoara mea mai putin cand au ramas blocati in satul de tigani, totusi n-au patit nimic naspa asa ca a fost ok. MI-ar fi placut sa arate si ceva romani dar na, e emisiune de masini, nu turistica. Si mi-a placut ce suparat era James ca i-au paradit Dacia. E chiar frumoasa, eu n-am vazut-o pana acum.

Cu pampersul eu zisai, lasa copilul ca scapa singur, iar la comentariile soacrei da cu ignore. Cumpara-ti ceva frumos pentru ca meriti.

Acu despre noi: am fost libera de joi pana ieri. Joi si vineri le-am petrecut cu prietena mea nou mutata langa mine si cu fetele, e super ca au inceput sa interactioneze. Sambata am fost in oras la Christmas shopping si m-am ales si eu cu niscaiva toale, mi-am luat o pereche de pantaloni de la Gap care imi vin super, ii luceau ochii lu' al meu cand m-a vazut in ei. Le-am luat si la copiii niste toale si sunt asa de incapabila, in loc sa le opresc pentru Mos Nicolae le-am dat deja ca nu ma pot abtine.

Am intrat cu copiii si la Mosul din Mall sa-l vada, au primit cate o mica atentie de la el insa fie-mea nici nu s-a uitat prea mult iar cand am intrebat-o daca i-a placut mi-a zis "it was scary mommy!"

Ca sa ma laud cu sotul meu, cu ocazia aniversarii a hotarat sa mergem in concediu asa ca la sfarsitul lui februarie plecam in Egipt pentru o sapt. Mergem la un hotel all inclusive, care are parc pe apa cu 32 de tobogane iar lui Cosmin nu ii spunem, o sa-i zicem doar cand ajungem la aeroport. Si nici atunci nu-i zicem decat ca mergem in Egipt insa nu ii zicem de parcul cu apa. Probabil dupa ce vede toboganele il mai vedem in ziua plecarii.

Jadi si la Lis la gradi e un caz de porcina. Asta e, mergem mai departe.

Va las, pupici.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

neata si de la noi! va zic neata ca abia acum am ajuns la pc, ca de trezit ne-am trezit devreme azi! toata familia! iaca de ce e buna si greva asta! in alta ordine de idei, ma surprinde ce vad la stiri si cum indruma ele, frumoasele astea de cititoare de prompter, poporul bucurestean la mersul cu masinile personale sau cu taxi-urile dar de biciclete sau "mersul pe jos" nu se aude NIMIC! chiar si noi aveam azi dilema asta: cum sa mearga sotul la serviciu... cu masina sau cu bicicleta? avem masina, dar am zis ca pe ceata asta, pe aglomeratia asta, avem sanse sa ajungem la politie mai devreme decat la serviciu! dar pana la urma am ales masina pentru ca bicicleta nu era bibilita, stearsa de praf si nici rotile nu erau prea umflate dupa atata nefolosire! in plus cica nu avea aparatoare la roata din spate si se stropeste la mers.. ca doar suntem in si noroaiele sunt pretutindeni (din Lujerului pana la Victoriei si mai departe in tot orasul! )

Mychy bafta multa sotului la noul job si tie cat mai putine griji! sa ne zici si noua ce ti-ai cumparat frumos si mai ales daca te-a scos din depresie...



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui jadi
azi mi-am luat niste OB-uri, se pune? .


nu cred ca "se pune" sau "o pui" ........hehe.....ca esti "indisponibila"
luna, felicitari pt sotz! asa da! imi place despre voi!!!

cu pampersu, nu-l stresez deloc, doar il intreb: de ce ai facut bre caca pe tine? si ma gandesc ca poate ar trebui sa fac ceva in sensu asta...sau nu!ma bazez pe faptu ca daca stie cum sa dea drumu la lap-top, sa bage "palola", sa isi deschida filmulete dupa ce am intrat pe u-tube, sa inchida fereastra de la "X", sa ii dea singur shut-down...si toate astea cu mousse-ul de la laptop.......o faca si caca la buda, nu???????
na' ca m-am laudat cu calitatile IT-iste a lu fiimiu!

*“Ori sa sa revizuiasca, primesc! dar sa nu se schimbe nimica; ori sa nu se revizuiasca, primesc ! dar atunci sa se schimbe pe ici pe colo, si anume in punctele…esentiale !”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

'Neata si de la noi. Am venit din oras (ma rog, din cartier) si n-am vazut aglomeratie deloc, erau autobuzele si tramvaiele goale, cu locuri pe scaune. Cred ca mai in centru e rau, desi in fiecare zi e rau pe acolo.
Saby vad ca este intr-o dispozitie romantica, imi canta ca Alba ca Zapada, "one day my prince will come". Nu stiu daca se gandeste la Miron sau la Bob...
Mychy, felicitari pentru aptitudinile feciorului!
Jadi, ai avut dreptate cu FlashForward, multumesc!
Luna, imi place cum planificati voi concediul si surpriza pentru Cosmin.
Oanamada, bun venit si cat mai putine surprize neplacute .
Vivela, chiar ma intrebam cum mai stai cu greturile. Sa inteleg ca de aceea fetele mele sunt asa destepte? Daca e asa, atunci Larisa o va intrece pe Saby...
Arhdy, felicitari pentru casuta, ma bucur mult pentru voi . Incet-incet se vor rezolva toate.
Nu mai stiu ce voiam sa spun, o sa mai bag cate un ochi pe aici.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Carla, sa stii ca ma gandesc la tine des cand ma apuca greturile rau. o fi si in asta cu IQ-ul un sambure de adevar, ca eu la David n-am prea avut parte prea rau si uite, ma uimeste cateodata ce ochi de caprioara neinteleasa are cand zic: "hai sa numaram:1,2,3"...si el: "1,2,5,7,9" .

a, si mai nou ii plac tare mult desenele cu "Piki Nanus" , asta e Mikey Mouse daca nu stiati.

Mychy, iar depresata? nu-i bine, si zilele trecute ziceai ceva. ti-ai luat peria aia? daca nu, ce mai stai? sau un OB ceva, ca Jadi. sau poate tu vrei un BO fara limita de suma .

Luna, mor p-aici de ce placeri va asteapta in Egipt . cred ca voi nu mai asteptati cu sufletul la gura craciunul, ci vacanta din februarie...


si pe mine m-a stresat greva astora de la metrou, am facut o ora si 10 min cu masina , in conditiile in care faceam 10 minute. am mers bara la bara de acasa pana la munca, sigur ajungeam mai repede pe jos.
si tb sa ma duc la 4 si la doctor, o sa fie o reala placere sa strabat bucurestiul , ca na, toti si-au luat masinile la plimbare in loc sa-si ia bicicletele sau rolele. "astia" au innebunit cu totii...





_

Mami de pui nazdravan (2/9/07) + 10+
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

vivela, lasa baietu'n pace, el numara din 2 in 2!dupa ce ca a fost, cred, primul care a vorbit......si felicitari pt realizarile profesionale de care ziceai ieri.....eu de dimineata am facut cu ratb-ul o ora jumate pana la scarbici.......
carla, deci saby'l asteapta pe fat frumos??????cam precoca fiita!

*“Ori sa sa revizuiasca, primesc! dar sa nu se schimbe nimica; ori sa nu se revizuiasca, primesc ! dar atunci sa se schimbe pe ici pe colo, si anume in punctele…esentiale !”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Salutare!

Eu sunt intr-o agitatie continua. A inceput prin inchiderea scolii Alexiei pentru cazuri confirmate de gripa porcina, apoi am continuat cu o stare de impacare ca nu prezinta semne si apoi cu una de revolta ca se deschid iar cursurile pentru ca virusul nu a mai fost confirmat si de al doilea laborator la persoanele suspecte. Eu nu stiu ce sa mai cred. Parca as fi in arena circului: unde-i lupul, nu e lupul. Chiar, or fi luand in calcul stressul la care ne-au supus? Si nu va ganditi ca totul a fost anuntat in mod civilizat, printr-un comunicat. Nuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!! A fost o zvonistica in tot orasul, comentarii mai mult sau mai putin avizate si scenarii care mai de care mai tenebroase.
Offffffffffffffffffff!!!!!!!!!!
Nu pot decat sa ma bucur ca nu s-a confirmat, dar nici incredere nu mai am. Pur si simplu trimit copilul la scoala si stau cu frica in san ca nu mai am incedere in sistem.

Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Buna seara fetele!
Intr-o pauza de alergat si vizite intru si eu pentru a va spune cate ceva!

In primul rand, cu intarziere vreau sa urez tuturor Mateilor LA MULTI ANI! Un pupic special pentru Matei al Madalinei.
Arhdy sa stapaniti sanatosi noul apartament!
Mychy, multam pentru urarile de bun venit...gazele au revenit de abia a doua zi pe la 12...am dormit cu un calorifer electric in camera la mine si unul la Catinca...a fost cam naspa, dar ce sa-i faci trebuiau sa repare conducta aia! Eu i-am luat mereu incaltaminte Catincai de la Lalu (langa Ateneu), singurul loc unde gasesti Primigi... si de la Hokide (cum spunea si Karli sunt extrem de buni si raportul calitate/pret este super OK). Cu Melania noi nu ne-am inteles deloc...tot ce a probat nu-i venea bine, singura pereche de sandale pe care i-am luat-o a refuzat s-o poarte pe motiv ca o rod....si nici de estetica nu sunt extrem de incantata. La Unirea la etajul 3 gasesti si Bebetom...care sunt ok daca nimeresti numerele...nu stiu cum se face ca noi suntem mereu intre numere.
Carla va pup pe toate 3...surprize neplacute nu am avut pana acum...doar extrem de placute si chiar surprize mari!!!
Cafera nu te mai stresa. In Romania cred ca s-a facut mai multa panica decat in intreaga lume la un loc. Vorbesc foarte serios...peste tot aceasta gripa este tratata ca o gripa normala, ba chiar se pune accent din ce in ce mai mult pe faptul ca gripa sezoniera genereaza mai multe neplaceri decat asta. Eu am vorbit zilele astea cu unchiul nostru care este profesor pediatru la GR. Alexandrescu si el, ca si toti aia care urla de mama focului prin strainatate, mi-a zis sa stau calma ca este o gripa ca oricare alta si ca toata chestia asta este un balon care se va sparge curand. Fina mea lucreaza (ma rog, acum este in postanatal) la Colentina si imi povestea ca inclusiv la Bals se discuta intens despre motivele pentru care aceasta gripa a fost amplificata atat de mult. Eu chiar refuz sa ma mai stresez si in semn de protest ieri, cand am fost la fostul meu loc de munca (adica la Unirea!) nu m-am multumit sa stau doar sus la birouri unde aveam treaba si am facut si o plimbare prin magazin, cu fi-mea de mana!

Despre noi ce sa va spun...suntem in culmea fericirii ca suntem acasa. Catinca vorbeste non-stop (inclusiv singura sau cu peretii!), pune intrebari non stop, ma chinuie cu tot felul de cereri de genul..."hai sa mergem acum in Belgia sa-i cumparam lu' bunica un strumf!" sau "mami eu vreau Babybel de la GB" (o branza rotunda care-i place ei" si care aici m-a costat de m-a uscat!).Cu pipi stam foarte bine...0 accidente pe timpul zilei, 0 accidente la somnul de pranz si se trezeste cu pampersul de noapte uscat. Mai mult, acum doua nopti m-a trezit pe la 5.30 ca ea vrea sa faca pipi la oala...si chiar a facut, desi avea pampers pe ea.Cred ca incet, incet voi renunta si la pampersul de noapte....imi tot fac curaj.

Azi am aflat ca voi avea un an 2010 extrem de plin si de fericit...vom fi nasi de doua ori! Prietena mea cea mai buna (mamica celei mai bune prietene a Catincai) este gravida....si m-a intrebat daca nu vreau sa fiu nasa bebelusului! Normal ca vreau! Asa ca, in afara de micuta Maia pe care o voi boteza la primavara, de Stefanut pe cared l-am botezat deja....voi mai avea un finut sau o finuta! Ma simt tare bine si ma bucur tare mult ca ne-au ales pe noi!
Azi am fost si i-am vazut si pe cei doi baietei gemeni ai prietenei mele...sunt atat de micuti si frumusei! Nu m-am apropiat de ei pentru ca sunt inca nevaccinati (cica nu se vaccineaza copiii pana nu au 2.500 kg) si sunt extrem de mici si fragili, dar i-am privit de la distanta si nu-mi venea sa mai plec din tocul usii de unde am stat.
Cam atat...m-am lungit...ma duc sa ma culc ca maiine iar imi da maimuta trezirea cu noaptea in cap (s-a obisnuit la Bru unde are jaluzele din alea de lemn, tip rulou, opace...aici nu are si cum se lumineaza incepe sa se frichineasca...azi m-a trezit la 8....si ea doarme de regula pana pe la 10!).
Nopate buna

Oana siCati mica (2 ani)

BLOGUL NOSTRU

Povestea iepurasului Bocanila

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput